Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

41 minut temu

sprawdzony stomatolog

45 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:08:22

witam , dziewczyny jesteście zarejestrowane na tej stronie co ją reklamują na tvn ? a może któraś z Was ma juz swojego bliźniaka genetycznego ?bo ja własnie zastanawiam się nad tym czy nie zostać takim dawcą ,tylko bym chciała sie dowiedzić na jakiej zasadzie to dział ... może mi pomóc któraś z Was ?

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:11:02

nie mam pojęcia o co chodzi:P

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:11:33

tez własnie jestem ciekawa

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:12:31

chodzi o oddanie szpiku jak dobrze kojarzę :)

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:13:29

na stronie sobie poczytaj ;)

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:17:30

Rejestrujesz się on-line, następnie wysyłają do Ciebie paczkę z dokumentami oraz pałeczkami do pobrania śluzu. Wysyłasz i już. To tak w skrócie. Więcej na stronie:)

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:17:45

ja się zarejestrowałam :) zapisz się, dostaniesz przesyłkę do zwrotu - tam będzie wszystko wyjaśnione, jak się nie zdecydujesz, to po prostu nie odsyłaj, ale pomyśl sobie, że nic Ci nie zaszkodzi, a możesz uratować komuś życie :) to jest 5 minut roboty, żeby pobrać ten wymaz czy co to jest, wypełnić formularz, zapakować w kopertę i odesłać :) nawet za znaczek, jeśli nie chcesz, nie musisz płacić ;)

naprawdę warto :) to była moja pierwsza 'dorosła' decyzja, podjęta w dniu 18 urodzin :) (bo tak a'propos musisz mieć ukonczone 18 lat)

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:18:51

non dobra ja wyślę im ten śluz i jak się okażę że mogę być dawcą to co wtedy ? i czy ja ponoszę jakieś koszty ?

Cytat
DuszeSieSzczesciem
ja się zarejestrowałam :) zapisz się, dostaniesz przesyłkę do zwrotu - tam będzie wszystko wyjaśnione, jak się nie zdecydujesz, to po prostu nie odsyłaj, ale pomyśl sobie, że nic Ci nie zaszkodzi, a możesz uratować komuś życie :) to jest 5 minut roboty, żeby pobrać ten wymaz czy co to jest, wypełnić formularz, zapakować w kopertę i odesłać :) nawet za znaczek, jeśli nie chcesz, nie musisz płacić ;)

naprawdę warto :) to była moja pierwsza 'dorosła' decyzja, podjęta w dniu 18 urodzin :) (bo tak a'propos musisz mieć ukonczone 18 lat)


mam ukończone 18 lat a nawet nie długo 20 :D a powiedz mi jak już będę mogła być tym dawcą to co wtedy ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-27 11:22 przez malaczarnalw.

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:22:26

Cytat
Wredzia
Rejestrujesz się on-line, następnie wysyłają do Ciebie paczkę z dokumentami oraz pałeczkami do pobrania śluzu. Wysyłasz i już. To tak w skrócie. Więcej na stronie:)
Dokładnie tak

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:25:36

To wtedy się z Tobą kontaktują. Nie ponosisz kosztów. Wejdź sobie na stronkę i poczytaj, tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Z tego co czytałam to 5 na 100 zarejestrowanych osób zostaje dawcami więc prawdopodobieństwo jest nieduże, ale może akurat uratujesz komuś życie. Zachęcam!

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:28:05

Cytat
Wredzia
To wtedy się z Tobą kontaktują. Nie ponosisz kosztów. Wejdź sobie na stronkę i poczytaj, tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Z tego co czytałam to 5 na 100 zarejestrowanych osób zostaje dawcami więc prawdopodobieństwo jest nieduże, ale może akurat uratujesz komuś życie. Zachęcam!


a to będzie bolało ? na czym polega te pobieranie szpiku >?

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:31:50

Cytat
malaczarnalw
non dobra ja wyślę im ten śluz i jak się okażę że mogę być dawcą to co wtedy ? i czy ja ponoszę jakieś koszty ?
Cytat
DuszeSieSzczesciem
ja się zarejestrowałam :) zapisz się, dostaniesz przesyłkę do zwrotu - tam będzie wszystko wyjaśnione, jak się nie zdecydujesz, to po prostu nie odsyłaj, ale pomyśl sobie, że nic Ci nie zaszkodzi, a możesz uratować komuś życie :) to jest 5 minut roboty, żeby pobrać ten wymaz czy co to jest, wypełnić formularz, zapakować w kopertę i odesłać :) nawet za znaczek, jeśli nie chcesz, nie musisz płacić ;)

naprawdę warto :) to była moja pierwsza 'dorosła' decyzja, podjęta w dniu 18 urodzin :) (bo tak a'propos musisz mieć ukonczone 18 lat)


mam ukończone 18 lat a nawet nie długo 20 :D a powiedz mi jak już będę mogła być tym dawcą to co wtedy ?



dzwonią do Ciebie i pytają czy po pierwsze jesteś zdrowa, nie byłaś lub nie jesteś w ciąży oraz najważniejsze czy nadal chcesz zostać dawcą(wtedy można się jeszcze rozmyślić, bo osoba dla której ma być twój szpik jeszcze nie wie, że Cię znaleźli). następnie udajesz się do najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania punktu na dodatkowe bardziej specjalistyczne badania i jeśli wszystko jest OK i się zgadza zaczynasz przyjmować tabletki na zwiększenie ilości komórek macierzystych we krwi(ok.1 miesiąc). po określonym czasie udajesz się znowu do stacji,gdzie podpinają cię pod aparat oczyszczający krew z komórek macierzystych i siedzisz tak jakieś kilka godzin(jak oddawanie krwi tylko z dwóch rąk naraz). po wszystkim Twoje komórki zostają przetransportowane do miejsca,gdzie znajduje się Twój bliźniak potrzebujący komórek (uzyskujesz jeszcze zwolnienie lekarskie na ok.2tyg. żeby organizm mógł się zregenerować). Nie ponosisz kosztów(czasem koszty dojazdu jeśli masz blisko inaczej oni załatwiają Ci nocleg itp.). Tylko w ok. 10% przypadków trzeba pobrać szpik nie z krwi,lecz z talerza biodrowego, pod znieczuleniem miejscowym (dostaje się potem zwolnienie z pracy na ok. 1 miesiąc)

http://www.dkms.pl/choose.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-27 11:35 przez ewela_05.

Zostań dawcą

27 gru 2011 - 11:40:33

po jakimś czasie dostaniesz od nich kartę dawcy (około 3 miesiące) i będziesz już w bazie. wtedy pozostaje już tylko czekać :) jeśli okaże się, że znalazł się Twój 'genetyczny bliźniak' to na pewno się do Ciebie odezwą - podajesz 2 numery kontaktowe, żeby na pewno się odezwać ;) może to będzie kilka miesięcy, może rok, 5 lat... nie wiadomo :) po zgłoszeniu zostaje nam tylko czekać :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

choroba a...