Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 1/5

Hej dziewczyny , mam do was kilka pytań, czy któraś z was miała usuwany pieprzyk ? jaką metodą?
Słyszałam,że można usunąć laserowo, czy pozostają po tym blizny, czy odczuwalny jest ból? jakie znieczulenie?
Mam dużego pieprzyka na nodze, w okolicy kolana ( z boku) nie zmienia on koloru , jednak jest ciemny od mojego urodzenia. Nie powiększa się , zawsze był taki sam. Zamieszczam zdjęcie, jego średnica to ok. aż 1,5 cm..

Liczę na wsparcie i pomoc.



niezweryfikowana
Posty: 1.832
Ostrzeżenia: 1/5

nie pomogę, ale podbijam

tez nie pomoge, ale p o d b i j a m :)

Ja usuwałam sobie coś podobengo, miałam koło oka, w sumie koło brwi u nasady nosa...długo to mialam, mialam zabieg, dostalam znieczulenie mnw w okolice tego pieprzyka, zastrzyk troszke zaboał, sama rozumiesz w koncu to zastrzyk, natomiast pozniej tylko troszeczke... nic nie czulam przy usuwaniu, jedynie wiesz tak jakby czulam takie skrobanie czy nacianie, ale nie ze bol tylko takie dziwne uczucie ze cos tam robi lekarz, ...mialam 4 szwy, jak odeklilam opatrunek nastepnego dnia wygladalo to brzydko i balam sie juz tak mi zostanie..teraz minelo ok 1,5 roku i nie widac nic, pomimo ze korzystam czasemz solariu, czasem sloneczko, nie jest to jasniejsze miejsce, tylko jak dotykam to czuje takie jakby wglebienia od szwu, tak nic po za tym. Jesli chodzi o laser to sama chcialabym wiedziec jak to jest ;] poniewaz mialabym jeszcze do usuniecia takie znamiona. Moj synek ma na jednym posladku taka ogromna myszke czy pieprzyka...ok 4cm...ale to tak od urodzenia juz... ;] dobrze ze w tym miejscu ;] oznaczony ;];];]

zweryfikowana
Posty: 571
Ostrzeżenia: 1/5

moja siostra miała bardzo dużego i wypukłego ogromnie, usunęła i już po problemie. Lepiej się tego pozbyć, ponieważ nie można tego opalać itp. A co do metody, to miała chyba po prostu wyciętego

zweryfikowana
Posty: 79
Ostrzeżenia: 1/5

mozna u dermatologa usunąć, poprzez wypalenie, ale nie wiem czy az tak duzych tez :)

ja miałam wycinane pieprzyki u chirurga, najpierw dostałam znieczulenie, zastrzyk, który troszkę bolał, bo lekarz wbijał go pod pieprzyk, i od tamtego momentu już nic nie czułam. potem normalnie naciął i wyrwał, nie wiem dokładnie, bo to na plecach więc nie widziałam, ale to już nie bolało ;) zszył, założył opatrunek i po kłopocie, za jakiś czas przyszłam ściągnąć szwy i dziś prawie nic nie widać, jest tylko malutka blizna, ale naprawdę mało widoczna :) a jeśli chodzi o metodę laserową to sama chciałabym się coś o niej dowiedzieć, bo chciałabym usunąć jeszcze jeden pieprzyk. Ponoć jest też jakaś metoda przez zamrażanie.

ja tez mialam identycznego na plecach, poprostu mi go wycieli

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 3/5

nie pomoge:(
<moderacja - spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 23:02 przez moderator.

a gdzie to mozna usunąc u zwykłego chirurga ?

w marcu tego roku miałam wyciannaego pieprzyka na ramieniu bo mi sie powiekszal ja miałam chirurgiczbie i do badania ale wszystko ok, lepeij usuwac zeby nie opalac i nie podrazniac, mam rózowa blizne do dzis a pozatym jest ok

Miałam usuwane poprzez zamrażanie ciekłym azotem, ból do wytrzymania, później trochę szczypie. Nie wolno tego opalać, strupki same muszą odpaść. Po roku czasu nie mam żadnych przebarwień.

ja chce usunac piegi na nosie ;l od slonca mi sie robia ;[

zweryfikowana
Posty: 874
Ostrzeżenia: 1/5

ja miałam usuwanego pieprzyka na ręku chirurgicznie znieczulenie miałam miejscowe. :)
Blizne mam różową do dziś a było to ok 3 lata temu , i próbka była oczywiście pobrana do badania , na szczęście wszystko było w porządku.:) Oczywiście po wygojeniu i zdjęciu szwów krem przeciw bliźnie dla złagodzenia jej wyglądu i wygładzenia:)

Cytat
Wioluska89
a gdzie to mozna usunąc u zwykłego chirurga ?

tak, u zwykłego chirurga. ja najpierw byłam u dermatologa, żeby zapytać czy mogę usunąć, ona dała mi skierowanie do chirurga ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wycinanie migdalkow