Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:29:55

Dzień dobry! Szukam osób chorych na autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AZW). Choruję na nią już od ponad roku. Jest nieuleczalna i polega na niszczeniu sie wątroby tj. moja wątroba sama siebię niszczy. Jest to straszna choroba. Przyjmuję sterydy i wyglądam jak potwór. Czy jest może ktoś chory jeszcze na to ?

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:31:59

dziwię się troszkę,że leczą sterydami, które jeszcze bardziej uszkadzają wątrobę, ale nie jestem lekarzem
a bierzesz coś na odbudowę samej wątroby na co dzień?

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:38:10

To jedyny lek, który zatrzymuje rozwój zapalenia. Nie niszczy wątroby. Biorę Imuran i inne leki dodatkowo. Codziennie przyjmuję leki.

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:45:01

znam kogoś, kto na to choruje. gdzie się leczysz?

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:48:26

Współczuję :(
Ja mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, wiec wiem, co czujesz. Ja przyjmuję hormony od ponad roku, czuję się coraz lepiej i wyglądam coraz lepiej. Może u Ciebie też trzeba czasu?

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 13:52:58

Cytat
kate13211
To jedyny lek, który zatrzymuje rozwój zapalenia. Nie niszczy wątroby. Biorę Imuran i inne leki dodatkowo. Codziennie przyjmuję leki.

hmm, jak wspomniałam, nie jestem lekarzem, ale lektura ulotki jednoznacznie mówi,że ten lek uszkadza wątrobę więc ja bym skonsultowła się na Twoim miejscu z innym lekarzem w tej kwestii

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 14:03:05

Cytat
matylda_jasmin
Cytat
kate13211
To jedyny lek, który zatrzymuje rozwój zapalenia. Nie niszczy wątroby. Biorę Imuran i inne leki dodatkowo. Codziennie przyjmuję leki.

hmm, jak wspomniałam, nie jestem lekarzem, ale lektura ulotki jednoznacznie mówi,że ten lek uszkadza wątrobę więc ja bym skonsultowła się na Twoim miejscu z innym lekarzem w tej kwestii
jasne. co dwie opinie to nie jedna

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

30 sty 2012 - 14:28:44

Mam Najlepszą lekarkę w Polsce. Leczę się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Moja doktor leczy tylko tą chorobę, więc jej ufam. Rozmawiałam z wieloma osobami chorymi na tą chorobę i każdy jest tym leczony.

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

01 lut 2012 - 10:50:03

kate13211 - prosiłaś o radę, starałam się, jak mogłam, zrobisz co zechcesz, ale ja bym poszła na konsultację do innego lekarza i dopiero jeśli obaj stwierdzą to samo zdecydowałabym się na wzięcie sterydów.

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

16 kwi 2012 - 18:24:31

Heej ! Też mam autoimulogiczne zapalenie wątroby . Tylko , że ja choruje od miesiąca . Chcciała bym się zapytać jaką masz lekarkę w Warszawie ? :D

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

29 sie 2012 - 11:38:39

Część Kate,
Moja córka choruje na tą chorobę od 3 lat i również leczyła się w CZD u pani doktor specjalizującej się w tej tylko chorobie, więc prawdopodobie jest to ta sama osoba.
Praktycznie nikt nic nie wie o tej chorobie, więc nie słuchaj rad osób, które niby starają się pomóc, a nie mają o niej pojęcia. Wszystkie osoby na to chorujące zażywają sterydy i immunosupresanty bo tylko to na nią działa, niestety. Wspłczuję Ci bo wiem co przechodzisz. dla nas to również było bardzo trudne. Zachęcam Cię do kontaktu, może moja niepokorna córka będzie mogła Ci pomóc. Bo tak trochę jest, że takie osoby łączy zupełnie inna więź. zaobserwowałam to w szpitalu. Pozdrawiam,
Ika

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bół glowy /