Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

10 sty 2012 - 22:29:36

Skolioza to poważna sprawa, szoruj do ortopedy. Podobno jak się śpi w pozycji embrionalnej to nie boli.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:19:09

Miałam mniejszą skoliozę, tzn mniej widoczną, od urodzenia byłam rehabilitowana, chodziłam kilka razy w tygodniu na gimnastykę korekcyjną i basen - niestety nic to nie dało, a było jeszcze gorzej, konieczna okazała się operacja - w wieku 13 lat (2006 rok) miałam operację kręgosłupa w Zakopanym. Trochę się poprawiło, niestety z każdym rokiem znowu jest coraz gorzej, czasem nie mogę ruszyć się z łóżka, mam opuszczone połowę godzin w szkole w tym semestrze z tego powodu. Czeka mnie druga operacja i pół roku wycięte z życia, jestem w klasie maturalnej... Niestety skolioza to choroba na całe życie... Trzeba się z tym pogodzić, a ból jest nie do zniesienia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 21:38 przez InvisibleEye.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:23:39

rehabilitacja i jeszcze raz rehabilitacja

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:24:12

tez mam skolioze, ale nie az tak duza. juz tego nie wyprostujesz pewnie, bo kregoslup mozna korygowac do 16stego roku zycia.

sama mam probolemy z kregoslupem, co 6 miesiecy mam rehabilitacje i musze wzmacniac miesnie przykregoslupowe(tak to sie chyba nazywa) wtedy mniej mnie boli ;)

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:26:36

ja tez mam skoliozę (nie aż taką) i lordozę (za to to mam pogłębione). Jak byłam mała to chodziłam latami na rehabilitację. Co tydzien. Teraz moze tez bym taki miała, wydaje mi się, że takie rzeczy to najlepiej za młodu, ale to już tylko można mieć żal do rodziców. Podobno pływanie dobrze robi na kręgosłup

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:30:17

Cytat
kotek902


basen?? wstydze sie chodzic na basen! , jak jest lato to chociaz... wlosy

Wstydząc się robisz ogromny błąd. Tylko prostak może niepochlebnie skomentuje, ale tymi nie należy się przejmować. Większość nie zwróci uwagi a pozostali pomyślą sobie,że pomimo takiego schorzenia starasz się dbać o zdrowie, i tyle.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:31:40

jej,
ja mam duzo duzo mniejsze skrzywienie -niejest zbytnio widoczne a mi dokucza , to ja nie wiem jakciebie musi boleć :|
Mi lekarz kazał codziennie ćwiczyć i jak najwiecej pływac -
wiesz szukasz wymówki na pewno kazdy na basenie bedzie sie patrzył na Twoje plecy ;/ grubsze kobiety tezchodza by zrzucic wage na basen i co kazdy na nie patrzy - nie o0

zamiast szukac wymowek weź sie za pływanie - bo pieknie wplywa na plecy i jesli ja z duzo mniejszym skrzywieniem czuje ogromnąulge to takie pływanie i odciazenie kregoslupa na Ciebie powinno wplynac jeszcze bardziej ( dodatkowy plus ze kształtuje sie cała sylwetka :) ) .

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:35:50

ja mam o wiele mniejsza skolioze a jestem pod opieka lekarza od kad pamietam i tobie radze to samo - DO lekarza ! i to juz !

i smialo nos cos chcesz, przeciez to nie twoja wina ze tak masz, a jezeli komus nie pasuje ? proste-jego problem ;)

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:38:34

Cytat
16kaja16
to nas się pytasz czy da się wyprostować kręgosłup? dopiero to zauważyłaś czy jak? chyba z taką wadą powinnaś być pod kontrolą lekarza do dawna i to on powinien wiedzieć.

No to samo chciałam powiedzieć. Leć do ortopedy migiem !

zweryfikowana
Posty: 1.047
Ostrzeżenia: 3/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:41:34

też mam skolioza tylko moja wymaga opieki neurologa bo naciska na korzeń rdzeniowy i sploty nerwowe.
dowiedziałam się o niej 2 tyg temu, mam potworne bóle pleców i zaburzenia układu nerwowego. a tego calkiem nie wyprostujesz, mozesz troche poprawic, basen, rehabilitacja, odpowiednie ćwiczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 21:44 przez igusiaczek.

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:44:06

Wstydzisz się, więc wolisz cierpieć i nic nie robić? Wstyd jest ważniejszy od Twojego zdrowia? No to jak wolisz... Ja mam skoliozę, ale dużooo mniejszą. Pytałaś o ciąże: ja odczuwałam tak straszne bóle w ciąży i po porodzie, że musiałam brać dożylnie ketonal. A zrobić coś przy dziecku, nosić, schylać się przy przewijaniu to koszmar. Dlatego już Ci współczuję. Weź się za siebie!

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:46:10

Cytat
18paula
Moim zdaniem kfalifikuje się do zabiegu ... Jestem 4 lata po zabiegu skoliozy w klinice w Zakopanem miałam 70 stopni srzywienia kręgoslup wyprostowali mi na 21 stopni nie mam żadnych dolegliwosci jestem bardzo zadaowolona moge wszystko robić. Na środkowym odcinku kregosłupa mam pręt stali chirurgicznej ktory automatycznie wyprostował caly kregoslup. Naprawdę polecam ... a i jeszcze jedno czy jesteś pod kontrolą lekarską ?

tylko nie zakopane!
polecam busko-zdroj jest tam sanatorium, które lecza skoliozy po przez wyciagi, gorsety ortopedyczne, wkladki, cwiczenia i rozne zabiegi organizuje kolonie w okresie letnim
jest tam szkoła, że podczas pobytu nie narobi sie zaleglosci w szkole
rowniez operuja kregoslupy i znam kilka osob po zabiegu
sama leczylam sie tam i na szczescie skolioza mi stanela w miejscu! :)

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:47:31

u mnie wykryto jak miałam 4 lata ;p do 13 roku życia chodziłam w gorsecie miałam małe skrzywienie ale pewnych wakacji wszystki mi poooleciało i się zrobiło 80 % skrzywienia teraz jestem po dwóch operacjach i ejst dobrze :DD niestety czuje te pręty co mi kregosłup trzymają ale da sie przyzwyczaić :DD szybko po operacji sie wraca do normalnego stanu, po tyg się wychodzi ze szpitala a po miesiącu np. jak ja chodziłam do szkoły to po miesiącu juz mogłam :DD także spoksik :DD

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:49:33

obawiaj się że rechabilitacja już dużo nie pomoże, może zmniejszyć dolegliwości bólowe ale na "wyprostowanie" kręgosłupa jest szansa tylko operacyjnie
szczerze to chciałabym mieć Twoje skrzywienie :(
jestem 9 lat po operacji, odkąd tylko wykryto u mnie skoliozę chodziłam na basen, rehabilitacje niestety lekarz który mnie prowadził i przepisał ćwiczenia korekcyjne popełnił błąd, chodziłam na nie regularnie 3 razy w tygodniu i w przeciągu roku kręgosłup skrzywił się dwa razy bardziej potem jeździłam po sanatoriach, szpitalach, masażystach ale było już za późno, nic nie pomagało, a skolioza się pogłębiała i została tylko operacja
zrób coś z tym póki nie jest za późno

Skolioza;////boli!!!!!!!!!!!

13 sty 2012 - 21:50:48

a jeszcze dodam ze jak patrze na twą skolioze to mimo ze ja miałam 80 stopni to u mnie mnie było widać więc lepiej zapisz się do lekarza :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Soczewki pomożecie?:)