Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:12:36

Dziewczyny choruje któraś z was na łuszczyce?lub wie coś na jej temat?podzielcie sie informacjami jak coś wiecie,moja koleżanka zachorowała pojawiły jej sie dwie plamki na skórze które sie łuszczą narazie lekarz zalecił dermovate.Po zastosowaniu znika ale tylko na pare dni,mało na ten temat pisze na necie a pytam bo może któraś z was miała z tym styczność.Dziękuje za jakąkolwiek odp.

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:13:47

koleżanka czy Ty? :)

niezweryfikowana
Posty: 170
Ostrzeżenia: 2/5

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:15:27

moja mama jest na to chora od 5 klasy podstawówki a ma 42 lata ;]
niestety ale to dziedziczna choroba , mozna ją tylko zaleczyc , ale nie wyleczyc . zawsze powróci ... a dermovate to dobra masć . musi sie przygotowac na to ze too dopiero poczatek , w róznych miejscach plamki bedą sie pojawiac , u niektórych takze na twarzy ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 10:17 przez naataaszka40.

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:16:06

tak jak napisałam,a że ja mam konto tutaj to o tym napisałam razem teraz siedzimy.

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:16:23

A CZY TEN LEKARZ TO DERMATOLOG?
JA TEŻ "MIAŁAM" ŁUSZCZYCĘ
- jak poszłam do rodzinnego i mnie obejrzał mówi że to łuszczyca
aale poszłam jeszcze prywatnie do dermatologa, i okazało się że to jakis rodzaj łupiezu skórnego, z osłabienia organizmu, i po jakimś czasie minęło, czasem jedna plamka się pojawi ale już wiem co i jak :DD

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:17:47

Cytat
naataaszka40
moja mama jest na to chora od 5 klasy podstawówki a ma 42 lata ;]
Oj to cieżka sprawa,a jak sie leczy i jakie są przeciwskazania tzn.co szkodzi jeśli możesz napisać tak z doświadczenia.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:17:58

Poleciłabym raczej wyszukanie w googlach forum o łuszczycy [jest ich kilka] i podesłanie koleżance. Tam się dowie wiele więcej.
I w necie jest naprawdę multum informacji, wystarczy tylko zacząć szukać..

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:19:38

z tego co mi wiadomo tej choroby nie można wyleczyć a jedynie zaleczyć... i to tyle co wiem na ten temat, nigdy sie tym nie interesowałam

niezweryfikowana
Posty: 170
Ostrzeżenia: 2/5

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:21:01

Cytat
morena31
Cytat
naataaszka40
moja mama jest na to chora od 5 klasy podstawówki a ma 42 lata ;]
Oj to cieżka sprawa,a jak sie leczy i jakie są przeciwskazania tzn.co szkodzi jeśli możesz napisać tak z doświadczenia.

palenie papierosów , kawa , alkohol , piercing , tatuowanie się . niektórym pomaga słonce a innym szkodzi , to samemu trzeba sprawdzic . tak samo z zimnem .. przyjmowanie niektórych leków , stresy ,choroby , czynniki hormonalne ..
tak naprawde jest wiele odmian łuszczycy..
niestety , ale jeżeli to jest łuszczyca trzeba bardzo dbac o siebie , bardziej niz wczesniej . zadnych płynów do kapieli , mydeł itp. co jest szcztuczne ..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 10:23 przez naataaszka40.

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:24:08

Mój mąż miał zdiagnozowaną łuszczycę, która okazała się jednak łupieżem pstrym. Nie wolno sobie tego lekceważyć, wyleczyć będzie ciężko, ale można niwelować zewnętrzne objawy.

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:25:00

Cytat
naataaszka40
Cytat
morena31
Cytat
naataaszka40
moja mama jest na to chora od 5 klasy podstawówki a ma 42 lata ;]
Oj to cieżka sprawa,a jak sie leczy i jakie są przeciwskazania tzn.co szkodzi jeśli możesz napisać tak z doświadczenia.

palenie papierosów , kawa , alkohol , piercing , tatuowanie się . niektórym pomaga słonce a innym szkodzi , to samemu trzeba sprawdzic . tak samo z zimnem .. przyjmowanie niektórych leków , stresy ,choroby , czynniki hormonalne ..
tak naprawde jest wiele odmian łuszczycy..
niestety , ale jeżeli to jest łuszczyca trzeba bardzo dbac o siebie , bardziej niz wczesniej . zadnych płynów do kapieli , mydeł itp. co jest szcztuczne ..
Dziękuje Ci bardzo

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:27:57

Mój tata ma od 25 roku życia, nie idzie wyleczy całkowicie tylko podleczyc, stosuje się maście.
U mojego taty nie wygląda to najlepiej ma na głowie nogach ręcach.Wysypy są po wypiciu alkoholu, jedzenia kwaśnych rzeczy.
Najlepiej udac się do dermatologa, z tego co wiem stosuje się również naświtlania.

niezweryfikowana
Posty: 170
Ostrzeżenia: 2/5

Łuszczyca:(

23 sie 2011 - 10:32:35

Cytat
tina2533
Mój tata ma od 25 roku życia, nie idzie wyleczy całkowicie tylko podleczyc, stosuje się maście.
U mojego taty nie wygląda to najlepiej ma na głowie nogach ręcach.Wysypy są po wypiciu alkoholu, jedzenia kwaśnych rzeczy.
Najlepiej udac się do dermatologa, z tego co wiem stosuje się również naświtlania.

takk są specjalne lampy u dermatologów , ale tak jak pisałam wczesniej nie na kazdy rodzaj łuszczycy naswietlanie tak jak i słonce pomaga . dla mojej mamy z kolei tez solarium pomagało , ale co z tego jak skóre zniszczyłą ..

Łuszczyca:(

25 sie 2011 - 14:07:10

Ja bym polecała Clobex, stosuję go teraz i pomógł mi bardzo na łuszczyce głowy. Stosujesz go jak normalny szampon, trzymasz kilka minut na głowie i spłukujesz. Mnie do kilku tygodni zniknęła łuszczyca

Łuszczyca:(

21 wrz 2011 - 19:42:42

Udaj się do dermatologa :/ Łuszczyca to poważna i przykra choroba dla każdej osoby. Lekarz przepisze Ci jakiś lek np. Clobex. używaj regularnie, a problem na pewno zniknie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wszy a łupiez !