Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 09:58:18

Dziewczyny, co zabieracie ze sobą na wakacje? Jakie lekarstwa i środki pierwszej pomocy warto zapakować do walizki?

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:03:48

Tabletki na gardło, jakiś gripex (w razie czego), tabletki na zapalenie pęcherza, no i koniecznie coś na chorobę lokomocyjną (polecicie coś? bo mam problemy przy długich podróżach;)

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:04:13

panthenol na oparzenia ;)

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:06:58

plastry, woda utleniona w zelu, tabletki przeciwbolowe, srodki na ukaszenia owadow, cos na kaszel, krople do nosa, cos na zbicie temperatury, itp. jak jedziesz w miejsce gdzie masz dostep do apteki to wszystko kupuje na miejscu

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:07:42

Laremid- na biegunkę

zweryfikowana
Posty: 579
Ostrzeżenia: 1/5

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:07:53

lek przeciwbólowy, wapno, plasterki/lepce, kropelki miętowe/żołądkowe, coś na gardło

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:08:30

jakieś krople do uszu, szczególnie jak wakacje nad wodą. woda utleniona, plasterki, opatrunki. jakąś maść na stłuczenia.

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:10:38

Podpisuję się pod powyższymi postami,nic dodać nic ująć ;)

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:12:40

napewno
Altacet - na jakieś stłuczenia
Gripex rutinoscorbin itp :) w Razie przeziębienia
Wapno - Odczulające w razie jakby np. osa użądliła
Panthenol - w razie oparzeń

i chyba tyle takich najważniejszych ;p

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:13:57

ja właśnie się pakuję i biorę tak: ibuprom-przeciwbulowy, rutinoscorbin, claritine- od alergii, od gardła, panthenol na oparzenia, altacet na stluczenia i obrzeki,plastry, woda utleniona,spirytus

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:13:58

- środek na komary (jeden odstraszający i jeden chłodzący/ znieczulający po ukąszeniach). Polecam fenistil, bo działa również na oparzenia
- gripex/ fervex/ teraflu (nie wiem jak się pisze). Stawiają szybko na nogi przy przeziębieniu
- standardowe środki przeciwbólowe: z łagodniejszych apap, osobiście najbardziej pomaga mi ibum
- tabletki na ból gardła
- ibum w maści na stłuczenia
- nospa i może zwykły węgiel na problemy żołądkowe
- oczywiście woda utleniona i bandaż uciskowy
- pentanol na poparzenia słoneczne

tyle pamiętam w tej chwili ;) moim zdaniem najpotrzebniejsze rzeczy w razie "emergency"

Apteczka na wakacje!

02 lip 2011 - 10:16:54

Cytat
carmelek91
Tabletki na gardło, jakiś gripex (w razie czego), tabletki na zapalenie pęcherza, no i koniecznie coś na chorobę lokomocyjną (polecicie coś? bo mam problemy przy długich podróżach;)

czekala mnie dluga podroz, wzielam aviomarin...i to byla najgorsza podroz jaka w zyciu odbylam, zawroty glowy, do tego ogromnna sennosc, otepienie i uczucie jak przy porzadnym nacpaniu;/ wole sie juz meczyc z choroba lokomocyjna

Apteczka na wakacje!

03 lip 2011 - 16:19:29

Cytat
kochatka
- środek na komary (jeden odstraszający i jeden chłodzący/ znieczulający po ukąszeniach). Polecam fenistil, bo działa również na oparzenia
- gripex/ fervex/ teraflu (nie wiem jak się pisze). Stawiają szybko na nogi przy przeziębieniu
- standardowe środki przeciwbólowe: z łagodniejszych apap, osobiście najbardziej pomaga mi ibum
- tabletki na ból gardła
- ibum w maści na stłuczenia
- nospa i może zwykły węgiel na problemy żołądkowe
- oczywiście woda utleniona i bandaż uciskowy
- pentanol na poparzenia słoneczne

tyle pamiętam w tej chwili ;) moim zdaniem najpotrzebniejsze rzeczy w razie "emergency"


Chyba Panthenol :) Penthanol to jakaś substancja z lekcji chemii... dość niebezpieczna raczej :P

Apteczka na wakacje!

03 lip 2011 - 16:21:35

Apap, zel po oparzeniu,

Apteczka na wakacje!

30 lip 2011 - 20:52:50

kolorowanka- jaki żel? Pierwsze słyszę o takim wynalazku? Co ma w składzie?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sposoby na ból zęba, problemy z zębami - wątek zbiorczy