Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Testy medyczne domowego użytku

20 gru 2011 - 23:21:00

Witam Was serdecznie,

czy słyszałyście coś o testach medycznych domowego użytku? Coraz częściej jest o nich mowa w szeroko pojętych mediach i czy myślicie, że w Polsce może to zdać egzamin? Czy Polacy np. zamiast iść do labolatorium zrobią test moczu w domu? Podzielcie się swoimi opiniami i poglądami:).

Testy medyczne domowego użytku

03 sty 2012 - 22:04:52

moim zdaniem ma to szansę na rozwój zwłaszcza jak widzimy teraz te cyrki z receptami. ludzie beda sie bali i beda chcieli robic wszystko samemu

Testy medyczne domowego użytku

04 sty 2012 - 13:59:59

przede wszystkim z tego co czytam w Internecie to wykonując taki testy oszczędza sie czas. Poza tym wykonywanie np. badania moczu powinno się odbywać co najmniej 2 razy w roku, a bywa ze nie robimy go latami bo nie mamy na to czasu. Wiec moim zdaniem taki test np URS10 do wykonania w domu jest w 100% odpowiedzią na brak czasu. No nie wspomne już o o prawidłowej diagnostyce. Mam nadzieję, że ta tematyka się trochę stanie popularniejszą w Polsce.

Testy medyczne domowego użytku

30 sty 2012 - 23:36:38

markaa to niby tak. Choć teraz czytałam jedną z gazet dla mamusiek i tam właśnie była strona poświęcona temu urs10 co ty piszesz. zdeczka sie tym zainteresowałam i w sumie nie jest to takie niemądre jak sie wydaje na pierwszy rzut oka. Przykładowo ja nic nie wiedziałąm o jakis tam ketonach w organizmie, a tu ponoc jak są w moczu to nie wolno sie odchudzac..wiec w sumie rozwiązanie nie najgłupsz..

Testy medyczne domowego użytku

30 sty 2012 - 23:39:45

też sie nad tym zastanawiałam, tylko na ile one są wiarygodne?
oszczędnośc czasu na pewno, to po pierwsze.

Testy medyczne domowego użytku

04 lut 2012 - 15:52:12

Chauvin -> według tego co czytałam to te testy mają mieć praktycznie laboratoryjną wiarygodność, zobacz na blog z opisem takiego testu (http://urs10.wordpress.com) gdzie jest informacja, że w profesjonalnych laboratoriach wykonują testy na np. oddanej próbce moczu w jakieś przychodni, dokładnie w taki sposób, czyli na bazie pasków, które kolorami reagują z moczem. I identycznie działa ten test.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zrobić żeby zemdleć?