Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:23:52

witam

czy ktoś z was miał do czynienia, nawet przez chwilę, z osobami, które chorują na Alzheimera, albo cierpią na otępienie? albo mają problemy z pamięcią? Jak to się objawia? Jak zachowują się tacy ludzie, chodzi mi o każdy przypadek, chociazby kilka zdań, będzie mi to bardzo przydatne - każda odpowiedz:)

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:24:55

na szczęście nie podbijam

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:25:19

dlaczego?:) nie chcesz takiego watku na forum?

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:26:58

nie chodzi mi na szczęście nikt w mojej rodzinie nie choruje na te choroby chociaż nie osobiście ale widziałam kilka przypadków i powiem tylko że dla rodziny takiej osoby to bardzo bolesne i straszne

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:27:24

moja babcia choruje. Najgorsze ze to genetyczne podobno :( co dokładnie chcesz wiedziec?

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:27:48

cześć:)

w mojej rodzinie mojej dalszej cioci tato choruje na Alzheimera.
Jest to bardzo ciężkie.. gdyż niekiedy nie poznaje własnej córki, jest w stanie zgubić się w mieście - nie trafić do mieszkania, albo poprostu wychodzi idzie i poźniej nie wie gdzie jest. Z tego co ciocia opowiadała nie mało z nim przechodzi:( najgorsze jak jej nie poznaje

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:29:36

znam taki przypadek, ucieczki z domu, agresja, wynoszenia doslownie wszystkiego tj.buty w zamtazarce, chodzenie bez ubran po domu.

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:30:52

Cytat
coco-moko
na szczęście nie podbijam

dlatego warto kochane używać czasem znaków interpunkcyjnych ;)

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:31:34

na szczescie nie. w klanie byl watek takiej osoby, mam nadzieje, ze nigdy mnie to nie spotka:(
teraz sobie przypomnialam, sasiad mojej babci ma alzheimera, z tego co opowiada to jest jego bliskim bardzo ciezko. czesto siada przed blokiem i tak potrafi siedziec caly dzien. jego zona nie zyje, corka odwiedza go codziennie, niestety nie moze sie wprowadzic do niego ze wzgledu na prace, a on tez nie chce sie wyprowadzic. opiekuje sie nim pielegniarka, pilnuje, zeby bral leki, ale tak samo jak swojej corki czesto nie pamieta. jako, ze mieszka w takim miejscu, gdzie ludzie sie znaja, to sasiedzi w razie czego mu pomagaja.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 22:36 przez jolieetolie.

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:32:17

dzięki za odpowiedz, mila, napisalam ci wiadomosc na priv

coco-moko - to prawda, ja nawet mysle, ze trudno znalezc gorszą dla bliskich chorobę ze wzgledu wlasnie na to, ze traci sie tozsamosc, bo wszystko inne mozna sobie jakos wyobrazic

Cytat
jolieetolie
na szczescie nie. w klanie byl watek takiej osoby, mam nadzieje, ze nigdy mnie to nie spotka:(

tak, jak byłam mała oglądałam klan i tam był nestor rodu chorujący na Alzheimera, zaczeło się od tego, że nie pamietal gdzie polozyl klucze, pozniej gubił się, ktos przyczepil mu do płaszcza plakietkę z danymi osobowymi na wypadek pogorszenia się stanu i rzeczywiscie, pozniej juz znajdowano go gubiącego się w miescie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 22:34 przez dwaGuziki.

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:33:25

moj wuja mial zaniki pamieci ... jak z nim gadalam 20 razy pytal o ta sama rzecz ... pamietal ludzi , nie mylił drogi alae zapominal o czym mowil.. moja mama wyszla do sklepu to sie pyta gdzie jest mama , mowie mu ze wyszla zaraz mowi cos o tacie co porabia jak sie czuje , to mu odpowiadam i za chwile znowu sie pytal o mame gdzie poszla , i tak wkolko i wkolko.. czasami smiac mi sie chcialo ale tak nie wolno

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:34:42

Mojej siostry teściowa. Coś okropnego. Non stop rozbiera się do naga, załatwia się do łóżka, nikogo nie poznaje, zamiast mowy tylko jakiś bełkot lub paniczny śmiech. I tak już 3 lata.

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:34:47

Cytat
aagacia
Cytat
coco-moko
na szczęście nie podbijam

dlatego warto kochane używać czasem znaków interpunkcyjnych ;)
\

warto ale jakoś zrozumiałe dla mnie było iż
na szczęście nijak ma się samo bez nie w takim przypadku :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:35:04

moja sąsiadka miała. Biedna kobieta. Przychodziła po kilka razy dziennie do nas pytać o datę i godzinę, a jak jej powiedzieliśmy, która jest to zaczynała płakać, że znów nie wiedziała. Wychodziła z domu do sklepu i zapominała po co szła. Syn jej pilnował ale to nic nie dało ona się wymykała. Później już nosiła przy sobie karteczki, naszywki ze swoimi danymi. Często miała napady agresji i rozwalała co popadnie, a później siadała w kąt i znów płakała. Żal mi jej było. Później już była w domu spokojnej starości gdzie na kilka miesięcy przed śmiercią nie pamiętała już nic, była otępiała, z nikim nie rozmawiała i patrzyła w jeden punkt :(

problemy starszych ludzi

13 sty 2012 - 22:35:37

mój dziadek miał alzheimera - straszna choroba, wiem dokładnie bo z nim mieszkałam, najgorsze jednak były chwile gdy dziadek miał przebłyski świadomości i z płaczem pytał mnie co się z nim dzieje...dla mnie był to koszmar, dla mojej babci również. na szczęście nie był agresywny ale trzeba było go zmuszać do jedzenia i uważać bo potrafił w nocy wyjść z domu w samej piżamie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomóżcie shisha