Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

34 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:33:33

Hej dziewczyny.
Nigdy nie chorowałam ani nie miałam jakis dolegliwości większych i raczej staram sie omijać lekarzy ale jakies 3 tygodnie temu zauwazyłam na oku na powiece małą krostke, i teraz ona urosła. Najchętniej bym sie zawsze leczyła medycyną ludową ale wyczytałam w internecie ze najprawdopodobniej jest to Gradówka. i pytanie do was, czy któras z was ją miała? czy miałyscie zabieg wycinania jej, czy bolało? Ja jutro ide zapisac się do okulisty:)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:37:40

Moje dwie koleżanki miały zabieg robiony.. Ale nei znam szczegółów...

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:37:57

aaaaaa jęczmień ;) kumpela miała.. trzeba nacierać złotem np obraczką i po paru dniach samo znika :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:39:39

Ja miałam. Bolało, a po kilku dniach samo zniknęło :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:40:03

wlasnie nie jeczmień tylko ta wredna gradówka:P bo ta kuleczka rośnie i jak to zostawie to będzie nadal rosnąc duże:(

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:43:04

jęczmień i gradówka to dwie inne rzeczy, oczywiście z tym trzeba zgłosić się do okulisty, niewiadomo czy to gradówka czy coś innego, schorzeń powiek, które przypominają gradówke jest milion :)

a co do samego zabiegu - nie powinien być szczególnie bolesny :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:43:49

Mojemu bratu się często robią gradówki, okropnie to wygląda, robi sobie ciepłe okłady, ostatnio nawet łazi z tym czerwonym okiem. Był też kiedyś w szpitalu na wycięciu, mówił, ze mało przyjemne no i dodatkowo zarazili go tam gronkowcem :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:44:32

Cytat
justynka_mmm
jęczmień i gradówka to dwie inne rzeczy, oczywiście z tym trzeba zgłosić się do okulisty, niewiadomo czy to gradówka czy coś innego, schorzeń powiek, które przypominają gradówke jest milion :)

a co do samego zabiegu - nie powinien być szczególnie bolesny :)

Jak tylko wyczytałam ze trzeba to wycinac to zamarłam:) od razu mi sie słabo zrobiło... ale wiem ze tylko panikuje a tak na prawde moze to nie jest az taka tragedia

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:44:45

Powinnaś iść do lekarza. Dostaniesz jakieś antybiotyki. Ponoć trzeba też to nagrzewać przykładając coś ciepłego. Może sama pęknąć, a jak nie to będzie zabieg.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:46:44

Gradówka to wirusuwka.miałam, najpierw leczyłam ją zwykłą maścią, potem się odnowiła większa, więc poszłam do okulisty, przepisał mi dwie recepty na antybiotyki- 2x maść. Musiałam stosować najpierw jedną przez 2 tyg, jeśli nie zeszło miałam wykupić drugą-silniejszą i tak też musiałam zrobić. Powiedział,że jeśli i to nie pomoże będzie czekać mnie zabieg, ale mi pomogło, tak więc gradówka zeszła i przeszła bez zabiegu, nie jest powiedziane,że od razu będziesz miała zabieg.;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 21:47 przez scema.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:48:24

Jest jeden bardzo skuteczny sposób na to, na pewno na jęczmień, ale myślę, że z tą gradówką może być podobnie. Może niezbyt przyjemny, ale pomaga. Trzeba nasikać na wacik (najlepiej taki patyczek do uszu) i nasmarować chore miejsce. Wiem, że zaraz wszyscy zaczną się krzywić, ale to jest właśnie taki ludowy sposób :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:49:05

Cytat
scema
Gradówka to wirusuwka.miałam, najpierw leczyłam ją zwykłą maścią, potem się odnowiła większa, więc poszłam do okulisty, przepisał mi dwie recepty na antybiotyki- 2x maść. Musiałam stosować najpierw jedną przez 2 tyg, jeśli nie zeszło miałam wykupić drugą-silniejszą i tak też musiałam zrobić. Powiedział,że jeśli i to nie pomoże będzie czekać mnie zabieg, ale mi pomogło, tak więc gradówka zeszła i przeszła bez zabiegu, nie jest powiedziane,że od razu będziesz miała zabieg.;)

Scema - tylko ja od razu mam schize;P najgorsze jest to, że jak chciałam sie zarejestrowac to owszem mozna, ale najwczesniej na koniec marca lub kwieceiń...chyba bede musiała isc prywatnie:(

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:52:43

wycięcie gradówki to za dużo powiedziane, nacina się ją i "wyłyżeczkowuje" tą ropną zawartość , nie jest to najprzyjemniejsze ale jeszcze nikt od tego nie umarł, z bólu też się nie popłakał ;)

sikania na wacik i nacierania złotem nawet nie będę komentować.... :)
pochodź po gabinetach, gdzieś może być szybszy termin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 21:53 przez justynka_mmm.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:52:50

nie panikuj, może również u Ciebie obejdzie się bez zabiegu!:) No do okulisty kolejki są, więc lepiej idź prywatnie, bo Ci się pogorszy do kwietnia, a tutaj czas jest ważny ;)

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 1/5

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:54:13

Mi jakiś czas temu bardzo często robiła się gradówka na oku, byłam u okulisty, dostałam maść i odpukać do tej pory się nie pojawia nic:) i bez zabiegu też się obyło:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STAN ZAPALNY