Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

e-papieros

10 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja miałam usuwany pieprzyk, znajdował on się z przodu na wysokości połowy ramiączka od stanika. Nic nie płaciłam, robiłam to normalnie na NFZ w przychodni specjalistycznej, szybki zabieg ze znieczuleniem miejscowym. Nie bolał sam zabieg, ale zastrzyk ze znieczuleniem ;p bo nie lubię zastrzyków, chyba jak każdy.
Co prawda mam teraz tam ślad, ale jest to tylko takie zaróżowienie. Pewnie już nie zniknie, bo miałam to robione jakieś 2-3 miesiące temu, może troszkę zblaknie z czasem, ale na to wystarczyłoby posmarować lekko korektorem, albo nawet dobrym fluidem i nie widać :)
Powiem CI, że panikowałam strasznie przed zabiegiem, ale nie było powodu, o czym przekonałam się już po wszystkim :)
Wstawię zdjęcie :)

Udaj się ze swoim do przychodni i powiedz, że chcesz go usunąć, oni Cię dalej na pewno pokierują :)


Jako przyszły magister zdrowia publicznego doradzam również obserwowanie takich rzeczy:) jak tylko krwawi, ma nieregularny kształt, biegiem do lekarza. Porada przeciez nie kosztuje.
Ja bardziej martiwe sie tym , że co kilka dni wychodzi mi jakies kilka pieprzy na całym ciele, ciągle jest ich więcej, na dekolcie juz nie wspomne, robi sie ich masa? Jesli nie od slonca to od czego moze?;/ Wie ktos?

Miałam usuwane na plecach, laserem, w gabinecie medycyny estetycznej.
Zapłaciłam 300zł za usunięcie 5-iu.Nie wiem jak z bliznami,bo jeszcze jest w trakcie gojenia się.Niedawno wymagało to poprawki,która była w cenie usługi.Za kilka tygodni ide znów na kontrole.

A wcześniej byłam u dermatologa z NFZ (czekałam z 2 m-ce na wizyte)
Chciałam się dowiedzieć,czy nie są one jakieś groźne i wszystko było ok.Miałam tylko co roku na kontrole przychodzić.A jak się zapytałam o usunięcie to usłyszłam: "nie ma takiej potrzeby":/

Wolałam zapłacić i przynajmniej nie muszę się prosić i czekać miesiącami.
Dodam,że w gabinecie medycyny estetycznej zabieg był połączony z konsultacją medyczną z panią dr.Czy się kwalifikują i do jakiego usunięcia.

aa jeszcze jedno , ja dostałam skierowanie do chirurga, nie do dermatologa :)

moja szwagierka usuwała na buzi płaciła 125zł prywatnie ale 4 lata temu :(

zweryfikowana
Posty: 551
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
LadyEl
moja mama troche większy - ma zamiar usunąć( z szyi )niestety dopiero szukamy informacji na ten temat, więc nie pomogę :(

Twój pieprzyk jest mocno odstający ?

tez mam na szyi miałam usuwać ale mówią ze mozna pozniej umrzec do tego;/;/ wiec boje sie. miałam usuwane z głowy takie nowotwory skórne i to jest tak ze to chirurg robi pod znieczuleniem miejscowym ;) ja pozniej głowy 3 dni myc nie mogłam i ciagle wymiotowałam mam uczulenie na znieczulenie ;/; niestety 5 października miałam usuwane migdałki pod narkoza ogólna to poł nocy krwią wymiotowałam ;/

Cytat
metaldragon4
Jako przyszły magister zdrowia publicznego doradzam również obserwowanie takich rzeczy:) jak tylko krwawi, ma nieregularny kształt, biegiem do lekarza. Porada przeciez nie kosztuje.
Ja bardziej martiwe sie tym , że co kilka dni wychodzi mi jakies kilka pieprzy na całym ciele, ciągle jest ich więcej, na dekolcie juz nie wspomne, robi sie ich masa? Jesli nie od slonca to od czego moze?;/ Wie ktos?

A używasz samoopalacza,albo balsam brązujący?
Ja zauważyłam to u siebie,że jak używam w/w to robią mi się plamki,a w miare częstego stosowania,powiększają się...

Cytat
Victoria09
Cytat
metaldragon4
Ja bardziej martiwe sie tym , że co kilka dni wychodzi mi jakies kilka pieprzy na całym ciele, ciągle jest ich więcej, na dekolcie juz nie wspomne, robi sie ich masa? Jesli nie od slonca to od czego moze?;/ Wie ktos?

A używasz samoopalacza,albo balsam brązujący?
Ja zauważyłam to u siebie,że jak używam w/w to robią mi się plamki,a w miare częstego stosowania,powiększają się...
Ja też mam mnóstwo pieprzykow (a raczej takich przebarwień brązowych, nie są wypukłe) I też zauwazyłam, że z biegiem lat mam ich coraz wiecej, pare lat temu naliczyłam 70! Stosuję balsamy brązujące latem, ale nie sądzę, żebyu to akurat wpływało na zwiększanie się liczby kropek. Po prostu problem z barwnikiem skóry i już

zweryfikowana
Posty: 821
Ostrzeżenia: 1/5

ja miałam na twarzy,taki odstający dosyć duży,był moim największym kompleksem i wiem że nie dodawał mi uroku, poszłam do pani dermatolog normalnie na fundusz zdrowia,ona zaleciła mi usuniecie,powiedziałam że mnie on czasem boli,a ona że takie rzeczy najlepiej usuwać i to jak najszybciej,usunał mi to chirurg w naszej poradni chirurgicznej od razu na miejscu,miałam 3 szwy,blizna jest niewielka ,wystarczy troche podkladu i nic nie widać,zagoiło sie w 2 tyg,jak masz jakies pytania odpowiem chetnie

Cytat
Aliszja_k
Cytat
Victoria09
Cytat
metaldragon4
Ja bardziej martiwe sie tym , że co kilka dni wychodzi mi jakies kilka pieprzy na całym ciele, ciągle jest ich więcej, na dekolcie juz nie wspomne, robi sie ich masa? Jesli nie od slonca to od czego moze?;/ Wie ktos?

A używasz samoopalacza,albo balsam brązujący?
Ja zauważyłam to u siebie,że jak używam w/w to robią mi się plamki,a w miare częstego stosowania,powiększają się...
Ja też mam mnóstwo pieprzykow (a raczej takich przebarwień brązowych, nie są wypukłe) I też zauwazyłam, że z biegiem lat mam ich coraz wiecej, pare lat temu naliczyłam 70! Stosuję balsamy brązujące latem, ale nie sądzę, żebyu to akurat wpływało na zwiększanie się liczby kropek. Po prostu problem z barwnikiem skóry i już
No to mam dokładnie takie coś jak opisałaś.Nie wiem...ale ja odnosze wrażenie,że przez to te przebarwienia się robią większe i teraz rezygnuje z takich balsamów.

Ja miałam usuwaną narośl skórna na brodzie i miałam tak dobrego chirurga onkologa ze schował mi blizne pod brode i zeby ja zobaczyć musze głowe do góry zadrzeć:).
Czy bedzie blizna czy nie to dużo zalezy od tego w jakim miejscu jest pieprzyk ja miałam na brodzie wiec samo wybiecie pozostawiło bym mi wgłebienie w brodzie wiec doktor zdecydował sie na ciecie dłogosci około 3-4 cm (jak zdjeli mi opatrunke i zobaczyłam te szwy to ryczał zę wygądam jak dziewczyna frankensteina ale sie wysztko wygoiło i jestem zadowolnona :)) Mam mala blizne ale lekraz powiedział mi jak o nia dbać wiec jest prawie nie widoczna trzeba się przyjrzeć żeby cos zobaczyć :).
Moja siostra miała z kolei uwuany pieprzyk koło ust i ona miała tylko 2 szwy i teraz ma taką malutka ale to malutką blizne ( jak mi sie uda ja dorwać to zrobie jej zdjecie)
żeby ja zauważyc trzeba sie bardzo dobrze przyjrzeć z bliska :)
Ps. ja wybieracie lekarz który ma to robic dobrze było by sprawdzic czy ma chociaż jakiś certyfikta z medycyny estetycznej żeby np. tak jak mój schował blizne jeśli to mozliwe. Albo nie zrobił wam takij dziurki jak żle wytnie pieprzyk :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-13 22:24 przez jagoda_xd.

ja miałam na plecach i usuwał mi go onkolog. było to na kasę chorych, czekałam około miesiąca. bliznę mam (co prawda nie widoczną aż tak bardzo), ale to z tego względu, że pieprzyk był dość duży.

Moja mama miała usuwany pieprzyk w tym miejscu, też wystający tylko jasny. Teraz ma taką małą bliznę, ale było to robione kilkanaście lat temu, więc laserowo na pewno robi się to o wiele lepiej :) a przynajmniej tak słyszałam jeśli chodzi o usuwanie laserowe blizn- podobno nie ma śladu.
I wydaje mi się, że miała to robione w szpitalu za darmo, pewnie było podejrzenie, że jest jakiś szkodliwy czy coś.

ja mam w tym samym miejscu :) i nawet go chyba lubię, w każdym razie nie przeszkadza mi ;p ale też chcę usunąć jeden z boku, bo pod stanikiem jest i mi przeszkadza.. i drugi wypukły z szyi też chcę, muszę się w końcu udać do lekarza..

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 1/5

Ja właśnie dzisiaj miałam usuwane chirurgicznie ostatnie "sztuki" :) Najpierw udałam się do dermatologa, który wypisał mi zaświadczenie i skierował do lekarza po skierowanie do poradni chirurgicznej. Wszystko odbyło się sprawnie i póki co jestem zadowolona:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pęknięta kostka boczna