Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 02:49:12

a ja mam 0 rh+ i nie wiem co to znaczy ;p

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 12:01:08

Cytat
candy_junkie
Cytat
madziutex
Oryginal, już pisałyśmy to wcześniej, ale to nic nie da, bo i tak niektórzy wiedzą swoje :)
Cytat
glupiababa
No ja nie wiem czy wierzyć w grupę krwi z książeczki.

Chyba nikt nie wpisuje sobie ot tak, ence pence, Ty masz O+, na kogo wypadnie na tego A-

nie, kiedyś tak podobno na prawdę robili, bo już nie raz i nie dwa o tym słyszę. Ale na pewno w przeciągu 40 lat nikt nie ma wpisanej grupy krwi ot tak.

Mnie matka mówiła, że wpisywali do książeczki dziecka grupę krwi po matce.

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 12:05:22

Ja mam B-.Zastanawiam sie czy nie oddac jak nastepnym razem bedzie bus u mnie.tylko słyszalam ze jak raz sie odda to trzeba juz regularnie oddawac:P

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 14:16:53

Cytat
martusia23
Ja mam B-.Zastanawiam sie czy nie oddac jak nastepnym razem bedzie bus u mnie.tylko słyszalam ze jak raz sie odda to trzeba juz regularnie oddawac:P

Tak, zawleką Cię siłą, dostaniesz wezwanie albo wynajmą Rutkowskiego, znajdą Cię i przyjdą z igłą 18stką, baniakiem i wytoczą Ci połowę krwi - jak już raz oddasz, to nie ma zmiłuj. -,-
Cytat
sandra1441
a ja mam 0 rh+ i nie wiem co to znaczy ;p


To znaczy po prostu, że masz grupę krwi 0Rh+? Gdzie tu jakiś podstęp?


Ktoś tu napisał, że odkładanie dla siebie krwi to ZUO, że powinno się oddawać innym - oddawanie krwi pępowinowej dla swojego dziecka to też zło? Oddawanie szpiku kostnego swojemu dziecku to też zło, bo inni też czekają? Ciekawe. Jej krew, jej sprawa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 14:19 przez madziutex.

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 14:21:13

Mam ta sama grupe krwi i mam 2 zdrowych dzieci mialam konflikt krwi ale na to dostaje sie przeciwciala a ni chormony tylko z drugim dzieckiem trzeba odczekac az 5 lat tak jest bezpieczniej a ciaze przechodzilam super,.
o rh+ to super grupa krwi pasuje do wszystkich byle nie do minusowych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 14:23 przez WADIM200.

zweryfikowana
Posty: 679
Ostrzeżenia: 1/5

Grupa krwi AB Rh -

28 mar 2012 - 19:24:09

Cytat
aniawchi
Cytat
candy_junkie
Cytat
madziutex
Oryginal, już pisałyśmy to wcześniej, ale to nic nie da, bo i tak niektórzy wiedzą swoje :)
Cytat
glupiababa
No ja nie wiem czy wierzyć w grupę krwi z książeczki.

Chyba nikt nie wpisuje sobie ot tak, ence pence, Ty masz O+, na kogo wypadnie na tego A-

nie, kiedyś tak podobno na prawdę robili, bo już nie raz i nie dwa o tym słyszę. Ale na pewno w przeciągu 40 lat nikt nie ma wpisanej grupy krwi ot tak.



SLYSZEC a byc pewna ze tak robili to co innego, a co do autorki to jezeli ludzie oddaja krew twojej grupy to nie masz o co sie martwic....
ALE POWIEM TAK W MOIM MIESCIE POTRZEBOWALI GRUPY B+ CHODZ ZNANA KREW I POWINNO NIE BYC PROBLEMU TO JEJ SZUKALI.... ja oddaja krew i wiem zenie kiedy moze komus zycie uratowalam.... i to ze ty chcesz oddac do banku krwi zeby miec dla siebie to jest chore... pomysl o innych ludziach... ja ogolnie boje sie igly ale oddaje krew chodz raz zemdlalam :P nie znosze tego widoku:P ale wiem ze przyczyniam sie do uratowania komus zycia

Po pierwsze jesteś analfabetką, więc się tak nie wymądrzaj.
Po drugie babcia mi to mówiła, więc raczej bardziej wierzę jej niż tobie ;]
Po trzecie to jest JEJ krew i JEJ sprawa, kazdy może oddać krew sobie lub komu chce. Gdyby każdy pilnował swojej krwi to wszyscy byliby szczęśliwi.
Więc rób sobie ze swoją co chcesz a od jej krwi się odwal :))

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 20:57:40

15-latek walczy o życie – pilnie poszukiwana krew 0 Rh –

15-letni Albert uległ ciężkiemu poparzeniu. Chłopiec pilnie potrzebuje krwi bardzo rzadkiej grupy 0 Rh –. Rodzina apeluje o pomoc.

Albert to mój bratanek, leży na intensywnej terapii – mówi Karolina Banaszyńska. - Bardzo proszę osoby, które mogą oddać krew tej grupy, żeby zgłosiły się do stacji krwiodawstwa - apeluje.

Krew można oddawać do wtorku, godz.14:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Marcelińskiej 44. Należy poinformować, że ma ona zostać skierowana na leczenie 15-letniego Alberta Twaroga, leżącego w Szpitalu Miejskim im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu na oddziale Intensywnej Terapii.


Pomożcie !!!

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:06:33

Ja mam B RH+
Dziewczyny jeżeli mowa o krwi. Pilnie potrzebna jest krew 0 Rh-. Potrzebuje ją mój bratanek.Zachorował on na żadko spotykaną chorobę MDS?(zespół mielodysplastyczny- na to samo chorowała siatkarka Agata Mróz)Krystian jest po przeszczepie szpiku. Więcej info można poczytać na http: //smyki.pl/domeny/synek.pl/krystianekwielochowski/omnie/

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:07:10

Cytat
semiramida1
Macie i nie kłóćcie się.

Częstość występowania grup krwi w układach AB 0 oraz Rh

Populacja 0+ A+ B+ AB+ 0- A- B- AB-


Polska[4] 31% 32% 15% 7% 6% 6% 2% 1%
USA 38% 34% 9% 3% 7% 6% 2% 1%
Wlk. Brytania 37% 35% 8% 3% 7% 7% 2% 1%
Australia 40% 31% 8% 2% 9% 7% 2% 1%
Finlandia 27% 38% 15% 7% 4% 6% 2% 1%
Szwecja 32% 37% 10% 5% 6% 7% 2% 1%
Francja 36% 37% 9% 3% 6% 7% 1% 1%

No i która jest najrzadsza?



ale to chodzi o częstotliwość występowania w populacji, co nie zmienia faktu, że podczas transfuzji możesz przyjąć wszystkie minusy bo jest to krew UNIWERSALNEGO BIORCY.to samo tyczy się grupy AB Rh+. w przeciwieństwie do osoby,która posiada 0Rh- ona może przyjąć tylko tą grupę krwi, a jej jest w bankach mało. tak samo osoba o grupie krwi 0Rh+ może przyjąć tylko taką grupę krwi podczas przetaczania. jednakże osoby z grupą krwi 0 Rh-/Rh+ mogą ją oddawać wszystkim gdyż są UNIWERSALNYM DAWCĄ.

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:42:50

tak się zastanawiam,każdy szanuje swoją krew ale jak mi przetaczali to nie chcieli brać od rodziny tylko wzięli z banku...ktoś wie4 dlaczego np a mam A+...mowa o opolu bo tam byłam na intensywnej terapii...a że w śpiączce to nie miałam nic do gadania:/

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:47:31

Cytat
eyema
Cytat
kiciek1985
ja nie mam, mam najpopularniejszą.
do tej grupy, o której piszesz pasują przecież wszystkie minusy.
niestety nie wiem jak to jest z przechowywaniem krwi.chyba, że mówisz o krwi pepowinowej. my z mężem płacimy 400 zl rocznie za przechowanie krwi pępowinowej naszego synka.

A PO CO TO SIĘ ROBI ? PYTAM BO JESTEM W PIERWSZYM MIESIĄCU CIĄŻY i nic o tym nie wiem...

w razie gdyby twoje dziecko zachorowalo np na bialaczke i potrzebowaloby przeszczepu szpiku oddaje mu sie ta z pepowiny. nie ma ryzyka, ze nie znajdzie sie ewentualny dawca, ani, ze komorki maciezyste sie nie przyjma (odrzut przeszczepu)

takie cos powinno byc za darmo i dla kazdego, ale niestety...
Cytat
martusia23
Ja mam B-.Zastanawiam sie czy nie oddac jak nastepnym razem bedzie bus u mnie.tylko słyszalam ze jak raz sie odda to trzeba juz regularnie oddawac:P
co ty pleciesz!:) to jest dobrowolne. ja raz oddalam i teraz chodze i prosze zeby mi "wziely to nie chca sie zgodzic bo schudlam ponizej 50kg;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 21:49 przez Amerykanka_.

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:51:50

Ja bardzo chcę oddać, ale niestety nigdy nie będę mogła.

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:55:30

Cytat
mysia_84
tak się zastanawiam,każdy szanuje swoją krew ale jak mi przetaczali to nie chcieli brać od rodziny tylko wzięli z banku...ktoś wie4 dlaczego np a mam A+...mowa o opolu bo tam byłam na intensywnej terapii...a że w śpiączce to nie miałam nic do gadania:/


bo twierdzą że wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia np. WZW B - swoją drogą g... prawda

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 21:57:06

Cytat
ana1019
najcenniejsza krew to 0 rh - !i o nią się upominają stacje krwiodawstwa
ja mam 0 rh -
ale nie moge oddac



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 22:05 przez jedynarozsadna.

Grupa krwi AB Rh -

27 cze 2012 - 22:04:47

Cytat
candy_junkie
Dokładnie.
Najgorzej ma grupa krwi 0-, gdyż tylko 6 procent Polaków może oddać im krew.
(ONI MOGĄ ODDAĆ WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU-SĄ UNIWERSALNYM DAWCĄ).
Następną grupą jestem ja, czyli B-, gdyż tylko 8 procent Polaków może oddać nam krew.
Dalej jest grupa A-, 12 procent Polaków może oddać im krew.
Następnie AB-, 15 procent Polaków.
0+ -37 procent Polaków
B+ 54 procent,
A+ 75 procent
i grupa AB+ ,gdzie WSZYSCY mogą przetłoczyć im krew, BEZ WYJĄTKU.

Więc nie jest ważne to, czy krew jest rzadko spotykana czy nie.
Ważne jest to, ile osób może przetoczyć danej osobie krew.
Zapamiętajcie sobie, że nie trzeba mieć taką samą grupę krwi, by przetoczyć krew innej osobie. Ktoś wcześniej wrzucił tu tabelkę.
AMEN.



Dokładnie o to chodzi. :)
Ja niestety posiadam grupę 0 RH -, a niestety dlatego, że sama oddać nie mogę i zarazem najciężej mi by było znaleźć w razie potrzeby dawcę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy!! Tabletki anty