Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Łuszczyca:(

19 kwi 2012 - 23:46:00

nie martw sie.. mnie kazdy pyta , a jeszcze nikt oprocz mojej mamy oczywiscie, nie wie co to jest , nawet przyjaciolki.
nawet moj chlopak .. choc dziwnie wygladaja te krostki na tylku :/
najgorsze ze to dziedziczne a jakos nie chce zeby moje dzieci to mialy a u mojego chlopaka nikt nie ma takich problemow :/
szczerez mowiac jak sie dowiedzialam co to jest to sie zalamalam.

Łuszczyca:(

19 kwi 2012 - 23:56:45

U mnie w rodzinie nikt czegoś takiego nie miał.. nie wiem skąd się to pojawiło akurat u mnie.
Tak to wygląda..
Dermatolog zastanawia się czy to nie przypadkiem egzema.
Stwierdziła, że zbyt mało tego mam żeby potrafiła określić co to..




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 00:00 przez Bummi.

Łuszczyca:(

20 kwi 2012 - 00:00:48

ja mam łuszczycę, ale się tym nie martwię, ponieważ ludzie chorują na inne gorsze choróbska i muszą sobie dawać radę. Najważniejsza jest systematyczność w smarowaniu się tymi wszystkimi specyfikami, radzę unikać alkoholu w dużych ilościach oczywiście, poza tym stresu, nie przeziębiać się i ogólnie dbać o siebie, żeby nie osłabiać organizmu, bo wtedy łuszczyca atakuje:) aha, słoneczko sprzyja leczeniu:)
Pani Dermatolog powinna wziąć wycinek z tych krostek i wysłać to zbadania, ponieważ ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić egzemę od łuszczycy(tak mi powiedziała moja Pani Dermatolog).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 00:03 przez natashcck.

Łuszczyca:(

20 kwi 2012 - 00:11:29

Z dobrodziejstw słoneczka zamierzam skorzystać latem. Raz w miesiącu lub dwa chodzę na solarium. Łokcie smaruję kremem z mocznikiem. Gdyby zmiany pozostały na takim etapie na jakim są teraz to byłoby ok.
Zdjęcie jest sprzed 6 miesięcy. Czasami zmiany są większe czasami mniejsze.
Pojechałabym prywatnie do szpitala by zrobili mi takie badanie. A mogłabyś mi powiedzieć jak konkretnie się to nazywa? Np by wykryć grzyba robi się badanie mykologiczne. A by wykryć łuszczycę?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 00:15 przez Bummi.

Łuszczyca:(

20 kwi 2012 - 00:15:06

Ogólnie najważniejsze jest żywienie. Ograniczyć słodycze i inne frykasy, chipsy,alkohol itp. Jeść jak najmniej smażonych rzeczy. Należy wzbogacić dietę o błonnik-kasza,ryż brązowy,makaron zbożowy. Polecam drób robiony na parze.;)

Polecam również krem pharmaceris na łuszczycę, w takim dużym opakowaniu. Nie pamiętam jak dokładnie się nazywa. Ja swojego chłopaka "wyleczyłam" , oczywiście ma nawroty przy stresie itp,ale nieduże.

Łuszczyca:(

20 kwi 2012 - 00:17:16

nie martw sie niczym, bedzie dobrze serio i nie martw sie tym bo przez stres bedzie gorzej.
Zycze powodzenia w walce i wytrwalosci:)
nie pamietam jak sie to nazywalo, ale Pani dermatolog bedzie wiedziala. Kolezanka napisala o zywieniu i faktycznie, to jest barrdzo bardzo wazne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 00:20 przez natashcck.

Łuszczyca:(

20 kwi 2012 - 00:39:23

Niestety jeśli o żywienie chodzi to kiepsko u mnie z tym.. "Żywię" się głównie jogurtami i słodyczami.

niezweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 5/5

Łuszczyca:(

25 paź 2012 - 15:13:47

Jeśli chorujecie na łuszczycę musicie wiedzieć, że choroby tej nie da się wyleczyć. Jak dotąd medycyna nie znalazła żadnego skutecznego remedium na choroby autoimmunologiczne, które są uwarunkowane genetycznie. Można jedynie złagodzić jej objawy poprzez stosowanie różnego rodzaju kremy i maści, zachęcam do przeczytania artykułu n a ten temat http://mascnaluszczyce.pl/czy-dobry-krem-na-luszczyce-wyleczy-te-chorobe.html - na stronie nzjadziecie wiele przydatnych informacji oraz ranking najskuteczniejszych przetestowanych preparatów

Łuszczyca:(

25 paź 2012 - 15:20:57

Doradzam zapisanie się do jakiegoś forum Łuszczycowego, gdzie są ludzie którzy na to chorują, chętnie ci odpowiedzą na pytania, gdyż mają doświadczenie.
A jeśli chodzi o podstawy:
Przede wszystkim łuszczyca nie jest zaraźliwa! Nie da sie nią zarazić przed dotyk, krew czy jakikolwiek inny sposób. Ponoć jest to choroba genetyczna ale nie jest to jasne gdyż lekarze nie znają przyczyny jej powstawania, nie ma na nią lekarstwa a tym samym jest nie uleczalna. Owszem istnieją maści czy domowe sposoby by pozbyć się lub załagodzić jej objawy na kilka dni/tygodni ale prędzej czy później wróci. Łuszczyca ma różne odmiany, niektóre z nich są uleczalne gdyż występują chwilo ale większość niestety nie jest uleczalna.

Łuszczyca:(

25 paź 2012 - 15:25:14

mój chłopak ma łuszczyce. Ma najwięcej plam na piszczelu i łokciu. Ma pełno jakiś maści sterydowych robionych na zamówienie w aptece. A na skóre głowy ma też jakiś lek z kulką i smaruje głowe. Niestety chciał zrobić tatuaż ale nie może, dredy na głowie też odpadają bo to wiąże się z jeszcze większą dbałością o włosy. Najgorzej jest w porach jesienno zimowych. Chodzi czasami na solarium żeby wysuszyć. Po alkoholu plamki robią się bardziej czerwone i jest ich więcej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-25 15:26 przez madzix911.

Łuszczyca:(

07 lip 2013 - 19:08:10

nie przesadzajcie ze to luszczyca po kilku kropkach na lokciu,moze to byc bardziej poczatek egzemy ,najlepiej zrobic badanie histopatologiczne-czyli biopsje skory-i bedzie wiadomo.Jak bym miala tylko tak jak ty to bym do nieba skakala.Mi sie zaczelo na dloniach 5 lat temu i rozlazlo sie na cale obie dlonie,nadgarstki, piszczele i czasem na twarzy wychodzi .Najgorsze mam rece od pazdziernika do wiosny,horror,wyglada tak ze mi rece opadaja a boli i same rany,masakra.Jestem tym zalamana,co ja nie robilam zeby to wyleczyc albo chociaz poznac przyczyne.Latem jest o wiele lepiej ale na dloniach(od wewnatrznej strony)caly czas jest tylko w mniejszym stopniu.Ja osobiscie probowalam wszystkich specyfikow ale nic nie pomaga na dluzej.Za to polecam odwolac sie calkowicie do natury to najbardziej pomaga.Ja myje sie tylko mydlem ALLEP lub oliwkowym greckim-zupelnie inna skora, do tego balsamy ,kremy wszsytkie kosmetyki do pielegnacji robie sama.ZADNEJ CHEMII W KOSMETYKACH! balsam,bardzo pomaga-olej kokosowy,maslo shea,olej ze slodkich migdalow =jest swietny.Przepis na ten balsam jest prosty i wychodzi 800 gram.jesli jest ktos zainteresowany powiem jak go zrobic.Poza tym radze zakupic olej z Tamanu-REWELACJA! oraz olej z czarnuszki takrze swietny na noc ,rano o wiele lepiej wygladaja zmiany.Na stronie zrobsobiekrem.pl mozecie kupic naturalne produkty i samemu zrobic swietne kosmetyki za dosc niska cene.Ja jestem w szoku jak sie zlikwiduje kosmetyki drogeryjne i aptecze a zastosuje wlasne robione bez konserwantow ,efekty nie do porownania z niczym wczesniej.

Łuszczyca:(

07 lip 2013 - 19:13:48

Mój ojciec ma to na całym ciele, najgorzej na głowie i dłoniach. Nic z tym nie robi, bo mu się nie chce, ale przy tej chorobie, jak przy każdej, trzeba po prostu bardzo o siebie dbać. Badania, mydła, płukanki, kremy i można wyraźnie złagodzić objawy.

Łuszczyca:(

07 lip 2013 - 19:17:33

moja koleżanka ma, używa specjalnego szamponu i wgl

Łuszczyca:(

07 lip 2013 - 19:21:58

Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, genetyczną i nie można się nią zarazić. Nie da się jej całkowicie wyleczyć - jedynie można podgoić na kilka dni/ tygodni, ale prędzej czy później wróci, chodź znane są przypadki łuszczycy jednorazowej - ludzie wyleczyli się z niej po zastosowaniu jakiegoś leku/maści i nigdy więcej jej nie mieli. Najlepiej zarejestruj się na jakieś forum o łuszczycy - takich nie brakuje, tam znajdziesz pomocne rady itd.

Łuszczyca:(

07 lip 2013 - 19:28:34

Ja mam, od 8 roku życia!
Moja mama od 7 lat na całym ciele i głowie.
U mnie było tego mało, takie tam, z 15 plamek na całym ciele, chodziłam na lampy, tzw "małe solarium" u dermatologa, miałam specjalne maści takie robione w laboratorium, które się zaklejało woreczkiem i plastrem,żeby nie wytrzeć. Po jakiś 4 latach męki zeszło,lecz na głowie dalej mam, chodź mam 21 lat.... cały czas smaruje się elocomem(słabszy od dermovate) bardziej poleciłabym go Tobie/Koleżance , ponieważ ja po dermovate mało nie nabawiłam się zaniku skóry.W sumie po obu tych dziadostwach można dostać.
Z tego co zauważyłam, to po tych sterydach to się robi większe ehh :( Ale cóż... mi tylko po tym schodzi, chociaż na chwilkę.
W niektórych miejscach na ciele daje znać o sobie(u mnie na łokciach 2 malutkie plamki)
Poradziłabym opalanie(łuszczyca tego nienawidzi)tran, kawasy omega3,6 witamina A,D.
Niestety, jest to choroba genetyczna i może wyjść/nasilić się w każdym wieku i jest baardzo ciężka do wyleczenia.
Ja cały czas obawiam się żeby mnie nie obsypało.
Siedzę i się smażę jak jest słonko :)
Pozdrawiam i wytrwałości życzę !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-07 19:36 przez Agusiek_92.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Biała plama na plecach ! POMOCY!