Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

godzinę temu

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomyłka?

30 lis 2011 - 20:54:07

Dziś poszłam do lekarza ze względu na chore zatoki. Dostałam antybiotyk i leki osłonowe, wykupiłam receptę i jakież było moje zdziwienie, gdy w domu okazało się, że jeden z leków jest lekiem psychotropowym, wydawanym tylko na receptę, jeden z silniejszych. Mam brać go na noc, ok 30mg na dobę (by nakreślić jego siłę działania dodam, że przy przyjęciu ok 90mg następuje zgon). Jest to lek stosowany przy stanach lękowych, bezsenności, a ja nie skarżyłam się na nic takiego. I stąd moje pytanie: myślicie, że mogła zajść pomyłka? Lekarz wypisywał przy mnie wiele innych recept. Wziąć go normalnie (moja siostra dostała np. antybiotyk stosowany przy problemach z oczami, jako lek na zapchany nos, ale lekarka wyraźnie zaznaczyła by nie sugerować się tym), czy lepiej pójść jutro i skonsultować to z lekarzem? A może któraś z was przyjmowała Atarax, lub jego pochodne pomimo iż nie była leczona na żadnego rodzaju problemy związane z psychiką?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 20:55 przez lasdeszczowy.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:07:27

cytat z innego forum
..
Kaszel
Jestem mamą 3-letniej dziewczynki. Jest alergiczką, ma atopowe zapalenie skóry i też od miesiąca kaszle. Mamy dobrego alergologa - pulmunologa, ale z kaszlem łatwo nie jest wygrać. Córeczka bierze dwa razy dziennie inhalacje pulmicortem (uważajcie na ten lek - to steryd). Poza tym do nosa dostała rhinocort (też steryd). Bierze zyrtec i jak mocno się drapie, atarax na noc (pół tabletki).
Uważajcie tez na inhalacje solą fizjologiczną. Nie jest to zalecane. Dochodzi do jakichś tam skurczów. Zalecane jest inhalowanie roztworem 1.1 sól fizjologiczna plus woda destylowana (po 1 ml). Nasza alergolog zaleciła też STODAL za dnia.
A co do testów - oczywiście, że robi sie je jak najwcześniej, tyle, że u małych dzieci czasem nie wychodzą. Jednak to co wychodzi jest pewne. Dlatego radzę jak najszybciej poszukać alergenów...
..
czyli jako lek przeciwhistaminowy: przeciwalergiczny, hamujący działanie alergenów



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 21:13 przez maloonie.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:14:02

Tak, atopowe zapalenie skóry tez można tym leczyć, ale mnie nic nie swędzi, nie mam wysypki, kaszlu tez nie- tylko zatoki, alergikiem tez nie jestem (miałam jakiś czas temu testy alergiczne). I raczej nie w takiej dawce?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 21:15 przez lasdeszczowy.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:19:13

moja szwagierka dostała atarax od psychiatry na noc własnie w celu wyciszenia i lepszego snu, ja kiedys wzięłam jeden na noc za jej namową i rano byłam nierzytomna tak mi się spac dalej chciało

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:20:09

może chodzi o to żeby ci się lepiej spało - żebyś się nie dusiła itp

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:22:36

Też o tym myślałam, ale kurcze- przesypiam cała noc, nie skarżyłam się na nic takiego, a on był tak nieobecny w ty gabinecie (bardziej przejmował się papierkami niż tym, co do niego mówię), ze trochę się martwię- nie chciałabym brać czegoś co mogło być nieprzeznaczone dla mnie.

niezweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 3/5

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:24:07

Idz do apteki powiedz co Ci jest i pokaż co Ci przepisali/sprzedali.Pomogą. Jeśli nie to na pogotowie po porade jeszcze dziś i bedzie wszystko jasne.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:26:07

a co to za lek?? ;>

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:30:41

Cytat
zbbib
a co to za lek?? ;>

"Lek stosowany jest w leczeniu świądu, stanów lękowych, nerwic z pobudzeniem ruchowym oraz w leczeniu zwiększonego napięcia nerwowego."


Na pogotowie musiałabym jechać, a nie mam czym ;) Jutro idę na badania, więc wejdę po prostu do gabinetu tego pana, a dziś sobie podaruję i nie wezmę tego leku po prostu. Tak chyba będzie najrozsądniej.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:33:21

Moim zdaniem najlepiej iść do lekarza lub farmaceuty by to skonsultować. Lekarze czasami przepisują leki takie po których byśmy się nie spodziewali że pomogą, wystarczy że dany lek ma jeden składnik który reaguje z innymi dając ''pożądany efekt''. Dam przykład; kto by pomyślał że tabletki na zgagę( Polprazol-też na receptę) obniżają poziom cholesterolu we krwi?... a jednak, mają składnik właśnie za to odpowiedzialny. Sądzę że lekarz wie co przepisał ale jeżeli ty masz wątpliwości to śmignij do apteki i po sprawie:)
Moja maleńka miała atopowe zapalenie skóry na policzkach lekarz przepisał maść na chorobę oczu posmarowałam 2 razy policzki i wsio znikło:P:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 21:35 przez marcia2507.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:33:59

myślę ze lekarz mógł się pomylić. Radzę iśc i rozwiązac tą sprawę, bo nie powinnaś tych leków wogóle dostać. Radze nie brać ich, jeśli nie masz zadnych doleglosci z tego co wymienilas.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:35:35

Hmmm... Może spróbuj dzis go wziaść na noc, a jeśli coś się bedzie działo na następny dzień, to zrezygnuj z niego. Albo nie bierz go w ogóle albo zmniejsz dawkę jak się boisz...

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:36:24

Wydaje mi się, że nie mogła zajść pomyłka.

Czasem zdarza się tak, że dany lek np. na zapalenie spokówek stosujemy też przy zapaleniu ucha środkowego.

Widocznie ten lek, który Tobie przypisano ma składniki, które stosowane są w leczeniu zatok.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:37:25

nie jest aż tak bardzo silny,nie przesadzajmy, to po prostu lek na sen,nerwice i na świąd.

Owszem psychotrop...ale dobry na sen i świąd.
Na Twoim miejscu bym go nie brała,może lekarz się pomylił. Jaki lekarz Ci to przepisał? Rodzinny? Bo raczej nie Psychiatra?

Pewnie Doktor nawet nie wiedział czy jest na X czy na P i dał Ci go na P,standartowo,ale to nieistotne.

np. Chlophrothixen jest na zaburzenia osobowości,schizofrenie ale jest też używany do problemów skórnych i przy zabiegach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 21:39 przez Osaaa.

Pomyłka?

30 lis 2011 - 21:37:41

Nie bierz, mnie lekarz przepisał kiedyś lek na schorzenia stawów, który w najczęstszych skutkach ubocznych u osób nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy (ja) miał zapadnięcie oskrzeli- a poszłam tam też po coś na zatoki. Lepiej skontaktuj się z lekarzem ponownie albo chociaż z farmaceutą. Nikt nie jest nieomylny... A Ty "nie umrzesz" jak dzisiaj tego nie weźmiesz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co mi jest :(