Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 21:58:07

załączylam zd z moja skoliozą , nie ukywam ze to moj kompleks , niemoge ubierac obscislych ciuchow, sukienek bez plecow , bo mam skrzywiony kregoslup, zreszta same widzicie. Waszym zdaniem jest on bardzo skzywiony czy jeszcze ujdzie?? w dodatku bardzo mnie boli, czasami budze sie w nocy , bo ból daje sie we znaki, czy da sie go jakos wyprostowac??? jestem zalamana;/



Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:01:15

to nas się pytasz czy da się wyprostować kręgosłup? dopiero to zauważyłaś czy jak? chyba z taką wadą powinnaś być pod kontrolą lekarza do dawna i to on powinien wiedzieć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-10 22:01 przez 16kaja16.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:05:08

też mam skoliozę, jestem pod opieką ortopedy. moja wada wygląda podobnie do Twojej,jednak nie przeszkadza mi tak bardzo, mogę nosić bluzki bez placów itp.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:07:13

to spora wada
sama mam skoliozę, ale małą i jestem pod opieką ortopedy od lat, nie wiem jak mogłaś tak to zaniedbać :O

dużo ludzi ma skoliozę tylko o tym nawet nie wie (mój ojciec np ma 50 lat robili mu ostatnio rtg z powodu zapalenia płuc i dopiero wyszło, że ma skoliozę a nie odczuwa żadnych dolegliwości)

Powinnaś jak najszybciej zapisać się do lekarza, nie wyprostujesz tego kręgosłupa ani ćwiczeniami, ani gorsetem tylko operacja wchodzi w grę zeby to wyprostować, ale pewnie masz za małą wadę na operację



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-10 22:08 przez LadyEl.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:07:17

u mnie wykryto jak mialam 7 lat i sie leczylam (rehabilitacja, cwiczenia itp) wiec od wieku 14 mam spokoj i zdrowa jestem. leczylas to w ogole?

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:07:19

Moja babcia ma skoliozę, ale dużo gorszą. W czasie wojny, jako dzieciak coś sobie zrobiła, z lekarzami był problem i w końcu pojawiła się skolioza. Niestety nic się z tym nie dało zrobić, skolioza jest, czasem boli.


Powinnaś chyba od dawna chodzić na jakieś ćwiczenia, to trochę podobno zmniejsza.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:07:37

Jest mocno skrzywiony moim zdaniem. Czy byłaś z tym u ortopedy? Mam nadzieję, że tak! Można na pewno robić ćwiczenia, dolegliwości bólowe można łagodzić rehabilitacją (krioterapia, laser - bardzo mi pomogło). Ale jeśli jesteś dorosła a wada wydaje się poważna to może być konieczna operacja. Ile masz lat?

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:09:27

Moim zdaniem kfalifikuje się do zabiegu ... Jestem 4 lata po zabiegu skoliozy w klinice w Zakopanem miałam 70 stopni srzywienia kręgoslup wyprostowali mi na 21 stopni nie mam żadnych dolegliwosci jestem bardzo zadaowolona moge wszystko robić. Na środkowym odcinku kregosłupa mam pręt stali chirurgicznej ktory automatycznie wyprostował caly kregoslup. Naprawdę polecam ... a i jeszcze jedno czy jesteś pod kontrolą lekarską ?

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:12:20

Ewidentnie masz skoliozę w odcinku lędźwiowym. pytasz czy duża - to wszystko zależy od kąta skoliozy który powinnaś mieć zmierzony. Mówie powinnaś bo według mnie to jest spora wada i nie powinnaś jej zaniedbywać. Musisz być pod opieką ortopedy. nie wiem ile masz lat ale nawet po etapie rośnięcia skolioza może postępować. Często skolioza prowadzi do chorób ogólnorozwojowych: mówię tu np o układzie krążenia. W Twoim przypadku skoro cię boli może uciskać na zakończenia nerwowe.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:13:08

to nie jesteś pod opieką żadnego ortopedy?! jak to możliwe?! musisz iść do lekarza takie wady powinny być od początku monitorowane i leczone! z tego co wiem pływanie i ćwiczenia pomagają (ale nie wiem czy w twoim przypadku także)

zweryfikowana
Posty: 1.075
Ostrzeżenia: 1/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:15:29

nosiłam gorset (nie skorupę) 2 lata, ale nie miałam az takiego duzego skrzywienia, wydaje mi się, ze tutaj to jedynie specjalista. Musi obliczyć ile masz stopni itp. Ile masz lat?

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:16:08

mam 23 lata, chodzilam na cwiczenia, regabilitacje ale juz nie chodze. Kupilam sobie fotel masujący zeby zlagodzic sobie bole , na zadne masaze niechodze bo , ale zaczne na pewno , bo juz nie wytrzymuję .

Cytat
en144
to nie jesteś pod opieką żadnego ortopedy?! jak to możliwe?! musisz iść do lekarza takie wady powinny być od początku monitorowane i leczone! z tego co wiem pływanie i ćwiczenia pomagają (ale nie wiem czy w twoim przypadku także)

basen?? wstydze sie chodzic na basen! , jak jest lato to chociaz wlosy ozpuszcze , cale szczescie ze mam do pasa , i jakos to maskuje, a na base musze ubac czepek i wtedy wszystko odslaniam.wiem ze to glupie i niepowinnam tak mowic ale co ja poradze na to ze sie wstydze.
czy ja mogę miec problemy z ciazą przy takim skrzywieniu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-10 22:19 przez kotek902.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:20:05

rozumiem że nie wpadłaś na to aby wybrać się do lekarza... ja też mam skoliozę i jakieś inne skrzywienia, ale mniejsze i jutro idę do neurologa bo bolą mnie plecy od niedawna, zobaczymy co mi powie.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:25:46

Dziewczyno, nie zostawiaj tak tego! Problemów będziesz miała całą masę, przecież masz dopiero 23 lata i tak Cię boli, to co będzie później? Normalnie mnie też zaczyna boleć, jak o tym myślę. Idź do specjalisty, ale dobrego, a najlepiej dwóch różnych bo to nie jest drobnostka!

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:28:53

Dziewczyny jak macie duży problem z kręgosłupem to naprawdę zastanówcie się nad zabiegiem.Ból był ale dla takiego efektu wszystko da się znieść. Z tym zabiegiem jest też tak że czym szybcieć tym lepiej. Po zabiegu nie ma rechabilitacji stabilizator jest na stałe , skolioza nie postępuje. A skoro zaczynacie odczówac jakieś bóle to może być oznaką ucisu na nerw.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Soczewki pomożecie?:)