Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

25 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:30:23

Hej... Obawiam się, że złapałam jakiegoś paskudnego wirusa. Wstałam rano i nie mogę przestać kaszleć, jak tylko coś powiem więcej, zaraz czuję drapanie w gardle. To jest taki suchy i bolesny kaszel... Macie jakieś domowe sposoby? Nie wiem, jakieś napary czy coś? Do lekarza się wybiorę, ale pewnie dopiero końcem tygodnia, a strasznie się męczę...

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:33:18

mi na taki kaszel pomogło gotowane mleko z miodem czosnkiem i masłem

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:34:25

no musisz isc raczej do apteki bo z domowych sposobow to tylko ten z mlekiem miodem i czosnkiem znam tez

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:35:11

Syrop z cebuli najlepszy, kroisz cebulkę, zalewasz miodem i cukrem. Syropik jest po kilku godzinach, pyszny, nie czuć cebuli.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:36:18

Cytat
Em88
Syrop z cebuli najlepszy, kroisz cebulkę, zalewasz miodem i cukrem. Syropik jest po kilku godzinach, pyszny, nie czuć cebuli.
Również go polecam. Szybko i zdrowo.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:36:35

syrop z cebuli faktycznie pomaga ale dla mnie np jest nie do przełkniecia,miod jedz,taki ciekły bo pomaga na gardło:)

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:49:07

Syrop z cebuli brzmi strasznie... Ale w sumie jestem zdesperowana! Coś kojarzyłam z tym mlekiem i miodem, ale że masło do tego? W jakich proporcjach?

Dzięki dziewczyny!

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:53:41

Domowym sposobem jest syrop z cebuli i cukru. Do słoika kroisz ceublę, w plastry.. zasypujesz cukrem, stawiasz na kaloryferze, naciągnie sok, i pijesz. Jak ręką odjął. (wcale nie smakuje źle)

A z apteki polecam AMBROSOL - na suchy kaszel, wykrztuśny jest, pomaga. ;)

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 1/5

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:54:34

syrop z cebuli jest doobry :d

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:56:16

Mnie pomogły syrop z cebuli i ACC kupione w aptece.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:56:29

jedz czosnek , pij herabate z sokiem malinowym , syrop z cebuli , a najlepiej wybrac sie na ten tych miast do lekarza, lub do apteki po syrop na kaszel , ja polecam na suchy kaszel acc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 12:56 przez agata74.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 12:56:41

Kup w aptece ( u mnie np nawet w sklepie osiedlowym jest) syrop prawoślazowy. koszt ok 5 zł, a pomaga :)

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 13:04:19

moja babcia robi super syrop z sosny ale to robi sie wiosna chyba a tak to płukanie gardła wodą z solą lub rumiankiem :P

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 13:17:38

O! Syrop za 5 zł to mi się podoba :) Ciekawe czy u mnie będą mieć...
Na pewno tej cebuli spróbuję, jak się za przeproszeniem nie porzygam... No i spróbuję mleka z miodem jak wyszukam jak to się robi.

U mnie w domu nie znają takich fajnych sposobów :< Tylko te syropy z apteki, które mam wrażenie że pomagają tylko na 5 minut

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 13:20:06

I ja również jestem za syropem z cebuli.
Nie znam lepszego i bardziej skutecznego sposobu :)

Robiła mi go mama i babcia jak byłam mała, teraz sama go robię jak mnie męczy kaszel.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zaczerwienienie u maluszka