Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 18:30:07

hej, od paru miesiecy męczę się z dziwnym uczuleniem, na dekolcie, częsciowo szyi, ramionach(głownie w miejscu ramiączek) mam pełno małych swędzących krostek, pozniej robi sie z tego taki bąbel podskórny:/ nie wiem co to jest, biore od miesiaca antybiotyk i nic, jest jeszcze gorzej;( dostalam tez normaclin...
na początku myslalam ze to jakims cudem uczulenie na wodę bo w kontakcie z nia skóra zaczynała mnie swędziec, ale ostatnio zauwazylam, ze jak nosilam ubrania białe, wszystko powolutku bledło, jak tylko wlozylam cos kolorowego znow sie nasilalo:/


teraz juz jestem praktycznie 100% pewna, ze to od tego cholernego proszku E do koloru, tropical cos tam...
czy ktoras z was miala uczulenie na proszek? jak to sie objawiało i jak leczyłyscie te wszystkie zmiany skórne?
pomocy!
moj dermatolog niestety odeslal mnie tylko z tym antybiotykiem do d...)

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 19:08:26

ja mam uczulenie na E. piorę wszystko w płynach do prania dla dzieci bo tylko wtedy nic mnie nie swędzi i nie mam pancerza zamiast skóry.

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 19:11:07

miałam takie uczulenie. wszędzie miałam czerwone, swędzące plamy. mało się nie wściekłam. nic nie pomagało. proszek musiałam wywalić i wszystko uprać w innym.

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 19:36:35

kurcze chyba rzeczywiscie nie ma rady tylko wyprac całą szafę w starym proszku:/ bedzie tego z 15 pran, oby pomoglo, a jaki proszek polecacie dla alergików? wczesniej mialam vizir, persil albo ariel, nie pamietam, ktory najlepszy?

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 20:08:22

ja teraz mam uczulenie i podejrzewam, że to właśnie na proszek E bo wcześniej było ok a jak kupiłam E i wyprałam to wyrzuciło mi takie drobne czerwone krostki na plecach i brzuchu:///

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 21:28:33

Cytat
makra21
ja teraz mam uczulenie i podejrzewam, że to właśnie na proszek E bo wcześniej było ok a jak kupiłam E i wyprałam to wyrzuciło mi takie drobne czerwone krostki na plecach i brzuchu:///

wlasnie, u mnie od tego się zaczęlo, na początku były malutkie i czerwone plamy na brzuchu, a to co jest teraz to lepiej nie mowic:/

az przejrzę sklad tego proszku bo cos czuje, ze najwiekszy syf w nim jest...

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 21:30:25

pij wapno :))

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 21:31:26

mój tata też ma uczulenie na E. zalecam dodatkowe płukanie prania i stosowanie albo jelpa dla dzieci albo płatków mydlanych.
a i kup sobie w aptece wapno i zyrtec



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 21:31 przez kiciek1985.

uczulenie na proszek do prania

21 gru 2011 - 21:34:41

wapno juz pijam:) zyrtec chyba tez zakupię, wywalę ten proszek w ch..rę...



Butylphenyl Methylpropional - substancja zapachowa, składnik nadający zapach. Uwaga może wywołać reakcje alergiczne w postaci zaczerwień i świądu skóry, podrażnia gruczoły łojowe skóry głowy.
Citronellol – składnik kompozycji zapachowej, znajdujący się na liście potencjalnych alergenów
polikarboksylaty – uważa się je za szkodliwe dla zdrowia i obwinia o wywoływanie uczuleń.

;o

to tylko część składu...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 21:46 przez kashvi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

depresja-leki