Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:48:52

Cytat
Osaaa
Cytat
modliszka80
Cytat
Osaaa
Cytat
rikarika
Psychoza maniakalno-depresyjna i choroba afektywna dwubiegunowa to to samo ;]
Chyba, że o coś innego Tobie chodzi ;p

Poza tym- brałaś sertralinę na schizę? Od razu zmieniłabym lekarza ;)
Ja jestem na paro, stabilizatorach, do tego doraźnie benzo...
Nie wyobrażam sobie żyć ze schizą i brać tylko sertrę.


kochana ale ja brałam sertraline na agorafobie.A sertralina właśnie jest na agorafobię
sama jestem przyszłym farmaceutą więc wiem co mi wolno

na schize biorę neuroleptyki
i antydepresanty na depresję.

mam fachową opiekę.Bo nie radzę się jednego specjalisty. konsultuję z różnymi lekarzami,to nie przeziebienie.


wiem czym jest chad,znam pewnie z 50osob w roznym wieku z tym. jest tak samo ciezko jak ze schizofrenia. Tyle ze ja w psychozie moglabym zabić.
a benzo to juz przepisują każdemu...i na każdą chorobę psychiczną.


ja np brałam rispolept i dostałam mlekotok

a jak zaczęłam brać chlorprothixen to zaczęłam mieć natłok myśli, który kazał mi zabić.

jeszcze hydro dostałam ale to od beznadziejnego lekarza,którrego zmieniłam, który nie działa.


najlepszy był Ketrel,jednak przestał działać. Brałam 900 mg


przeciez tych leków sie nie miksuje! nie chcialabym traficna taka farmaceutke!!!!!!




hahhahahahahhahahah

żałosne!


a napisałam że biorę wszystko na raz?

Radzę czytać ze zrozumieniem.

Wydaje Ci się,że biorąc jeden lek przez całe zycie to sie wyleczę?


brałam już wiele,ale oczywiście Wy wiecie lepiej.

Opieram się na opinii lekarza a nie googli.

Biorę antydepresant plus jeden neuroleptyk. To uważasz za miks?

Bo wszyscy chorzy zazwyczaj biorą anty plus neuroleptyk


no widze ze przedawkowalas!!

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:50:08

Dziewczynki, miałyśmy sobie pomóc nawzajem , a nie naskakiwać na siebie :)

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:52:51

miałaś kiedyś skutki uboczne?

Tobie się wydaje,że te leki to cud.

jak zaczęłam sie leczyć to brałam Rispolept- nie pomógł,dostałam mlekotoku i nie mogłam spać

potem brałam sertraline na agorafobię

potem był Depralin plus Ketrel, aż ketrel przestał działać


potem dostałam Chlopro i Hydro abym nie tyła jak po ketrelu.

to uważasz za kłamstwo? żałosne.


Nie myśl sobie,że tylko Ty wszystko wiesz o chorobie na którą się leczymy.

Ty masz bordeline ja schize,to jednak jest różnice.

Dodatkowo miałam depresję.

To uważasz za ścieme? Czy tak mnie po prostu znasz przez internet?
]


no widze ze przedawkowalas!![/quote]


przestań być bezczelna.

tu ktoś chce pomocy a Ty będziesz mnie obrażać? Nie wstyd Ci?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-26 23:53 przez Osaaa.

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:53:45

Może najpierw napisz poprawną nazwę mojej przypadłości? ;p Błąd sprawia, że jesteś jeszcze mniej wiarygodna.


Ps. Rzadko wierzy się osobom, które miały wszystkie choroby i brały wszystkie leki ;) wiesz- krowa, która dużo ryczy...

Mama mojego ojczyma ma schizę. Nawet nie wie, że jest chora, bo to do niej nie dociera. Była w szpitalu wielokrotnie i nic.
Nie spotkałam jeszcze schizofrenika, który wiedziałby tak doskonale, że jest chory i był przekonany, że zielone ludki, które widuje nie są prawdziwe...

Jednak cieszę się, że jesteś świadoma swojej choroby :]

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:57:10

Cytat
rikarika
Może najpierw napisz poprawną nazwę mojej przypadłości? ;p Błąd sprawia, że jesteś jeszcze mniej wiarygodna.


Ps. Rzadko wierzy się osobom, które miały wszystkie choroby i brały wszystkie leki ;) wiesz- krowa, która dużo ryczy...

Mama mojego ojczyma ma schizę. Nawet nie wie, że jest chora, bo to do niej nie dociera. Była w szpitalu wielokrotnie i nic.
Nie spotkałam jeszcze schizofrenika, który wiedziałby tak doskonale, że jest chory i był przekonany, że zielone ludki, które widuje nie są prawdziwe...

Jednak cieszę się, że jesteś świadoma swojej choroby :]



bo Ty nie widziałaś...

ja tez przez 4 lata nie wiedziałam,że jestem chora.
dopiero powiedział mi to psychiatra.


Ciesz się,że masz tylko bordeline.


Może gdybyś była taka mądra to byś wiedziała,że jedno idzie w parzę z drugim,ale wolisz mnie oceniać.

Mój psychiatra zna mnie lepiej,niż jakaś dziewczyna która uważa się za mądrzejszą i będzie mi mówić,że kłamię. powinno Ci być wstyd,że oceniaszobcych ludzi


cierpię na paranoidalną. Znam pełno osób z tym. Byłabym kłamczuchą gdybym powiedziała,że to np schizofrenia katatoniczna.
tak jestem świadoma po tych 4 latach po rozmowach z psychiatrami,psychologami,szpitalem itp

są inni schizofrenicy którzy też są świadomi.


chorzy z bordeline też nie dopuszczają ,że mogą być chorzy.

i właśnie krowa która dużo ryczy...

jaki błąd popełniłam? Bo pewnie literówkę,co mi się zdarza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-26 23:59 przez Osaaa.

Nerwica lękowa

26 paź 2011 - 23:58:32

Dziewczyny przestańcie się kłócić! Miałyśmy sobie pomagać,jak macie jakiś problem to może lepiej jest przenieść się na priv

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:00:29

Ok,ja się nie kłócę. Ona przecież wie lepiej:)




jest pewne forum dla chorych na CHAD/Depresję i PKP.

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:00:39

Borderline
Tak gwoli ścisłości...



Wszyscy mają tylko, a Ty masz AŻ... Niech Ci będzie ;p
I tak sądzę, że kłamiesz.

Dziękuję,
Dobranoc

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:03:07

napisałam przecież Bordeline, o co Ci chodzi?


To Ty kłamiesz!
i tak idź spać.

widzę,że mało o świecie wiesz...tylko Tobie się wydaje,że jak Ty chorujesz tylko na bordeline to inni też chorują TYLKO NA TO.
TO TAKIE żałosne ja piszę BORDELINE. A Ty każesz nauczyć mi się tego,mimo,że wszędzie napisałam BORDELINE.


Może doceniaj to co masz,zanim będziesz oceniała innych,to taka okropna cecha chorych na bordeline,że oceniają negatywnie.


Oni też nie zawsze dopuszczają,że są chorzy....a Ty jednak piszesz o tym bez problemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 00:05 przez Osaaa.

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:03:43

Wracając do zapytania Dziewczyny , która rozpoczęła ten wątek- ja sobie radzę z lękiem w ten sposób , że na siłę szukam sobie zajęcia. jak czuję ,że nadchodzi staram się robić coś , co mnie wciąga np; komputer, albo zaczynam porządki w szafkach i piję mega dużo wody

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:08:43

Cytat
jolka7330
Wracając do zapytania Dziewczyny , która rozpoczęła ten wątek- ja sobie radzę z lękiem w ten sposób , że na siłę szukam sobie zajęcia. jak czuję ,że nadchodzi staram się robić coś , co mnie wciąga np; komputer, albo zaczynam porządki w szafkach i piję mega dużo wody

Ja biorę krople miętowe, ostatnio też żuję gumy miętowe, ale czasami muszę przeleżeć ten najgorszy atak,wtedy cała się trzęsę,Warto jest się czymś zająć bo nerwica się pogłębia kiedy człowiek zajęcia nie ma :/

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:09:01

I jednak za mało chorych osób spotkałaś.


Może poznaj więcej chorych,to przyjmiesz do wiadomości,że są chorzy nie tylko na jedną a na kilka przypadłości.

nie wiedziałam,że mam schizę,męczyłam się z depresją. potem okazało się,że nie radzę sobie z otwartymi przestrzeniami. i wmawiasz mi kłamstwo?

Wiesz, dla mnie to właśnie Twój objaw choroby: wmawianie ludziom kłamstwa,często spotykane,gdzie chory nie przyjmuje do wiadomości,że inny chory ma gorzej lub lepiej.

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:12:05

Cytat
madziak8909
Cytat
jolka7330
Wracając do zapytania Dziewczyny , która rozpoczęła ten wątek- ja sobie radzę z lękiem w ten sposób , że na siłę szukam sobie zajęcia. jak czuję ,że nadchodzi staram się robić coś , co mnie wciąga np; komputer, albo zaczynam porządki w szafkach i piję mega dużo wody

Ja biorę krople miętowe, ostatnio też żuję gumy miętowe, ale czasami muszę przeleżeć ten najgorszy atak,wtedy cała się trzęsę,Warto jest się czymś zająć bo nerwica się pogłębia kiedy człowiek zajęcia nie ma :/

Ja mam zawsze w torebce Validol, nie rozstaje się z nim .

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:12:11

Cytat
jolka7330
Wracając do zapytania Dziewczyny , która rozpoczęła ten wątek- ja sobie radzę z lękiem w ten sposób , że na siłę szukam sobie zajęcia. jak czuję ,że nadchodzi staram się robić coś , co mnie wciąga np; komputer, albo zaczynam porządki w szafkach i piję mega dużo wody

Mi pomaga malowanie i wysiłek fizyczny, np jazda na rowerze :)
Sport jest super na lęk ;)

Nerwica lękowa

27 paź 2011 - 00:15:30

Rowerek jest super , ale najgorzej jak zejdę z rowerka i oczywiście skupię się na bijącym za szybko sercu....odlot. Najgorzej ,że przed nami zima i aktywność fizyczna z pewnością zmaleje.
Jak wychodzę z domu w torebce mam tzw. niezbędnik- obowiązkowo komórka, butelka z wodą , validol , no spa na skurcze brzucha i chusteczki higieniczne w razie braku papieru w WC. Brak jednego ze składników wywołuje u mnie lęk



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 00:18 przez jolka7330.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zespół Touretta