Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:33:33

Hej dziewczyny.
Nigdy nie chorowałam ani nie miałam jakis dolegliwości większych i raczej staram sie omijać lekarzy ale jakies 3 tygodnie temu zauwazyłam na oku na powiece małą krostke, i teraz ona urosła. Najchętniej bym sie zawsze leczyła medycyną ludową ale wyczytałam w internecie ze najprawdopodobniej jest to Gradówka. i pytanie do was, czy któras z was ją miała? czy miałyscie zabieg wycinania jej, czy bolało? Ja jutro ide zapisac się do okulisty:)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:37:40

Moje dwie koleżanki miały zabieg robiony.. Ale nei znam szczegółów...

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:37:57

aaaaaa jęczmień ;) kumpela miała.. trzeba nacierać złotem np obraczką i po paru dniach samo znika :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:39:39

Ja miałam. Bolało, a po kilku dniach samo zniknęło :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:40:03

wlasnie nie jeczmień tylko ta wredna gradówka:P bo ta kuleczka rośnie i jak to zostawie to będzie nadal rosnąc duże:(

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:43:04

jęczmień i gradówka to dwie inne rzeczy, oczywiście z tym trzeba zgłosić się do okulisty, niewiadomo czy to gradówka czy coś innego, schorzeń powiek, które przypominają gradówke jest milion :)

a co do samego zabiegu - nie powinien być szczególnie bolesny :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:43:49

Mojemu bratu się często robią gradówki, okropnie to wygląda, robi sobie ciepłe okłady, ostatnio nawet łazi z tym czerwonym okiem. Był też kiedyś w szpitalu na wycięciu, mówił, ze mało przyjemne no i dodatkowo zarazili go tam gronkowcem :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:44:32

Cytat
justynka_mmm
jęczmień i gradówka to dwie inne rzeczy, oczywiście z tym trzeba zgłosić się do okulisty, niewiadomo czy to gradówka czy coś innego, schorzeń powiek, które przypominają gradówke jest milion :)

a co do samego zabiegu - nie powinien być szczególnie bolesny :)

Jak tylko wyczytałam ze trzeba to wycinac to zamarłam:) od razu mi sie słabo zrobiło... ale wiem ze tylko panikuje a tak na prawde moze to nie jest az taka tragedia

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:44:45

Powinnaś iść do lekarza. Dostaniesz jakieś antybiotyki. Ponoć trzeba też to nagrzewać przykładając coś ciepłego. Może sama pęknąć, a jak nie to będzie zabieg.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:46:44

Gradówka to wirusuwka.miałam, najpierw leczyłam ją zwykłą maścią, potem się odnowiła większa, więc poszłam do okulisty, przepisał mi dwie recepty na antybiotyki- 2x maść. Musiałam stosować najpierw jedną przez 2 tyg, jeśli nie zeszło miałam wykupić drugą-silniejszą i tak też musiałam zrobić. Powiedział,że jeśli i to nie pomoże będzie czekać mnie zabieg, ale mi pomogło, tak więc gradówka zeszła i przeszła bez zabiegu, nie jest powiedziane,że od razu będziesz miała zabieg.;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 21:47 przez scema.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:48:24

Jest jeden bardzo skuteczny sposób na to, na pewno na jęczmień, ale myślę, że z tą gradówką może być podobnie. Może niezbyt przyjemny, ale pomaga. Trzeba nasikać na wacik (najlepiej taki patyczek do uszu) i nasmarować chore miejsce. Wiem, że zaraz wszyscy zaczną się krzywić, ale to jest właśnie taki ludowy sposób :)

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:49:05

Cytat
scema
Gradówka to wirusuwka.miałam, najpierw leczyłam ją zwykłą maścią, potem się odnowiła większa, więc poszłam do okulisty, przepisał mi dwie recepty na antybiotyki- 2x maść. Musiałam stosować najpierw jedną przez 2 tyg, jeśli nie zeszło miałam wykupić drugą-silniejszą i tak też musiałam zrobić. Powiedział,że jeśli i to nie pomoże będzie czekać mnie zabieg, ale mi pomogło, tak więc gradówka zeszła i przeszła bez zabiegu, nie jest powiedziane,że od razu będziesz miała zabieg.;)

Scema - tylko ja od razu mam schize;P najgorsze jest to, że jak chciałam sie zarejestrowac to owszem mozna, ale najwczesniej na koniec marca lub kwieceiń...chyba bede musiała isc prywatnie:(

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:52:43

wycięcie gradówki to za dużo powiedziane, nacina się ją i "wyłyżeczkowuje" tą ropną zawartość , nie jest to najprzyjemniejsze ale jeszcze nikt od tego nie umarł, z bólu też się nie popłakał ;)

sikania na wacik i nacierania złotem nawet nie będę komentować.... :)
pochodź po gabinetach, gdzieś może być szybszy termin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-22 21:53 przez justynka_mmm.

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:52:50

nie panikuj, może również u Ciebie obejdzie się bez zabiegu!:) No do okulisty kolejki są, więc lepiej idź prywatnie, bo Ci się pogorszy do kwietnia, a tutaj czas jest ważny ;)

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 1/5

Gradówka...pomocy

22 lut 2012 - 21:54:13

Mi jakiś czas temu bardzo często robiła się gradówka na oku, byłam u okulisty, dostałam maść i odpukać do tej pory się nie pojawia nic:) i bez zabiegu też się obyło:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STAN ZAPALNY