Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 14:49:29

Witam! Tak więc od początku... Zaczyna się wiosna, będzie się robić coraz cieplej, a co za tym idzie zaczną pylić drzewa. I tu się zaczynam problem... Jestem alergikiem, mam uczulenie prawie na wszystkie pyłki, więc jest nie zaciekawie. Alergia objawia się ciągłym katarem, (zazwyczaj w okresie wakacji jest najmocniejszy) a ja dodatkowo mam jeszcze krzywą przegrodę i bardzo często po prostu zatyka mi nos i nie jestem w stanie się wysmarkać. Powiecie użyj kropli, no i problem jest taki, że mi już kropli po prostu nie wolno używać, bo przez ostatnie lato bardzo mocno wysuszyłam sobie śluzówkę. Więc jak już tak chodzę przez pół dnia z tym katarem, na wieczór lapie mnie okropny ból zatok. Każde zgięcie, każdy ruch, każde głośniejsze słowo jest nie do wytrzymania. Leki już nie działają, kiedyś pomagał sen, ale teraz już budzę się w takim samym 'stanie' jak przed zaśnięciem. Czasami jeszcze pomaga gorący prysznic, ale też nie zawsze. Co z tym zrobić? Macie może jakieś 'domowe' sposoby na zwalczenie bólu?

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 14:54:01

moze praparety antyalergiczne w tabletkach, albo testy i odczulanie
na zatoki na pewno inhalacje, o szczegóły zapytaj lekarza

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 14:57:31

operacja przegrody nosowej albo chirurgiczne oczyszczanie zatok. wiem, że to nie domowe sposoby, ale może zastanów się nad takim rozwiązaniem.
a z domowych sposobów może Ci pomóc "parówka" - lejesz do większego garnka wrzątek, nachylach się nad takim parującym wywarem i przykrywasz głowę ręcznikiem (postaraj się, aby garnek też był przykryty, bo inaczej para Ci ucieknie) i siedzisz tak ile wytrzymasz.
ja sobie co chwilę uchylam ręcznik, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. to powinno pomóc w wysmarkaniu się, bo po takim rozgrzaniu katar spływa z zatok do nosa...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-25 15:00 przez ninna.

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:02:53

operację przegrody już miałam, ale nie wiele pomogła. wypróbuję tą "parowkę" - bardzo dziekuję :)

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:06:32

Gdy mnie bolały zatoki, przykładałam rozgrzaną na patelni gruboziarnistą sól (wsypaną do materiałowego woreczka) do dolnej części czoła. Taki ciepły okład, pomagało, ale nie na długo. Tobie, tak jak pisały dziewczyny, polecałabym sposoby "niedomowe".

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:12:33

Cytat
ninna
operacja przegrody nosowej albo chirurgiczne oczyszczanie zatok. wiem, że to nie domowe sposoby, ale może zastanów się nad takim rozwiązaniem.
a z domowych sposobów może Ci pomóc "parówka" - lejesz do większego garnka wrzątek, nachylach się nad takim parującym wywarem i przykrywasz głowę ręcznikiem (postaraj się, aby garnek też był przykryty, bo inaczej para Ci ucieknie) i siedzisz tak ile wytrzymasz.
ja sobie co chwilę uchylam ręcznik, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. to powinno pomóc w wysmarkaniu się, bo po takim rozgrzaniu katar spływa z zatok do nosa...

Do takiej parówki proponuję dodać 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego.Jest to zapach specyficzny,ostry,ale olejek znany jest z tego,że jest niesamowicie bakteriobójczy.Stosuje takie inhalacje od lat właśnie na ból zatok i tylko to mi pomaga.Świetnie oczyszcza zatoki(później mogą 'boleć' w dziwny sposób).Robiłam je 2x dziennie,a później tylko 1x.Spróbuj,myślę,że nie pożałujesz:)

Olejek można kupić w aptece za ok. 10-12zł.

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:14:42

Przede wszystkim wstaw nawilżacz do pokoju. i bierz leki przeciwhistaminowe, jak jesteś alergiczką uczuloną na pyłki to musisz coś brać, chociażby alertec.
Lekarz prawdę ci powie...może po prostu trzeba się leczyć, a nie szukać zamawiaczki na szafie.

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:15:17

Ja chodziłam na odczulanie. pomogło, odczuliłam się na większość alergenów, może też spróbuj?

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:18:17

odczulanie też już miałam, pomogło, ale za rok wróciło...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.582

Jak zwalczyć ból zatok?

25 lut 2012 - 15:20:46

sól emska jest dobra na takie rzeczy
można pić lub robić z tego parówki
bardzo polecam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czerwone plamy na udach. Co to może być?