Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:23:56

Czy któraś z was cierpi na tą podłą chorobę?? Jak sobie z nią radzicie??

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:27:15

Witam. Też cierpię na nerwice lękową już od dzieciństwa. Teraz mam 32 lata. Jak to z tą chorobą bywają gorsze i lepsze dni. Generalnie potrzebne są dobre leki ale nie takie strasznie "przybijające" ,wsparcie rodziny i psychoterapia.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:27:43

ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 16:28 przez mary_1205.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:29:48

chyba tez ja mam niestety :/

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:29:49

Ja mam to dziadostwo... Raz jest lepiej,raz gorzej,już się do tego przyzwyczaiłam..

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:30:44

Cytat
mary_1205
ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych
no właśnie jak to jest z tymi terapiami?? Kiedyś skorzystałam z hipnozy parę sesji niestety nic nie pomogło, czy nerwicę da się wyleczyć? brałam kiedyś rexetin pomógł, nerwicy nie było przez prawie rok, odstawili mi leki i teraz dopiero zaczyna powracać
a macie też tak, że boicie się same wyjść?? zostać w domu itp.??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 16:31 przez lewcia.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:32:03

I ja też mam. Ale leczę sie u psychologa, znalazłam jej podstawy i powoli je eliminuje. Moim zdaniem jest szansa na wyleczenie się z tego, dlatego walczę- mam dla kogo!
Ja się czasami boję sama wyjść- to znaczy czuję się samotnie i cos mi w brzuchu z nerwów skacze. W domu też nie lubie być sama. Ale walczę z tym tak, że oswajam się do wychodzenia, robię to częściej i powoli przechodzi, ustępuje. A ja za to boję się autem jeździć z kimkolwiek, bo mam wrażenie, że nerwówka mnie dopadnie i nigdzie nikogo nie będzie tzn szpitala, lekarzy i nikt mi nie pomoze... Z tym mam duży problem, a za godzinę ruszam w prawie 4 h drogę. Ehh

jedyne co biorę to neospasmina ziołowa, ale słabo pomaga. Postanowiłam- żadnych leków/farmakologii



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 16:34 przez kaazia.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:36:11

Cytat
lewcia
Cytat
mary_1205
ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych
no właśnie jak to jest z tymi terapiami?? Kiedyś skorzystałam z hipnozy parę sesji niestety nic nie pomogło, czy nerwicę da się wyleczyć? brałam kiedyś rexetin pomógł, nerwicy nie było przez prawie rok, odstawili mi leki i teraz dopiero zaczyna powracać

bo hipnoza działa wtedy tylko kiedy jest się bardzo na to podantnym- nie zawsze pacjent jest i wtedy są marne skuti tego, po za tym sama hipnoza nie przestawi "umysłu" na inne myślenie, tu trzeba nauczyć się specjalnych technik, które będzie można włączać w sytuacjach dla Ciebie lękowych, dlatego terapia behawioralno- poznawcza jest najbardziej zalecana do zaburzeń lękowych newricowych oraz wszelkiego rodzaju schorzeń z obajwami kompulsji rychowych czy obsesji, leki sa ważne i często niezbędne aby pacjent mógł jakoś wogóle funkcjonować, ale terapia daje poczucie, że to nie tabletki kontrolują Twój umysł tylko Ty sama i daje Ci zaplecze metod, z których możesz czerpać kiedy poczucujesz, że któryś z obajwów Cię bardziej męczy
Cytat
mary_1205
Cytat
lewcia
Cytat
mary_1205
ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych
no właśnie jak to jest z tymi terapiami?? Kiedyś skorzystałam z hipnozy parę sesji niestety nic nie pomogło, czy nerwicę da się wyleczyć? brałam kiedyś rexetin pomógł, nerwicy nie było przez prawie rok, odstawili mi leki i teraz dopiero zaczyna powracać

bo hipnoza działa wtedy tylko kiedy jest się bardzo na to podantnym- nie zawsze pacjent jest i wtedy są marne skuti tego, po za tym sama hipnoza nie przestawi "umysłu" na inne myślenie, tu trzeba nauczyć się specjalnych technik, które będzie można włączać w sytuacjach dla Ciebie lękowych, dlatego terapia behawioralno- poznawcza jest najbardziej zalecana do zaburzeń lękowych newricowych oraz wszelkiego rodzaju schorzeń z obajwami kompulsji ruchowych czy obsesji, leki są ważne i często niezbędne aby pacjent mógł jakoś wogóle funkcjonować, ale terapia daje poczucie, że to nie tabletki kontrolują Twój umysł tylko Ty sama i daje Ci zaplecze metod, z których możesz czerpać kiedy poczucujesz, że któryś z obajwów Cię bardziej męczy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 16:37 przez mary_1205.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:37:33

Cytat
lewcia
Cytat
mary_1205
ja nie cierpię, ale pracuje z min. osobami z różnymi schorzeniami psychicznymi i polecam z terapii: behawioralno- poznawczą do tego typu choroby, przy ostrym stanie napewno włączyć leczenie farmakologiczne, aczkolwiek uważam, że łykanie tabletek bez żadnej terapii to nie jest wyjście tylko uśpienie objawów, także napewno jeśli to bardzo Ci przeszkadza- odpowidnio dobrana terapia i włączanie technik których się nauczysz w sytuacjach lękowych
no właśnie jak to jest z tymi terapiami?? Kiedyś skorzystałam z hipnozy parę sesji niestety nic nie pomogło, czy nerwicę da się wyleczyć? brałam kiedyś rexetin pomógł, nerwicy nie było przez prawie rok, odstawili mi leki i teraz dopiero zaczyna powracać
a macie też tak, że boicie się same wyjść?? zostać w domu itp.??

Ja tak mam,najgorzej gdy zostaję sama w domu,wydaje mi się,że coś mi się stanie,nie będzie nikogo kto mógłby mi pomóc.. Wtedy skacze mi ciśnienie,robi mi się słabo..
Z wychodzeniem z domu to samo..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 16:39 przez Hooney_M.

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:37:47

ja mam tak silne te ataki czyli zawroty głowy, szybki bicie serca, wysokie ciśnienie, ze przez to w ogóle ostatnio sama nie wychodze i już raczej sama nie zostaje w domu, ja od jutra zaczynam brać fluoksetynę, bo bez tego nie dam rady. A na czym polegają te sesje u psychologa??

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:43:05

Co można zakwalifikować od nerwic lękowych? Lęk przed publicznym wystąpieniem także (nawet w obecności np. 6 osób)?

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:49:14

Ja narazie jestem na lekach. Zażywam rano 1/2 lexotan 1 tabletka xanaxu i jedna tabletka bioxetinu 20mg. Jak mam jakieś stany lękowe to dodatkowo na noc xanax 1 tabletkę. Ja mam problem z wyjazdami gdzieś daleko. Boję się że pojadę np. do zakopanego i tam mnie napadnie nagle nerwica ,że będe chiała szybko wrócić do domu a z tamtąd jest kawał drogi. Czasem dostaje też takich schizów jak mąż wyjedzie do pracy zagranice ,że chce żeby już tu byłprzy mnie że nie mam na to wpływu że choć bym chciała to on nie przyjedzie zaraz do mnie bo jest daleko w Irlandii :/ Najgożej było w ciązy mamy 2 letniego synka,bo wtedy wiadomo zero leków strasznie się męczyłam a akurat mąż był 4 miesiące w delegacji KOSZMAR co ja wtedy przeżyłam już myślałam że wyląduję w szpitalu :/ Ale jak przeżyłam ciążę ,poród nieprzespane noce przy małym to jakoś nerwica ustała poczułam się pewniej. Bo skoro takie ciężkie chwile przezyłam sama to teraz jak juz jest mi duzo łatwiej. Jak mnie "coś bierze"jakieś lęki to staram sobie to rozgadywać. Jak się nie da to niestety łykam xanax...

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:51:22

Cytat
lewcia
ja mam tak silne te ataki czyli zawroty głowy, szybki bicie serca, wysokie ciśnienie, ze przez to w ogóle ostatnio sama nie wychodze i już raczej sama nie zostaje w domu, ja od jutra zaczynam brać fluoksetynę, bo bez tego nie dam rady. A na czym polegają te sesje u psychologa??

zależy jaką terapię wybierzesz- bo różni psycholodzy pracują różnymi metodami i najpierw na jakiejś stronie www czy broszurce należy poczytać sobie jaka to jest terapia, tak jak powiedziałam ja najbardziej na takie schorzenia polecam terapię w nurcie behawioralno- poznawczym, moim zdaniem jest najbardziej skuteczna jeśli chodzi o objawy lękowe i nerwicowe

pierwsza sesja to zapoznanie się z objawami pacjenta oraz z możliwymi potencjalnymi zmiennymi, które te obajwy wywołują, jest omówienie tez sytuacji życiowej pacjenta- rodzinnej, zawodowej- takie wywiad po porostu, napewno też powinno się zapytać czy pacjebnt był hospitalizowany i jakie leki ew przyjmuje i gdzie się leczy- często wchodzi się wkontakt z psychiatrą prowadzącym co ułatwia przepływ informacji (za zgoda pacjenta oczywiście) i wogóle ułatwia leczenie

potem są opracowywane różne techniki które się najnormlaniej w świecie ćwiczy, sa to techniki zmieniające zarówno myślenie, zachowanie i emocje pacjenta, cała terapia jest nastawiona na określony cel- zmianę tych trzech sfer w sytuacji lękowej, pacjent ma ćwiczyć techniki i potem je wykorzystywać w takich sytuacjach aby dana technika sie zgeneralizoewała na inne miejsca i sytuacje niż gabinet terapeutyczny

mam nadzieję, że Wam pomogłam, więcej jeszcze informacji znajdziecie napewno w necie, ale genralnie polecam przejść się do specjalisty jeśli macie już takie objbawy, że Was męczą bardzo, pozdrawiam

Nerwica lękowa

08 sie 2011 - 16:59:32

No na pewno pójdę do psychologa bo już mam dość tej choroby :) w szpitalu to już byłam 7 razy chyba a poogotowie to chyba było u mnie ze sto razy bo mnie wykręcało i takie tam generalnie fajnie jest, kocham nerwice zawsze jest przy mnie :D i zawsze mogę na nią liczyć ahhh wspaniała jest. A tak poważnie to leki też bardzo dużo pomagają, polecam bardzo REXETIN jest świetny nerwica znika na prawdę, pracowałam i żyłam normalnie. Najgorsza jest głupota lekarzy, którzy przepisują środki na uspokojenie obok mnie mieszka sąsiadka, pamiętam ją sprzed 10 lat świetna babka elegancka itd. i też miała to co ja miała psychotropy i był luz jakiś idiota dał jej leki na uspokojenie, i wiecie co?? Babka jest tak uzależniona od nich, że chodzi po sąsiadach i prosi o leki na uspokojenie potrafi 10 lorafenów tych mocnych łyknąć i dopiero może usnąć no porażka.... dlatego nigdy nie wezmę leków na uspokojenie. Od psychotropów też chce się trzymać z daleka ale muszę je pobrać plus właśnie psycholog i powinno minąć...miejmy nadzieję

Nerwica lękowa

09 sie 2011 - 14:57:09

A na co jest ten lek REXETIN? To znaczy jak działa dokładnie i co robi w organizmie? Bo ja znam tylko działanie uspokajaczy po których mam wrażenie, że nic nie kontaktuję i depresji dostaję i wszystko mi jedno dosłownie:/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

leczenie kanalowe