Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:20:55

troche boli to czyszczenie kanalow i sprawdzanie ich dlugosci ale da sie przezyc,od zawsze sie boje dentystow i tym razem dalam rade:D

zweryfikowana
Posty: 2.215
Ostrzeżenia: 1/5

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:22:04

Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

no jajca jak berety a dunphy znowu wymiata!!!!:)

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:23:03

Cytat
zolza90
Jestem po rozwierceniu i włożeniu lekarstwa. Bez znieczulenia miałam, trochę bolało, ale dało się przeżyć. Najgorzej teraz po wizycie.. ale wzięłam 2 pyralginy i nie jest tak źle.

Powiedzcie mi jak jest na drugiej wizycie?? Mocno boli wyrywanie nerwa i oczyszczanie kanału>?? Bo naczytałam się, że tak.. Mam nadziejęm, że na dwóch wizytach się skończy moja przygoda...

ja nawet nie wiedziałam, że miałam wyrywanego jakiegoś nerwa! nie panikuj, jak ząb jest dobrze zatruty, to jest martwy i nic nie czujesz, bo nie ma prawa boleć! Zresztą żaden dentysta nie będzie Ci usuwał miazgi jak ząb jest żywy, bo tego bólu nie zniosłabyś nawet ze znieczuleniem. Nie czytaj zadnych pierdół po internecie, bo niepotrzebnie się nakręcasz.
Cytat
irytacja
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

no jajca jak berety a dunphy znowu wymiata!!!!:)

Z tego co się orientuję, to jajec u niej nie wykryto ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 15:24 przez madziutex.

zweryfikowana
Posty: 2.215
Ostrzeżenia: 1/5

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:25:40

uhhh to dobrze bo to byłaby już patologia do potęgi entej :D

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:32:51

taa teraz to jest tylko taka zwykła patologia, nic ciekawego, zwykła patologiczna rodzinka... ciekawe czy mój syn też będzie dzieckiem patologicznym hmmm...

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:35:42

Cytat
irytacja
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

no jajca jak berety a dunphy znowu wymiata!!!!:)

A co ja znowu wymiotłam?
Ja się boję już cokolwiek tu pisać, bo reakcje szafowiczek są nieprzewidywalne :D

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:37:19

ząb prawdopodobnie zmieni kolor niestety :(

zweryfikowana
Posty: 2.215
Ostrzeżenia: 1/5

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:38:12

Cytat
Dunphy
Cytat
irytacja
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

no jajca jak berety a dunphy znowu wymiata!!!!:)

A co ja znowu wymiotłam?
Ja się boję już cokolwiek tu pisać, bo reakcje szafowiczek są nieprzewidywalne :D

Twoje posty czytam z przyjemnością :) szczegolnie ten jak zdradziłąs swoją taktykę .. Twój avatar to podpucha!!! ja to wiem wiem !!!!

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 17:24:54

Cytat
irytacja
Cytat
Dunphy
Cytat
irytacja
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

no jajca jak berety a dunphy znowu wymiata!!!!:)

A co ja znowu wymiotłam?
Ja się boję już cokolwiek tu pisać, bo reakcje szafowiczek są nieprzewidywalne :D

Twoje posty czytam z przyjemnością :) szczegolnie ten jak zdradziłąs swoją taktykę .. Twój avatar to podpucha!!! ja to wiem wiem !!!!

Ja się naprawdę zmieniłam. Od jakiegoś czasu jestem miła i ułożona na szafie.
(Czekam na właściwy moment, żeby komuś wbić szpile w dup*ę)

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 17:29:04

ja leczyłam ostatnio 4 kanałowo;) Nie ma przebarwień, bolało trochę tylko podczas ostatniej wizyty, gdy mi coś tam włożyła żelaznego pomiędzy zęby i dokręcała....Ale już jestem po;))))
a ja miałam 4 wizyty...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 17:31 przez aniamiki.

leczenie kanalowe

16 gru 2011 - 12:49:39

Ja byłam w publicznej przychodni, więc nie płaciłam nic.
Bolało, i to bardzo, nie wiem czemu niektórzy piszą że po zatruciu nie boli.. Mnie za każdym razem bolało.

leczenie kanalowe

16 gru 2011 - 12:50:25

spokojnie.ja mialam taka trutke 2 tygodnie a po powrocie z wakacji mialam leczenie kanalowe.nie boli,tylko buzia pozniej zaczyna bo dlugo siedzisz z buzia rozdziawiona,ne masz sie czego bac,ja tez jesstem panikara jezeli chodzi o dentyste:)

zweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 1/5

leczenie kanalowe

16 gru 2011 - 13:07:15

hej ja miałam leczona kanałowo siódemke dolna, praktycznie nie miałam pół zeba, poszłam go wyrwać bo juz tabletki nie pomagały;-/ ale jednak zdecydowałam sie na kanałowe. pierwsza wizyta polegała na tym ze dentystka cos mi tam podłubała lekko oczysciła dała lekarstwo i fleczer i od razu przestało bolec, troche bolało chodzi mi o sam zabieg ale dało sie wytrzymać(bez znieczulenia, chodziłam z tym 2 tygodnie i zapłaciłam za ta wizyte 80zł, druga wizyta była juz o wiele gorsza bo to miało byc juz czyszczenie kanałów, najpierw babka powiedziała ze juz nic mnie nie powinno bolec i spróbujemy bez znieczólenia ale ból był tak okropny ze nie dało sie wytrzymać;-( miałam gwiadki przed oczami i musialam wziąść podwojne znieczulenie które i tak coś dało dopiero pod koniec, ogólnie druga wizyta polega na czyszczeniu kanału zeba i wyciąganiu miazgi czy nerwu takimi igiełkami, dentystka wprowadza ja do kanału zęba i czyści. Dentystka powiedziała mi ze to zalezy od zeba czy boli, jednego boli drugiego nie, ja miałam tego pecha ze miałam bardzo czuły nerw;-( dentystka znów zatkała ząb tym razem trwalszym materiałem i chdziłam z nim miesiąc. zapłaciłam 100zł. ostatnia wizyta polegała na sprawdzeniu kanałow czy sa dobrze oczyszczone, mi musiała jeszcze poprawiać wiec znów wprowadzanie igieł;-( pod koniec na szczescie juz sprzet pokazał ze jest ok i wziła sie za robienie zęba;-) wyglada bardzo naturalnie i nie widać lini złaczenia zeba z wypełnieniem. zapłaciłam za ta wizyte 220zł, podsumowując dla mnie najgorsza była wizyta nr 2, całkowity koszt to 400zł. jestem zadowolona;-)

leczenie kanalowe

16 gru 2011 - 13:10:38

pewnie założył ci kaustinerf na pkt krwawy żeby uśmiercic miazge.Koszt leczenia zalezy od gabinetu.Pozdrawiam.

leczenie kanalowe

16 gru 2011 - 13:17:18

to zalezy wszystko od dentysty - ja jestem z podkarpackiego gdzie w sumie zacofanie jest we wszystkim, w Rzeszowie oczywiscie stomatologia jest juz na jakims wyzszym poziomie i sa znieczulenia zawsze nawet nie trzeba sie upominac.

Ale pamietam jak starszy lekasz z moich okolic nie uznawal i do dzis nie uznaje znieczulen nawet przy kanałowym bo niby twierdzi ze on nie wie wtedy co sie z zebem dzieje podczas wiercenia ;o

no i siedz tu czlowieku grzecznie na fotelu u niego jak boli jak cholera. Ja kanalowe mialam i za kazdym razem bez znieczulenia bolalo jak masakra (przy otwieraniu i czyszczeniu kanałow - Ty juz to CHYBA masz za sobą :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pęknięta kostka boczna