Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:01:56

Cytat
Diamond86
Mi jakiś czas temu bardzo często robiła się gradówka na oku, byłam u okulisty, dostałam maść i odpukać do tej pory się nie pojawia nic:) i bez zabiegu też się obyło:)

a byłas prywatnie u okulisty? czy czekałas? i jak czekałas to ile a jak prywatnie to ile wział okulista?

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:07:54

ale te co się śmieją- na jęczmień naprawdę działa ciepła obrączka. już kilka razy tak miałam i jak tylko czuję że coś się dzieje przy oku i zaczerwienia to od razu nacieram tym złotem i przechodzi zanim się rozwinie.
siusiania nie wiem nie próbowałam:P

no ale jeśli to coś innego niż jęczmień to lepiej do okulisty

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:11:26

Oj nie nie tylko nie gradowka
Mialam mega duza i mialam wycinana ;(
Tragedia 2 znieczulenia a bolalo tak ze masakra
Najpierw oczywiscie byla proba leczenia mascia ale nic nie dalo
Potem zabieg i 2 tyg meczenia sie z gojeniem ....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 22:12 przez ania2809.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:11:58

tylko sie zastanów ile jest bakterii na takiej obrączce, idealna do pocierania zmian na oku..

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:27:36

jak zejdzie po jakimś czasie to tylko jęczmień, ale jak zrobiło się twardsze i utrzymuje się stosunkowo długo to niestety gradówka i ją trzeba wycinać:/ wiem bo miałam zabieg, dwa razy... nic przyjemnego:/ i odrasta czasami np w moim wypadku tak było... idź szybko do okulisty to się dowiesz zamiast stresować!

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:41:01

Miałam usuwana 3 razy nie boli bo jest ze znieczuleniem :) lekki dyskomfort czuć ale da się przeżyć ;) Po znieczuleniu okulista zaciska dziwny przyrząd na oku żeby nie mrugać :P gradówkę zaciska cążkami z dziurka nacina gradówkę "łyżeczkuje" o po zabiegu :) potem jeszcze smarujesz maścią i nie goi sie 2 tygodnie jak ktoś tu pisał ;/ już nastepnego dnia widzsz normalnie wszystko w porządku tylko oko troche ropieje



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 22:48 przez ssylwiaa24.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:44:35

miałam gradówkę. idź do okulisty, przepisze krople i maść. jeśli do tygodnia nie zejdzie natną ci miejsce gradówki i wycisną. na szczęście mnie do 3 dni znikła, także nie wiem czy boli :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 22:49:23

ja również miałam gradówke ,poszłam do okulisty i kazał mi ja mocno nagrzewać kilka razy dziennie i powiedział,że jak nie bedzie się pomniejszać żebym znowu umówiła się na wizyte. Na szczęście mi zniknęła po ok tygodniu ogrzewania :)

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 2/5

Gradówka...pomocy

26 lut 2012 - 14:00:41

Ja miałam i jęczmień i gradówkę,wyciął mi ją lekarz(pierw przepisał maści ,które nic nie pomogły),zabieg bardzo nie przyjemny ale da się wytrzymać.
Po zabiegu miałam całe oko sine i nie widziałam tak mi napuchło :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Gradówka...pomocy

26 lut 2012 - 14:06:08

ja miałam gradówki na obu oczach, tzn. powiekach w obu oczach i to wieeelkie ale jak byłam niemowlakiem i z tego co mi mama mówi to było wszystko w znieczuleniu, a później nawet nie płakałam więc pewnie nie bolało. No i ja jak się przyjrzeć to mam blizny ale nie widać ich bo są pod rzęsami :)

Gradówka...pomocy

26 lut 2012 - 14:06:37

Ja miałam gradówkę. Wycięli mi to, samo wycinanie nie bolało - znieczulenie itd. ale patrzenie na to było nieprzyjemne, później nieco gorzej z bólem - oko było zakrwawione i zaropiałe. Tak po 3-4 dniach po bólu, po tygodniu z okiem było wszystko w porządku. ; )

niezweryfikowana
Posty: 258
Ostrzeżenia: 3/5

Gradówka...pomocy

26 lut 2012 - 14:07:07

ja miałam taki zabieg, i to chyba z 4 lub 5 razy, można powiedzieć ze to już tradycja że raz w roku mam gradówkę... muszę powiedzieć że niestety boli, ale jednak radzę iść, wiadomo to jest oko a z oczami nie ma żartów. Raz gradówka pękła mi sama, tzn ja to zrobiłam celowo, i odradzam to, bolało a goiło się ponad pół roku.

Gradówka...pomocy

26 lut 2012 - 14:16:32

Cytat
justynka_mmm
tylko sie zastanów ile jest bakterii na takiej obrączce, idealna do pocierania zmian na oku..
Nie ufasz medycynie ludowej :)
Ja ufam odkąd nie mogę dostać się do specjalisty :)
Złoto tak jak i srebro ma właściwości bakteriobójcze, więc wystarczy je przed użyciem wyczyścić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-26 14:33 przez szasa.

Gradówka...pomocy

08 sie 2022 - 09:19:44

Tu się muszę nie zgodzić, że gradówka to wirusówka... https://zdrowiejemytutaj.pl/czy-gradowka-jest-niebezpieczna/ Tutaj nawet piszą, że to bakteryjna choroba! Także proszę nie wprowadzać w błąd, bo babranie się w tym to tylko zaszkodzi. Najlepeij do lekarza i bez operacji się obędzie.... ;)

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 5/5

Gradówka...pomocy

05 paź 2022 - 16:55:31

Jak prywatnie to najlepiej do Libermedic w Warszawie. Bardzo szybkie terminy, klinika wyposazona w nowoczesny sprzęt, zabiegi wykonują na miejscu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STAN ZAPALNY