Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

Dom czy mieszkanie

4 minuty temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 22:24

Budowa domu

wczoraj o 17:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:10:53

Cytat
madziutex
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
chill, to nie boli, najgorsze masz za sobą, teraz będzie tylko lepiej :) ja bym wolała mieć codziennie robioną kanałówkę niż chodzić z takim bólem zęba z jakim chodziłam. Wiem, co gadam, bo tydzień temu skończyłam siódemkę. Jak Ci dobrze zęba zatruje, to nic nie będziesz czuć, to naprawdę nie jest straszne, nie słuchaj żadnych krwawych historii :) Jak dla mnie to było przyjemne, że nic nie czuję, nic już mnie nie boli, nie to co rwanie, nawet w znieczuleniu. A niedługo czeka mnie rwanie dziewiątek :/

Dziewiątek??? Ja ósemek nawet nie mam.

Ja niestety mam i ósemki i dziewiątki :)

Słyszałam coś o dziewiątkach, ale tylko z plotek. To teraz zdementuj je i powiedz jak to z nimi jest naprawdę.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:15:16

Cytat
MaszaGudicz
Cytat
madziutex
Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
chill, to nie boli, najgorsze masz za sobą, teraz będzie tylko lepiej :) ja bym wolała mieć codziennie robioną kanałówkę niż chodzić z takim bólem zęba z jakim chodziłam. Wiem, co gadam, bo tydzień temu skończyłam siódemkę. Jak Ci dobrze zęba zatruje, to nic nie będziesz czuć, to naprawdę nie jest straszne, nie słuchaj żadnych krwawych historii :) Jak dla mnie to było przyjemne, że nic nie czuję, nic już mnie nie boli, nie to co rwanie, nawet w znieczuleniu. A niedługo czeka mnie rwanie dziewiątek :/

Dziewiątek??? Ja ósemek nawet nie mam.

Ja niestety mam i ósemki i dziewiątki :)
Chyba nie swoje masz te dziewiątki. Dobrze policzyłaś? Masz ode mnie dyplom.

jeśli chciałaś być błoskotliwa i walnąć ciętą ripostę, to jednak Ci się nie udało. HIPERDONCJA - wyszukiwarka nie boli. To jest u nas rodzinne. Moja siostra miała 3 jedynki :) ja mam dodatkowo 2 zęby za ósemkami, więc licząc naszym systemem to są hmmm... jak myślisz? dziewiątki? Bravo.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:17:17

Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:20:15

Ja jutro idę z zębem do kanału na 8.30. Tak się boję, że nie mogę zasnąć;P

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:20:48

Cytat
Dunphy
Cytat
madziutex
Moja siostra miała 3 jedynki

Ale jajca. I te trzy jedynki wyglądały jak jedynki, czy jak normalne zęby tylko było ich więcej (chodzi mi o to, że jedynki mają specyficzny wygląd).

wpisz sobie w googlach hiperdoncja i wejdź na definicję z Wikipedii, tam jest takie zdjęcie :) Jak to są jedynki: I_I_I, to ona tego zęba miała nad nimi na środku, wyszedł tylko kawałek, ale i tak taki mały potworek był :D

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:21:50

A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:22:11

Cytat
zolza90
Ja jutro idę z zębem do kanału na 8.30. Tak się boję, że nie mogę zasnąć;P

polać koleżance :)
Cytat
virginia87
A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)

stać to chyba nic się nie stanie jak się przenosi ten tydzień, dwa, a dalej to nie wiem, ja bym tak nie ryzykowała. Ja miałam wymienianą trutkę 3 razy, bo za każdym razem pytała czy coś jeszcze czuję. Za pierwszą trutką to ząb się raczej całkiem nie zatruję, chyba, że jednokanałowy, a te co mają więcej kanałów raczej trzeba z raz czy dwa oczyścić ponownie i jeszcze raz założyć trutkę. A co, zawaliło się sprawę? ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 00:26 przez madziutex.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:29:25

Cytat
virginia87
A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)
Ja poszłam po dużo krótszym bo po 4 dniach, a to z powodu potwornego bólu. Okazało się, że lekarstwo zadziałało na mnie trochę szybciej i ząb mi się zatruł w dwa dni.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:31:22

Cytat
MaszaGudicz
3 jedynki, dziewiątki, dziesiątki jakieś patologiczne przypadki. Chciałam się wymądrzyć z racji posiadania gabinetu stomatologicznego i córki po stomatologii ale mi nie wyszło, przepraszam madziutek.

masz gabinet stomatologiczny i córkę po stomatologii i nie słyszałaś o nadliczbowych zębach? :O

jak miło na sam koniec dnia przyjemnego dowiedzieć się, że jest się PRZYPADKIEM PATOLOGICZNYM ;D yeah!

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 00:35:20

oj tam, lepiej miec szary i wyleczony niz bialy i spróchniały ;p chyba., ;d
choc sprochnialy sam w sobie nie jest bialy ;d



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 00:35 przez szafka_wms.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 09:37:46

Cytat
maadziutex
Cytat
zolza90
Ja jutro idę z zębem do kanału na 8.30. Tak się boję, że nie mogę zasnąć;P

polać koleżance :)
Cytat
virginia87
A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)

stać to chyba nic się nie stanie jak się przenosi ten tydzień, dwa, a dalej to nie wiem, ja bym tak nie ryzykowała. Ja miałam wymienianą trutkę 3 razy, bo za każdym razem pytała czy coś jeszcze czuję. Za pierwszą trutką to ząb się raczej całkiem nie zatruję, chyba, że jednokanałowy, a te co mają więcej kanałów raczej trzeba z raz czy dwa oczyścić ponownie i jeszcze raz założyć trutkę. A co, zawaliło się sprawę? ;)
no zawaliło i to po całości. Chodzę z tym lekarstwem już 8miesięcy:( najpierw to nie mogłam się umówić bo wyjechała moja dentystka na szkolenie, a potem to już z górki czas polecial, a to byłam chora przez ponad tydz a to okresu dostałam i o tak o :( potem to stwierdziłam że nie boli mnie a że boję się dentystów jak 7nieszcześć to wymysłałam sama przed sobą różne wytłumaczenia aby żeby nie pójść. A teraz jak chce zrobić zęby przed ślubem, niezależnie od tego czy będzie boleć czy nie, to się nie mogę do niej dodzwonić a nr komórki gdzieś posialam:(

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 09:40:18

zab szarzeje jesli jest zle przeprowadzone leczenie. nie powinien szarzec.
no i lepiej nie przedluzac czasu trzymania materialu dewitalizujacego. Moze nastapic martwica kosci (bo przejdzie przez otwor wierzcholkowy do okostnej). i wtedy lipa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-30 09:43 przez plineh.

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 09:48:53

Cytat
Carla1919
Cytat
virginia87
A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)
Ja poszłam po dużo krótszym bo po 4 dniach, a to z powodu potwornego bólu. Okazało się, że lekarstwo zadziałało na mnie trochę szybciej i ząb mi się zatruł w dwa dni.
u mnie ząb sie truł ponad trzy tygodnie i nie chciał sie zatruć. wkurzyłam się i kazałam wyrwać. na szczescie to ósemka była więc dziury nie widać :)

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 11:22:23

Cytat
maliniara
Cytat
Carla1919
Cytat
virginia87
A czy któraś z Was przenosiła to lekarstwo? Tzn jak miała być wizyta za 2tyg to nie poszłyście po tym czasie tylko po dłuższym? Dużo dłuższym... A jeżeli tak to czy bolało Was dokończenie tego zęba czy był już na tyle zatruty że nic nie bolało? Zależy mi na odp:)
Ja poszłam po dużo krótszym bo po 4 dniach, a to z powodu potwornego bólu. Okazało się, że lekarstwo zadziałało na mnie trochę szybciej i ząb mi się zatruł w dwa dni.
u mnie ząb sie truł ponad trzy tygodnie i nie chciał sie zatruć. wkurzyłam się i kazałam wyrwać. na szczescie to ósemka była więc dziury nie widać :)
Ja nam 6na dole nieskonczoną więc nie bardzo mi ją pasuje rwać:)a następna jest 7górna po przeciwnej stronie...

leczenie kanalowe

30 wrz 2011 - 15:18:41

Jestem po rozwierceniu i włożeniu lekarstwa. Bez znieczulenia miałam, trochę bolało, ale dało się przeżyć. Najgorzej teraz po wizycie.. ale wzięłam 2 pyralginy i nie jest tak źle.

Powiedzcie mi jak jest na drugiej wizycie?? Mocno boli wyrywanie nerwa i oczyszczanie kanału>?? Bo naczytałam się, że tak.. Mam nadziejęm, że na dwóch wizytach się skończy moja przygoda...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pęknięta kostka boczna