Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:00:34

Cytat
klaudiii_6
Też mam ten problem... Byłam u chirurga i powinnam je usunąć, ale dopóki nie boli tak bardzo to można zaczekać.
Ale jeśli w twoim przypadku dzieją się takie rzeczy to nie masz na co czekać !!
Wyrywanie nie boli , bo żyjemy w 21 wieku i mamy znieczulenia :) Będzie bolało później..... ;P
W każdym bądź razie nie zwlekaj, bo lepiej wyrwać, przemęczyć się dzień, lub troszkę dłużej niż cały czas odczuwać taki ból !!
:)

Dokładnie. Pocieszę Cię i dodam Ci odwagi autorko (zawsze pociesza myśl, że ktoś ma gorzej) - ja mam do wyrwania dwie dziewiątki i to ja mam spory problem, nad ósemkami nawet bym się nie zastanawiała.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:05:18

wiem co to za ból..mialam taki sam i to przed obrona licencjata...
ale pan aptekarz polecil mi bobodent:) i pomogło:) polecam

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:05:21

Dobra, to ja przebijam bo u mnie aż 4 ósemki na raz wychodzą .... tzn. chcą wyjść ale im nie wychodzi no i trzeba będzie nacinać dziąsło etc...

Pocieszyłam bardziej ? :D

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:06:23

tam znieczulenia nie daja zbyt wiele przy mega bólu:)

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:09:50

Oj tam Oj tam :)

Przy porodzie można tak mówić, a nie ! :D

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:10:26

Cytat
klaudiii_6
Dobra, to ja przebijam bo u mnie aż 4 ósemki na raz wychodzą .... tzn. chcą wyjść ale im nie wychodzi no i trzeba będzie nacinać dziąsło etc...

Pocieszyłam bardziej ? :D


Przebijam, moje 9tki znajdują się w czaszce obok ucha, muszę mieć rozcinane podniebienie i policzki żeby je usunąć.


Pocieszyłam? ;)



Po tych wpisach autorka powinna pędzić rano do lekarza :)
I koniecznie znajdź autorko jakiegoś polecanego, dobrego chirurga, bo niektórzy jak widziałam i słyszałam, to robią wszystko na zasadzie "idźta już, 16sta, kuniec roboty, skalpel, ssak, szybko, a niech bEdziE, wystarczy"... Brr.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 01:16 przez madziutex.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:12:52

Miałam ten sam problem! Też ząb się wybił, zapomniałam o nim i nagle trach. Na szczęście przemiła Pani ode mnie z apteki poleciła mi fantastyczny lek. Zaraz przeszukam szufladę i powiem Ci jak on się nazywa. Brałam go następnego dnia i dzień później było już po bólu. Odbyło się bez wizyty u dentysty. Także głowa do góry, bo bardzo mozliwe, że Tobie też pomoże!

P.S. Daj mi chwilę to poszukam.
No. Nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak szybko.

Lek nazywa się ANTIDOL15


Leć rano do apteki i od razu kup. Ja jeszcze sobie kupiłam maść dla dzieci na ząbkowanie, ale niestety nie pamiętam jak się nazywała. Lek nie jest drogi. Tylko podczas dawkowania staraj się dużo jeść i pić. Jak boli Cię przy gryzieniu to sobie miksuj, bo ja bardzo mało jadłam i skończyło się w nocy na wymiotach. Sama byłam sobie winna, bo jest nawet to zapisane w ulotce. Jednak lepsze to niż ten okropny ból. Jeżeli to już Ci nie pomoże no to chyba tylko dentysta.

Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 01:18 przez k_komar.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:13:24

Mnie też bolało jak rosły i do tego nie urosły do końca tylko tak do połowy i bardzo szybko się zepsuły, wszystkie mam już wyrwane i przy każdym przeżyłam horror z wyrywaniem bo z każdym szłam do dentysty dopiero jak już był zepsuty i okropnie bolał

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:16:48

Cytat
minilapka
miałam to samo ząb wyrósł ale nie do końca jeden się przebił a drugi nie, poszłam do dentysty bo nie umiałam wytrzymac z bólu, okazało sie że mam stan zapalny i nie mozna wyrwać od razu dostałam jakies tabletki i umówiłam sie na wyrywanie(chirurgiczne) bo tego nie da sie wyrwać inaczej jeśli masz ząc nie wyrośnięty lub wyrosniety czesciowo, no ale wyrwanie jednego żeba chirurgicznie kosztuje ok 400 zł, na szczęście w poblizu jest akademia stomatologiczna i tam robia to na fundusz (niestety długo sie czeka) no ale jakoś zleciało i nadszedł dzień wyrywania, zabieg odbywał się na sali "operacyjnej" miałam znieczulenie potem rozcinanie dziasła i wyrywanie (rwanie z ogromną siłą bo 8 sa mocno ukorzenione) no i wiadomo potem szycie przez 3 dni buła na pół twarzy ketonal forte i ból niesamowity, ale juz nie mam i problem z głowy za jakieś dwa miesiace zdecydowałam się na wyrwanie następnego, przeżyłam, tez przeżyjesz
Cytat
ewelinka1804
Jeśli ząb nie wyszedł cały nie wyrwą Ci go . Sama przeżywałam ten ból. 3 zęby wyszły mi do połowy a jeden z nich ostatnio zaczął wychodzić dalej - kilka dni wyciągniętych z życiorysu - dentysta nie zrobi nic póki nie wyjdzie cały :(

owszem dentysta nie zrobi nic ale chirurg (dentysta) już tak!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miałam ząb do połowy pod dziąsłem, niestety moja szczęka była za wąska i część zęba siedziała jak by pod szczęką. Stomatolog postraszyła mnie że tego tak łatwo nie usuną i co...

poszłam do chirurga, dodam że bez zdjęcia i wyszłam po 10minutach....hehe mąż myślał że mnie nie przyjął a ja już nie miałam zęba a dodam iż usuwała go osoba ucząca się na chirurga.
Dobry chirurg tak podważył zęba że ona go w sumie tylko wyjęła.
Nie bój się tylko idź na wizytę, przecież nie musi Ci nikt go od razu usuwać niech najpierw zobaczy co tam się dzieje.

POWODZENIA

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:20:58

dinho, to nie zasługa stażysty, tylko Twojego uzębienia, Twojej budowy szczęki (chyba powinnam być dentystką :D), zależy od tego jak ząb był unerwiony, ile miał korzeni, jak głęboko był osadzony. Niektórzy ósemki rwą 5minut, inni z jedynkami siedzą godzinę. Każdy człowiek jest inny, uogólniać nie należy.


I jeszcze co do rady wyżej: o tak, Antidol to wybawienie dla bolących zębów. Nie dodałaś natomiast, że silnie uzależnia już po paru dniach... Nie polecałabym na forum takich leków....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 01:23 przez madziutex.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:22:38

Cytat
k_komar
Miałam ten sam problem! Też ząb się wybił, zapomniałam o nim i nagle trach. Na szczęście przemiła Pani ode mnie z apteki poleciła mi fantastyczny lek. Zaraz przeszukam szufladę i powiem Ci jak on się nazywa. Brałam go następnego dnia i dzień później było już po bólu. Odbyło się bez wizyty u dentysty. Także głowa do góry, bo bardzo mozliwe, że Tobie też pomoże!

P.S. Daj mi chwilę to poszukam.
No. Nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak szybko.

Lek nazywa się ANTIDOL15


Leć rano do apteki i od razu kup. Ja jeszcze sobie kupiłam maść dla dzieci na ząbkowanie, ale niestety nie pamiętam jak się nazywała. Lek nie jest drogi. Tylko podczas dawkowania staraj się dużo jeść i pić. Jak boli Cię przy gryzieniu to sobie miksuj, bo ja bardzo mało jadłam i skończyło się w nocy na wymiotach. Sama byłam sobie winna, bo jest nawet to zapisane w ulotce. Jednak lepsze to niż ten okropny ból. Jeżeli to już Ci nie pomoże no to chyba tylko dentysta.

Pozdrawiam


Ten sam lek brałam przy bólu zęba i faktycznie tylko on mi pomagał, ale jest niestety na receptę, chyba że ubłagasz aptekarza że to nagły wypadek i okropnie cię boli

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:25:04

Antidol na receptę? Brałam jeszcze ze 2 m-ce temu i był bez. Ale w sumie to i lepiej, j.w.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:26:15

Cytat
czarna7777
Cytat
k_komar
Miałam ten sam problem! Też ząb się wybił, zapomniałam o nim i nagle trach. Na szczęście przemiła Pani ode mnie z apteki poleciła mi fantastyczny lek. Zaraz przeszukam szufladę i powiem Ci jak on się nazywa. Brałam go następnego dnia i dzień później było już po bólu. Odbyło się bez wizyty u dentysty. Także głowa do góry, bo bardzo mozliwe, że Tobie też pomoże!

P.S. Daj mi chwilę to poszukam.
No. Nie spodziewałam się, że pójdzie mi tak szybko.

Lek nazywa się ANTIDOL15


Leć rano do apteki i od razu kup. Ja jeszcze sobie kupiłam maść dla dzieci na ząbkowanie, ale niestety nie pamiętam jak się nazywała. Lek nie jest drogi. Tylko podczas dawkowania staraj się dużo jeść i pić. Jak boli Cię przy gryzieniu to sobie miksuj, bo ja bardzo mało jadłam i skończyło się w nocy na wymiotach. Sama byłam sobie winna, bo jest nawet to zapisane w ulotce. Jednak lepsze to niż ten okropny ból. Jeżeli to już Ci nie pomoże no to chyba tylko dentysta.

Pozdrawiam


Ten sam lek brałam przy bólu zęba i faktycznie tylko on mi pomagał, ale jest niestety na receptę, chyba że ubłagasz aptekarza że to nagły wypadek i okropnie cię boli


Lek już podobno nie jest na receptę. Jak aptekarz zobaczy, że nie możesz już wytrzymać z bólu to myślę, że nawet jakby był na receptę to Ci sprzeda. :)

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:31:31

Oj pamiętam te bóle - pojawiały się i znikały. W sumie trwało to chyba z 2 lata niestety. Miałam chyba nawet temperaturę. Nie byłam z nimi u dentysty ponieważ uznałam, ze to naturalne. I chyba miałam rację - w chwili obecnej z ząbkami wszystko ok. Wszystko się unormowało i ładnie zagoiło :)
Uważam, że tylko w niektórych przypadkach wskazane jest wyrywanie zębów mądrości.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 01:32:50

Antidol = kodeina, kodeina = http://pl.wikipedia.org/wiki/Kodeina


To tak dla koleżanek wyżej...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RADICAL działa CUDA