Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zespół Touretta

07 lis 2011 - 13:45:15

Matko...

Straszna choroba... Szkoda mi takich ludzi, współczuję im. :(

Zespół Touretta

07 lis 2011 - 13:46:44

Jesteś ograniczona...
Pośmiewisko? Facet chciał pokazać, że z chorobą również można żyć, a nie ukrywać się i gnić w domu.

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:27:25

fakt nietolerancja ludzi co do osób chorych na ZT jest straszna.... wiem o tym doskonale ...sama mam syna który jest na to chory.... ma zaledwie 8 lat... a doswiadczył tyle przykrości od osób dorosłych i wydawałoby się inteligentnych...... ehhhh.....
szkoda słów...:(

czy jest ktoś kto również cierpi na tą chorobę i chciałby podzielić się informacjami i przezyciami jak zarówno poradami :)

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:34:23

jakie posmiewisko?
pozmiewisko to Ty z siebie robisz...
to jest choroba jak kazda inna i moze jeszce uwazasz ze nie powinien z domu wogole wychodzic?
moim zdaniem chciał pokazac innym , ktorzy pewnie mysć w podobnie idiotyczny sposob do ciebie, że własnie nie ma sie czego wstydzić tylko trzeba żyć dalej.
ps. pewnie jarasz sie tym ze jestes teraz taka ladna i zgrabna i wogóle

zweryfikowana
Posty: 751
Ostrzeżenia: 1/5

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:35:50

Ja oglądałam kiedyś na MTV program True Life,akurat był odcinek o ludziach z zespołem, dziewczyna poddała się operacji wczepienie czegoś do mózgu i nosiła przy sobie jakiś specjalny pilot z tego co pamiętam który miał zahamować chorobę,pomogło ale nie na długo...powinniśmy doceniać takich ludzi którzy nie chowają się z tym w domu,tylko próbują żyć jak każdy inny

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:38:08

Cytat
martyna23
Cytat
dakota_aa
Dlaczego pośmiewisko? ma się zaszyc w domu z powodu choroby? to dobrze,że przyszedł do takiego programu, bo niektórzy ludzie to bezczelne chamidła, które potrafią takim jak on zaśmiac się prosto w twarz, bo nie mają świadomości, że to poważna choroba. A dzięki jego wypowiedzom może czegoś się dowiedzą.


POPIERAM!

ja także popieram

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:50:51

Siostra chodziła z takim chłopakiem do klasy z tym zespołem.
powiem szczerze,w klasie wszyscy mieli ubaw!
-Krzysiu do tablicy!
-Nie k*rwa,H*j nie umiem nic.

szkoda mi tych ludzi..

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 00:59:50

.... mój synek ma tylko tiki wokalne i ruchowe tak potrząsanie głową itp. ........ wcale nie przeklina.... a i tak jest dyskryminowany na każdym etapie swojego zycia...w sklepie , kolejce do lekarza, czy tez w szkole.....
:(

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 01:12:31

http://www.youtube.com/user/TheMainMeal -> tutaj jest kanał faceta z Tourettem, dużo spiewa i trochę też mówi o codziennym zyciu z ta chorobą. I naprawdę trudno nazwać to robieniem z siebie posmiewiska, panno ograniczona ;)

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 01:15:57

Cytat
edytka86
osmieszyłas to Ty sie swoją wypowiedzią, brawo:) Jak widac pośmiewisko można zrobić z siebie i na szafie ;-)

Oglądanie ze zrozumieniem powinni wprowadzić, bo czytanie jak widać nie wystarcza.

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 02:08:42

słyszałam o tej chorobie już kilka lat temu, właśnie w rozmowach w toku... to jest straszne...ale co zrobić, choroba raczej nie uleczalna jak na dzień dzisiejszy. Przecież Ci ludzie nie będą izolować się w domu, widać że chcą żyć a my powinniśmy ich traktować jak równych sobie.

Zastanawia mnie jedno, czemu w tych tikach głosowych pojawiają się zazwyczaj przekleństwa?

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 04:06:50

Cytat
aneczka-art
Zastanawia mnie jedno, czemu w tych tikach głosowych pojawiają się zazwyczaj przekleństwa?

Właśnie o to samo chciałam zapytać.

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 06:18:12

Cytat
wiktorka88
jak można twierdzić, że człowiek chory pokazując się publicznie robi z siebie pośmiewisko. Twój światopogląd musi być bardzo ograniczony, wydaje mi się, że to że wystapił w takim a nie innym programie miało swój cel czyli w moim przekonaniu wzbudzenie tolerancji otoczenia, pokazania, że tacy ludzie istnieją i opowiedzenia jak wygląda choroba. Bardzo jestem zaskoczona jak można być tak mało tolerancyjnym...
człowiek tolerancyjny ,,to człowiek inteligentny,,,,,albo na odwrot ,

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 06:56:45

Co myślimy o tych ludziach? A co myślisz o ludziach z cukrzycą, żółtaczką, rakiem, grypą? Są chorzy. Tyle. Nie da się chyba ocenić wartości człowieka na podstawie jego choroby, czy może się mylę?

Zespół Touretta

21 gru 2011 - 07:52:57

Ździebko się ośmieszyłaś. Nie wiem co Ciebie nakłoniło żeby stworzyć taki temat. Pewnie sama masz jakiś problem i chcąc pokazać chorobę chciałaś się podbudować psychicznie żeby poczuć się lepszą. Żal... Tu nie ma co myśleć, facet ma ZT i nic nie zaradzisz, szkoda tego człowieka, ale jego doceniam, że nie boi się działać, tworzyć coś w swoim życiu. Jest wielu ludzi niepełno sprawnych i coś robią, grają w kosza, podróżują i to jest piękne. Ale patrze że średniowiecze to Ty masz w sobie. Porażka....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

papierosy beznikotynowe