Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:50:52

Cytat
InvisibleEye
Miałam mniejszą skoliozę, tzn mniej widoczną, od urodzenia byłam rehabilitowana, chodziłam kilka razy w tygodniu na gimnastykę korekcyjną i basen - niestety nic to nie dało, a było jeszcze gorzej, konieczna okazała się operacja - w wieku 13 lat (2006 rok) miałam operację kręgosłupa w Zakopanym. Trochę się poprawiło, niestety z każdym rokiem znowu jest coraz gorzej, czasem nie mogę ruszyć się z łóżka, mam opuszczone połowę godzin w szkole w tym semestrze z tego powodu. Czeka mnie druga operacja i pół roku wycięte z życia, jestem w klasie maturalnej... Niestety skolioza to choroba na całe życie... Trzeba się z tym pogodzić, a ból jest nie do zniesienia...
tylko nie zakopane! jedz do buska zdroju! znam dobrego tam lekarza (doktora, profesora)... moja siostra miala w wieku 14 lat operacje teraz ma 23 lata. Nie czuje zadnych dolegliwosci, blizny nie widac, nikt jej nie wierzy ze jest po zabiegu! chodzi na dyskoteki, opala sie, robi wszystko na co ma ochote



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 21:52 przez DamaCzerwo.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:54:20

Cytat
mala123456
a jeszcze dodam ze jak patrze na twą skolioze to mimo ze ja miałam 80 stopni to u mnie mnie było widać więc lepiej zapisz się do lekarza :))

coś Ci się musiało pomylić ja miałam pod kątem 90 stopni i 70 , jak miałaś 80 to musiało być widać

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:54:27

a z ciążą to mi lekarz powiedział w sensie jak już po tej operacji byłam to tylko cesarka naturanie nie da rady

Cytat
kleszczu
Cytat
mala123456
a jeszcze dodam ze jak patrze na twą skolioze to mimo ze ja miałam 80 stopni to u mnie mnie było widać więc lepiej zapisz się do lekarza :))

coś Ci się musiało pomylić ja miałam pod kątem 90 stopni i 70 , jak miałaś 80 to musiało być widać

naprawdę było mniej widać niż na jej zdjęciu ! lekarz też się zdziwił no ale prześwietlenie wykazało 80 poprostu u niektórych widać mniej a u mniektórych gorzej :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 21:56 przez mala123456.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 22:00:16

Cytat
mala123456
a z ciążą to mi lekarz powiedział w sensie jak już po tej operacji byłam to tylko cesarka naturanie nie da rady
Cytat
kleszczu
Cytat
mala123456
a jeszcze dodam ze jak patrze na twą skolioze to mimo ze ja miałam 80 stopni to u mnie mnie było widać więc lepiej zapisz się do lekarza :))

coś Ci się musiało pomylić ja miałam pod kątem 90 stopni i 70 , jak miałaś 80 to musiało być widać

naprawdę było mniej widać niż na jej zdjęciu ! lekarz też się zdziwił no ale prześwietlenie wykazało 80 poprostu u niektórych widać mniej a u mniektórych gorzej :)

wybacz ale wydaje mi się to nie możliwe, myślę jednak że coś pomyliłaś, skrzywienie określa się pod kątem odgięcia od prawidłowej osi kręgosłupa gdyby to było 80 byłoby bardzo widoczne

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 22:01:09

Nie wiem czy wiecie po operacji na kręgosłup skoliozy nie ma możliwości złamania kręgosłupa... taki plus.
Jeśli chodzi o ciąże tak w niektórych przypadkach może być ciężka zależy w jakiej części masz skrzywienie.

Znałam chłopaka, który miał skoliozę prawostronną piersiową skolioza była mała ok 30 stopni, nie widoczna ale musieli go operowac bo uciskało mu na serce :(

zweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 2/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

14 sty 2012 - 14:52:13

dziewczyny pomozecie !<moderacja> spam to duzo gasu wam nie zajmie ; )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 17:03 przez moderator.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

18 sie 2022 - 08:38:37

Ja jestem pod stałą opieką lekarza ortopedy i fizjoterapeuty ze względu na skoliozę. I radzę każdemu znaleźć odpowiedniego specjalistę.
https://miwomed.pl/czym-sie-zajmuje-ortopeda-co-leczy-i-kiedy-nalezy-sie-do-niego-udac/
https://miwomed.pl/kto-to-jest-fizjoterapeuta-co-robi-i-czym-sie-zajmuje/

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

09 gru 2022 - 11:30:01

Z pewnością z każdym przypadkiem odchyłów w kręgosłupie lepiej się udać do specjalisty (ortopedy, fizjoterapeuty). Ja chodzę do mgr Karola Filipa w Warszawie i jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Plecy juz aż tak nie bolą jak dawniej serce

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

12 gru 2022 - 12:45:32

Cytat
Janinka431
Z pewnością z każdym przypadkiem odchyłów w kręgosłupie lepiej się udać do specjalisty (ortopedy, fizjoterapeuty). Ja chodzę do mgr Karola Filipa w Warszawie i jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Plecy juz aż tak nie bolą jak dawniej serce

A w jakich okolicach go znajdę? Bo szukam kogoś dobrego

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 gru 2022 - 13:32:46

Gabinet ma na alei Solidarności. Ale jeśli chcesz konkretny adres to wystarczy w googlu wpisać "mgr Karol Filip, Fijoterapia" wyskakuje od razu. Nie ma za co :>

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problemy starszych ludzi