Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:17:04

Dziś zakupiłam soczewki, miesieczne na spróbowanie :) oczywiscie byłam u lekarza pokazał jak sie zakałada zdejmuje, ale nie puscił mnie w nich do domu bo mi sie słabo zrobiło (chyba pierwsze wrazenie ) potem jak drugi raz załozył było ok no ale zdjął, i czy moga one lezec i jutro moge je dopiero załozyc?:)

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:19:11

Jak to leżeć? Musisz je przechowywać w pojemniczku na soczewki w płynie.

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:20:21

zależy jak 'leżą' :D jeśli masz je w specjalnym pojemniczku z płynem/solą fizjologiczną to mogę leżeć hoho i jeszcze dłużej, bo zużycie liczy się tylko wtedy jak ich używasz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-11 19:21 przez zanetqa316.

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:21:40

Cytat
zanetqa316
zależy jak 'leżą' :D jeśli masz je w specjalnym pojemniczku z płynem/solą fizjologiczną to mogę leżeć hoho i jeszcze dłużej, bo zużycie liczy się tylko wtedy jak ich używasz :)
nie wiem co masz na mysli ale sa wazne miasiac od otwarcia

zweryfikowana
Posty: 235
Ostrzeżenia: 1/5

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:21:45

jak wyżej, na noc musisz je umieścić w specjalnym pojemniczku w płynie do soczewek. inaczej ci wyschną.

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:23:58

Cytat
biedronka86
jak wyżej, na noc musisz je umieścić w specjalnym pojemniczku w płynie do soczewek. inaczej ci wyschną.
tak dokladnie i nie pomylic prawej z lewą, wazne jeszcze ze po kazdym uzywaniu musza sie 'moczyc' min 4 godziny, zeby sie wyczyscily

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:29:35

Cytat
kouala
Jak to leżeć? Musisz je przechowywać w pojemniczku na soczewki w płynie.

Dokładnie. Kiedyś jak zaczynałam swoją przygodę z soczewkami, przy zakupie płynu do nich nie dostałam pudełeczka na soczewki. Włożyłam je do pudełka, z którego je wyciągnęłam. No i już chyba więcej mówić nie trzeba co rano zastałam ^^

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:46:55

Zle sie wyrziłam;p One leza w tym pojemniczku ze specjalnym płynem;p:) chyba jutro włoze dzis czuje, że nie dam rady;)

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:50:21

Cytat
kolubik
Zle sie wyrziłam;p One leza w tym pojemniczku ze specjalnym płynem;p:) chyba jutro włoze dzis czuje, że nie dam rady;)
nie wiem czy ci to powiedzieli ale soczewki nalezy nosic jak najkrocej i sciagac bo strasznie oko wysuszaja (chocby niewiadomo jak dore były!) wiec w domu bez lub okulary, a rano wstan wczesniej az sie wprawisz w zakładaniu bo mozesz miec problem ;)

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 19:57:57

Tak mowił własnie, i mowił lekarz zebym se kupiłam krople ze jak poczuje suchosc czy cos to zakraplac :a jeszcz ejedno pytanie teraz soczewki sa w płynie a jak je zaraz załoze i zle sie bede czuła i scagne to wymienic pl
yn?

Soczewki pomożecie?:)

11 sty 2012 - 20:13:01

Ja już noszę soczewki rok. Tak jak tutaj radziły szafiarki wstawaj wcześniej przed wyjsciem zanim wejdziesz w prawę. Choć mnie czasem zdażają się problemy. Dodatkowo ja noszę jeszcze soczewki toryczne czyli dla ludzi z astygmatyzmem. To dopiero była jazda bez trzymanki. Ja muszę mieć ułożone soczewki jednej pozycji. Na początku była masakara. Kręciły się, czasem przez 30 min widziałam na jedno oko. A jak długo chodziłam to strasznie mnie bolały oczy. A w soczewkach nareszcie widzę jak robię sobie make up. A nie kinol w lustrze hehe :)Tobie na początek radzę nie chodzić długo w szkłach, żeby oko się przyzwyczaiło. Jednego dnia np. 2 godziny, potem 3 i tak dalej. Uważaj np. na basenie, ja raz miałam przygodę :( Make up zawsze robimy po założeniu soczewek. A mi babka powiedziała, że szkła maksymalnie bez miany płynu mogą "leżeć" tydzień w pudełku.
Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania to wal do mnie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Stabilizator