Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zaczerwienienie u maluszka

28 lis 2011 - 13:56:14

Tydzień temu MOjemu 5 mies siostrzeńcowi wyskoczyło takie oto zaczerwienienie prawdopodobnie bo zupce w słoiczku.I mam do was zapytanie (może wasze dziecko miało podobnie)znacie jakieś sprawdzone maście kremiki itp??Wiem że najlepiej pójść do lekarza, ale często jest tak że przypisze coś a nie pomaga. To zaczerwienienie jest intensywniejsze kolorystycznie niż wyszło na zdjęciu i wystąpiło również na rączce. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-28 13:57 przez justa6.

Zaczerwienienie u maluszka

28 lis 2011 - 13:59:32

to wygląda na uczulenie albo skazę białkową.czy całe ciało ma suche? posmaruj emoliumem lub bepanthenem. mojemu dziecku pomaga.
ja radze się udać do lekarza bo może to jest skaza skoro piszesz ze ma to na rączce też. albo uczulony jest na selera bo wpychają go do słoiczków a bardzo uczula.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-28 14:00 przez kiciek1985.

zweryfikowana
Posty: 1.190
Ostrzeżenia: 2/5

Zaczerwienienie u maluszka

28 lis 2011 - 13:59:43

to mi wygląda na liszaj a nie uczulenie.może jakiś zwierzak go oblizał.sudokrem pomaga na takie liszaje.smarować doki nie zejdzie.

Zaczerwienienie u maluszka

28 lis 2011 - 14:12:56

Napewno nie od zwierzaczka ponieważ Moja siostra nie ma psa kota itp, a co do skazy to wydaje mi się że już od urodzenia by się pojawiła, a mały nie miał nigdy problemów z krostkami itp

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:40:44

To nie jest tak, że skaza pojawia się od razu, u niektórych niemowląt występuje później, na miejscu Twojej siostry zrobiłabym wstępną ankietę i wykluczyła AZS. To może być jeden z pierwszych objawów. Obserwujcie malca uważnie i zapisujcie wszystkie objawy, dokumentacja zdjęciowa jest też jak najbardziej na miejscu, zawsze z takim materiałem można konsultować się z lekarzem.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:42:51

Jak widze te jedzonka w słoiczkach dla dzieci.. to aż szkoda słów.

zweryfikowana
Posty: 654
Ostrzeżenia: 1/5

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:44:11

skaza białkowa mojej córce wyszła dopiero jak miała 11 miesiecy
a własnie co do tych jedzonek w słoiczkach dla dzieci- jedno wielkie G.
ja nic nie dawałam takiego, od małego dziecko moje jadło wszystko , skończyło 4 miesiace a ja ja bigosem nakarmiłam i dziecko zdrowiutkie bez problemów alergicznych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 12:48 przez dodzik0105.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:45:34

to liszaj
smaruj sudokremem albo oliwką bezzapachową
liszaj rozłazi się po całym ciele
to nie od zupki
skaza białkowa inaczej wygląda...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 12:46 przez orijanna.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:47:32

skaze ma moj tez tak mial po niektorych zupkach
to nie liszaj moj tez mial takie "placki" na policzkach z krosteczkami i byla to skaza

Cytat
justa6
Napewno nie od zwierzaczka ponieważ Moja siostra nie ma psa kota itp, a co do skazy to wydaje mi się że już od urodzenia by się pojawiła, a mały nie miał nigdy problemów z krostkami itp

boze...od urodzenia chyba zupek nie jadł??alergia moze sie pojawic w dowolnym momencie zycia nawet jak nie jestes na cos uczulona to uczulenie moze sie pojawic,od urodzenia mogl miec skaze bialkowa bo pil tylko mleko a teraz nowe produkty-nowe alergeny..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 12:51 przez monika171189.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:52:16

mojej siostry dziecko mialo podobne. tylko nie dupce i pod pacha. takie szorstkie jakby liszaj. smarowala alantanem i dawala wapno i przeszlo:)

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:55:07

moja mała ma skaze białkową i wygląda to inaczej, ta plama wygląda raczej na skaze skóry pewnie wrodzoną takie też nie pojawiają się od razu tylko czasem długo po urodzeniu, na ilszaj równiej to nie wygląda jak piszą dziewczyny juz bardziej na oparzenie
posmarujcie go emolium najlepiej całe ciało bo nawet po z djęciu widać ze ma suchą skórę, a emolium i na takie skazy pomaga



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 12:57 przez klaudia270.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 12:59:50

mój syn miał podobne zaczerwienienia podchodzące pod strupki w niektórych miejscach. poszłam do dermatologa i ta powiedziała, że dziecko ma po prostu wrażliwą skórkę i pewnie co jakiś czas będzie się pojawiać. kazała smarować vitellą, vratizolin i jesce jedna maść ale nie pamiętam nazwy. z czasem małemu pojawiało się już co raz mniej takich zaczerwień a sam vratizolin bez recepty dawał sobie bez problemu z nimi radę ;)

Cytat
klaudia270
moja mała ma skaze białkową i wygląda to inaczej, ta plama wygląda raczej na skaze skóry pewnie wrodzoną takie też nie pojawiają się od razu tylko czasem długo po urodzeniu, na ilszaj równiej to nie wygląda jak piszą dziewczyny juz bardziej na oparzenie
posmarujcie go emolium najlepiej całe ciało bo nawet po z djęciu widać ze ma suchą skórę, a emolium i na takie skazy pomaga

dermatolog mi mówiła, żeby dziecko emolium smarować- jak najbardziej, ale to raczej zapobiegawczo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-30 13:01 przez fruittella.

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 13:02:48

hej
mojemu synkowi tez takie coś wyskoczyło w wieku 2 lat poszłam do lekarza i okazało się że ma na coś uczulenie dostał syropek ,,flonidal''i wszystko już jest ok

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 13:09:46

witam
Moj synek tez takie mial z tym ze nie na buzi a na brzuszku i nozkach kremy pomagaja i owszem ja uzywalam sudokrem i linomag dobry jest tez alantan
moj Kubus mial i ma alergie na konserwanty nie pamietam numeru tych konswrwantow jedzonko w sloiczku nie jest wbrew pozorom naturalne jakie konserwanty na pewno sa dodane wiec moze to alergia mojemu synkowi akurat przeszlo to z wiekiem trraz ma lat 6 i juz takie cos nie pojawia sie u niego ale bez wizyty u lekarza sie nie obylo trzeba ustalic na co ta alergia i leki zastosowac wiec radze udac sie do lekarza rodzinnego a nastepnie pokieruje gdzie trzeba

Zaczerwienienie u maluszka

30 lis 2011 - 13:16:21

Cytat
Kaja0
Jak widze te jedzonka w słoiczkach dla dzieci.. to aż szkoda słów.


Jak widzę takie komentarze, to aż brak mi słów.

A co do tematu - bez lekarza bym nie kombinowała na własną rękę. Może ma uczulenie na jakiś składnik, a może to alergia kontaktowa. Może spróbować smarować jakimś emolientem, ale lekarz powinien Małego obejrzeć, bo a nuż będą potrzebne silniejsze środki i zrobienie testów na alergeny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zrobić żeby urosnąć?