Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 21:31:36

Cytat
modliszka80
Cytat
orijanna
midliszka80 jak zwykle niemiła i wszczynająca zadymę
***
a Wam, dziewczyny, życzę dużo siły i wytrwałości...

odczep sie ok? ja tylko napisalam to co wiem ze tych lekow sie nie łaczy a uprzedze twoje kolejne zlosliwosci tez mam nerwice lekowa wiec wiem o czym pisze dasz wiare??!!! dziewczyna naskakuje na rikarika i ro mi sie nie podoba bo znam ją za dlugo zeby wiedziec ze to co pisze mam sens. a to dziewczyny sie pokłociły ja nawet slowa nie wetknelam miedzy nie wiec czytaj watki strona po stronie jak chcesz kogos najezdzac

A nie zauważyłaś,że Twoja koleżanka jest bezczelna? Może to objaw Bordeline.

Nie wiem czemu negujesz to co mój lekarz mi przepisuje. Sama sobie tego nie przepisuję.

Ciężko uwierzyć,że są tacy jak ja,że chorują na różne przypadłości? Sama sobie takiego losu nie wybrałam. O dziwo nie piszę w internecie jak mi źle i jak smutno, choć i tego nie uważam za złe.

Przez 4 lata uważałam,że mam taki beznadziejny charakter i jestem po prostu: jebnięta brzydko mówiąc, dopiero potem idąc do psychologa i psychiatry padł wyrok. A jako,że nie wierzyłam, to poszłam jeszcze kilka razy prywatnie, i diagnoza się potwierdziła.

Pomyśl,że Ty i Twoja koleżanka obrażacie mnie, może pomyślcie o tym,że ja też się przejmuję takimi rzeczami?!

Na szczęście, należę do tych chorych którzy nie kłamią. A funkcjonuję dzięki dobrze dobranym lekom, bo terapia grupowa na której byłam 3 miesiące na oddziale otwartym nic nie dała. Teraz muszę zmieniać lekarza, bo ciągle jest problem z receptami, bo wiecznie jest źle wypisana- źle dawki albo wypisana dwoma długopisami.

Staram się każdego dnia wmawiać sobie,że będzie dobrze, bo jak zaczęłam brać leki i się starać to zaczęło być dobrze,i potrafię być szczęśliwa.

Ale jestem wściekła,jak obca osoba,która mnie nie zna śmie mówić,że kłamię tylko dlatego,że nie poznała nigdy osoby z moimi objawami i przypadłościami, bo widziała akurat schizofreniczke do której nie dociera,że jest chora. Może jakby wiedza była większa,i znałybyście więcej osób to byście wiedziały,że są różni ludzie i różnie reagują.

A co do tego,czy będę złym farmaceutą to guzik Was to obchodzi, pomimo choroby nie zamierzam się poddawać i iść na rentę tylko pracować i brać leki,choć mam nadzieję,że nie całe życie.

A co do miksów tabletek, może powinnaś wiedzieć,że chorzy biorą zazwyczaj antydepresant plus neuroleptyk.

Teraz biorę Depralin 5mg+ Hydroksynę+ Chlorp. są to niskie dawki leków i co to za niby miks leków?

Jest takie fajne forum dla chorych na Dep/Chad i PKP tam byście zobaczyły jak ludzie miksują leki,a raczej jakie lekarz przepisuje im dawki i ile leków. I też będziecie to negować?

Nie my chorzy wymyślamy dawki i ilość leków.

Pozdrawiam

I więcej szacunku życzę,bo po drugiej stronie też są chorzy.

A niestety zauważyłam,że chorzy na choroby psychiczne lubią być chamscy do innych,wmawiać kłamstwa,oszustwa itp.

Niestety zawsze miałam problem z agresją na szczęście potrafię to teraz kontrolować.

Nerwica lękowa

28 paź 2011 - 12:01:45

Cytat
xanciax
jak sobie radzicie z choroba?ja strasznie boje sie autobusów i nie wiem jak to przezwycziezyc:D


Ja też mam problem z autobusem , wożę w torebce wodę mineralną. Jak mnie bierze fobia, piję wodę. Mi , to pomaga. Gorzej mam z autobusami dalekobieżnymi , gdyż wiem ,że nie stają często tak jak miejskie , ale wtedy validol w torebce , woda do picia i słuchawki w uszy.

Nerwica lękowa

28 paź 2011 - 13:56:34

Cytat
xanciax
Ja też mam problem z autobusem , wożę w torebce wodę mineralną. Jak mnie bierze fobia, piję wodę. Mi , to pomaga. Gorzej mam z autobusami dalekobieżnymi , gdyż wiem ,że nie stają często tak jak miejskie , ale wtedy validol w torebce , woda do picia i słuchawki w uszy.

Ja zawsze sobie powtarzam,że jak zacznie coś się dziać to mogę wysiąść na kolejnym przystanku,żuję gumę miętową i słuchawki na uszach. Na jakieś dłuższe wycieczki autokarowe czyli powyżej 1 godziny po prostu się nie wybieram.Mam pociąg, i wolę jechać z 4 przesiadkami niż prosto do celu ale autokarem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 13:57 przez madziak8909.

Nerwica lękowa

28 paź 2011 - 13:59:37

Cytat
mary_1205
ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych


Zgadzam się z Mary_1205
Ja to chyba mam samą nerwicę ... przez chłopaka ostatnio :/
Pozdrawiam

Nerwica lękowa

03 lis 2011 - 20:22:17

...................



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 20:39 przez anka12345.

Nerwica lękowa

03 lis 2011 - 22:17:23

Psychoterapia i leczenie farmakologiczne są podstawowymi formami leczenia osób cierpiących na nerwice lękowe. Niestety stosowanie środków farmakologicznych może doprowadzić do uzależnienia. Inne formy leczenia mają charakter pomocniczy, a przecież mogą przyspieszyć powrót chorego do zdrowia. Często ludzie odrzucają wspomagające metody leczenia co jest niestety dużym błędem, gdyż w połączeniu z metodami tradycyjnymi mogą dać rewelacyjne efekty.
Z naszych kilkuletnich doświadczeń wynika, że masaż leczniczo-relaksacyjny nie tylko zmniejsza napięcia mięśniowo-nerwowe, ale daje uczucie wewnętrznego spokoju, poprawiając tym samym samopoczucie, więc jest niezbędnym elementem całościowej terapii. Już po pierwszym masażu dolegliwości stają się mniej uporczywe i człowiek czuje się lepiej. Dla zainteresowanych numer kontaktowy: 511-841-234

Nerwica lękowa

02 kwi 2012 - 16:22:59

Witaj, jeżeli borykasz się, z jakimś problemem, lub chciałbyś robić coś szybciej, lepiej, czy bardziej efektywnie, to świetnie trafiłeś!

Jeżeli sen z powiek spędza Ci, któryś z poniższych problemów:

- fobia
- lęk przed wystąpieniami publicznymi
- silne negatywne emocje
- depresja
- nieśmiałość, czy brak pewności siebie
- kompleksy
- nawykowe lub kompulsywne zachowania, jak jedzenie słodyczy, obgryzanie paznokci, czy inne
- silny stres
- poczucie winy

lub towarzyszy Tobie inny problem, albo jest obszar, w którym chciałbyś / -abyś lepiej funkcjonować - skorzystaj z wielkiej okazji DARMOWEJ SESJI zmiany osobistej.

Wypełnij formularz, który znajdziesz tutaj: www.nafnaf.pl/formularz.doc i prześlij go na adres: ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

*Sesje prowadzone są przez doświadczonych coachów, psychologów i terapeutów.
** Klient nie ponosi żadnych kosztów.
*** Sesje nagrywane są na kamery, a Klient podpisuje zgodę na wykorzystanie zebranego materiału audio i video.
**** Ze względu na duże zainteresowanie oraz możliwość wzięcia udziału w projekcie przez ograniczoną liczbę osób zastrzegamy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami, które zostaną zaproszone do udziału w przedsięwzięciu.

Zespół Grande Cru sp. z o.o.
adres mailowy to projektzmiana [małpa] nafnaf . pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-02 16:28 przez projektzmiana.

Nerwica lękowa

04 kwi 2012 - 23:56:15

Miałam. Dostałam tabletki. Pół roku i byłam wyleczona. A właściwie - jeśli chodzi o samopoczucie, to w ciągu 2 tygodni wróciłam do normy. Tylko należy brać dłużej tabletki, żeby stan się utrzymał.. oczywiście pod kontrolą psychiatry.
Już minęły 2-3 lata i nic do mnie nie wraca.. ; )

Nerwica lękowa

05 kwi 2012 - 00:00:14

Ja dzisiaj mam nerwicę przez cudowny portal ''Szafa.pl''

Nerwica lękowa

05 kwi 2012 - 00:07:44

niestety ja,dwa razy wylądowałam w szpitalu w tym jeden raz przywiozła mnie karetka,miałam taki atak,że myślałam,że właśnie umieram,coś strsznego,nie życzę tego nikomu:/
od stycznia jestem na lekach antydepresyjnych i jestem jak nowo narodzona.co m-c,dwa chodzę do psychiatry po kolejną dawkę leków.Biorę seroxat ewentualnie zamiennik xetanor (czy jakoś tak).

Nerwica lękowa

05 kwi 2012 - 00:11:46

Niestety tak.. Jakies 2 lata.Nie radze sobie z tym wcale,ale sie staram.Chodze do psychiatry i zazywam leki :)

Nerwica lękowa

08 kwi 2012 - 23:59:03

hej,, ja po smierci mamy tez wpadlam w depresje i nerwice do tego dolaczyly leki..;/
zaczelam duzo czytac w necie o chorobach ogladac programy z operacjami i takie tamm i duzo czytalam o tetniakach bo mama na to paskuctwo zmarla;/;/
wtedy zaczela glowa bolec . mialam tomograf glowy wszystko ok..
potem zawroty glowy, omdlenia blada sie robilam. co chwila szpital i badania i diagnoza. JEST PANI ZDROWA FIZYCZNIE. MOZE PODLOZE PSYCHICZNE..
staralam sie jakos zyc. niestety.. u babci na wsi nie moge spac bo zaraz mdleje nawet w moim ulubionym pokoju nie moglam spac.
dostalam hydroxyzyne od lekarza. dawala skutki i to dosc dobre..
poszlam do psychiatry nerwica depresja poloczona ze stanami lekowymi.
serenil i afobam mi przepisala.. ale nie biore.. nie chce sie truc. to tego mam niedoczynnosc tarczycy i letrox biore..
ale jak nie moglam spac w moim pokoju to spalam w 2 i pajak na mnie spadl i sie przestraszylam i polecialam do mojego pokoju do chlopaka i teraz od 2 tyg tam spie.. czasami mi sie zdarzy omdlec ale biore hydroxyzyne 25 i zaraz jest lepiej.. hydroxyzyna nie uzaleznia wiec biore.
bylam na psychoterapi 2 razy i daje widoczne efekty ale nie mam tyle kasy. co czwartek 80 zl...ale przestalam czytac o chorobach jak leci program to zmieniam na inny nie gadam juz o chorobach z nikim. wyniki mam bardzo dobre. moze ktos popisze na priv?? zapraszam

niezweryfikowana
Posty: 853
Ostrzeżenia: 9/5

Nerwica lękowa

13 lis 2023 - 09:51:07

Cierpię na nerwice lekowa, na samym początku niedługo po diagnozie moja terapeutka poradziła mi coś teoretycznie strasznie banalnego i głupiego, ale powiedziała żebym po prostu żyła i się bała. Bo fakt jest taki, co widze po 3 latach, ze ja się po prostu boje, nawet jak nie robię nic rtzykownego, nic nowego, to strach, stany lekowe, pojawiają się bez żadnego triggera, wiec równie dobrze mogę bac się i robić rzeczy. Jakby ten strach był takim stałym akcesorium - on będzie i tak. Do tego sama świadomość tego, ze masz nerwice, może ci pomagać - twój lek, stres który odczuwasz, to jej wina. To daje ci narzędzie do panowania nad tymi emocjami.

Mogę polecić również zioła na uspokojenie https://loremvit.pl/produkt/uspokojenie/ Poczytaj sobie o tej mieszance ziołowej :)

niezweryfikowana
Posty: 208
Ostrzeżenia: 6/5

Nerwica lękowa

20 lut 2024 - 19:26:38

Zmagasz się z poczuciem niepokoju i szukasz naturalnych metod, które mogą przynieść ulgę? Strona https://mimlab.eu/jaki-olejek-cbd-na-leki-jak-go-stosowac może okazać się pomocna. Znajdziesz tam informacje o tym, jaki olejek CBD wybrać i jak go stosować, by skutecznie radzić sobie z lękami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zespół Touretta