Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

31 paź 2012 - 20:19:01

stosuję od miesiąca aknemycin plus, duac, tabletki anty.-yaz (3 miesiąc zaczynam co do tabletek) piję drożdże, a trądzik pozostał. owszem zmniejszył się, w pewnym momencie już było naprawdę ok, a tu znowu nowe krosty... no i to co mnie całkowicie załamało to czerwone, okropne blizny, które zostały po krostach. głownie na czole, jedna wielka czerwona plama na poł czoła... jak tylko uda mi się zwalczyć trądzik, to będe miała kolejny problem-likwidacja tych blizn. bo podobno nie można zaczynać kuracji jakimiś maściami przeciwko bliznom zanim cera nie jest wyleczona...

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

31 paź 2012 - 20:25:33

Cytat
mary_1205
vixen89 - ja mam dokąłdnie na odrwót, przed ciażą 12 lat mojego życia męczyłam się z ostrą postacią trądziku, wyleczyłam się przed śubem dopiero ale małe krostki miałam nadal co jakiś czas, a teraz w ciąży mam cerę jak na mnie idealną:D

każdemu ta ciąża służy inaczej chyba:) ale nie martw się powinno Ci przejść po rozwiązaniu, mam nadzieję, że mi nie przejdzie i będe miała nadal taką fajną cerę

a co do tematu trądziku, ja już czuję się istnym ekspertem, bo przerobiłam wszytskie te maści które wymieniła autroka wątku, ponadto przerobiłam antybiotyki ustawiane pod anybiogram, tetracyklinę, ziółka od bonfratów, herbatkę z bratka, pokrzywy i inne oczyszczacze z toksyn i dopiero ustawienie hormonów plus silna kuracja Izotekiem wyleczyła moją skórę, ale ja miałam wręcz wrzody na twarzy, teraz już od kuracji minęły 3 lata jestem po serii kwasów TCA i jednym laserze i wkońcu czuję, że mam normlaną skórę, także polecam dobrego dermatologa, dobrą diagnozą i odpowiednią dawke, jak tak miałam, jakby ktoś chciał dobrego deromatologa z trójmiasta to na priv mogę polecić swoją dermatolog bo to najlepszy lekarz jakiego wogóle spotkałam na swojej drodze, nie wciska kitu, patrzy na człowieka bardzo holistycznie i nie zdziera z pacjenta tlyko próbuje mu pomóc, wszystkim życze takiego finału bo wiem co to za paskudztwo i ile się moża przez trądzik nacierpieć

Jak widać każda kobieta przechodzi inaczej i organizm inaczej reaguje :) Tobie życzę, żeby stan Twojej cery się utrzymał jak podczas ciąży, a sobie życzę, żeby się poprawił :P Gdy byłam młodsza, to brałam tabletki Diane 35, wtedy cerę miałam nawet ładną, ale z kolei tyłam po nich, więc przestałam brać, no i problem wrócił. Zobaczę co się będzie działo po ciąży, póki co muszę przemęczyć.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

31 paź 2012 - 20:30:19

Trądzik to skutek tego, że coś w organizmie jest nie tak, nie przyczyna.
Przeszłam przez wszystkie maści które wypisałaś(plus ogrom innych ) i polecę znaleźć dobrego dermatologa który znajdzie źródło problemu... Mi zajęło to 7 lat, także życzę powodzenia i nie zniechęcaj się :))

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

31 paź 2012 - 20:34:49

Ah ja też to przerabiałam miesiąc temu poprawa skóry, już zaczęłam martwić się bliznami, a tu nowy wysyp. Teraz od tygodnia mam nową kurację i już widać, że buźka się leczy. Stosuję zestaw Clinique Anti blemish (rano i wieczorem, do tego wieczorem serum z Clinigue zmniejszające pory, w ciągu dnia przecierem twarz wacikiem nasączonym Borasolem, dwa razy dziennie pije herbatkę polecaną przy trądziku Dary natury, do tego w poniedziałki - maseczka oczyszczająca efektima, w czwartki parówka na twarz i po tym maseczka efektima i w sobotę peeling w tej chwili mam ten z Nivea pure effect, ale planuje zmienić na Clinique 7 day scrub.Chociaż zastanawiam się czy póki co nie odpuścić jeszcze sobie peelingu, dopóki stany zapalne nie miną i chyba tak właśnie zrobię. Twarz osuszam swoim ręcznikiem i zmieniam poszewkę na poduszkę co 5 dni. Póki co po tygodniu cera się uspokoiła, pierwsze trzy dni to był totalny wysyp, ale tak mają działać produkty, które stosuję, teraz wszystko zaczyna się goić i skóra stała się bardziej matowa, ale jeszcze długa droga przede mną...

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 19:49:49

Hej, zacznę od początku

Pół roku temu poszłam do dermatologa z 'lekkim' tradzikiem każdy mi odradzał żebym nie szła bo mi jeszcze pewnie twarz lekami pogorszą , niestety nie posłuchałam..
Chciałam po prostu żeby mi babka jaką maść przepisała i tyle. Na początku dostałam łagodne tabletki oczywiscie wykupiłam i brałam niestety brak efektów. Następnie przepisała mi antybiotyk, który niestety nie chciałam brać ale Pani Doktor zapewniła mnie, że stan mojej skóry po pierwszym opakowaniu sie poprawi a nie pogorszy + dostałam żel Epiduo co miałam na noc nakładać troszeczke na twarz ..no i sie zaczeło..
Wybrałam opakowanie tego antybiotyku i mnie strasznie wysypało. Mówie sobie , że pewnie tak musi być ,że po drugim opakowaniu będzie lepiej. Smarowałam także tym Epiduo ale szybko odstawiłam ponieważ twarz mi podrazniło! Poszłam do niej szybko i mówie jej jaka jest sytuacja , nawet było to widać . Chciałam żeby mi przepisała drugie opakowanie antybiotyku i cos na to spuchnięcie..bo tak nie może być a Ona do mnie żebym udała się do PROFESORA prywatnie Oo.. on mi lepiej zaradzi coś na moją twarz niż ona..wyobrazacie sobie to?! ;/
Wyszłam od niej i już na pewno do niej sie nie udam w zyciu!
Tylko teraz mam czerwona twarz,swedzi mnie , szczypie,bardzo sie wysuszyła a ja nie wiem co robić :( Próbowałam kremów nawilżajacych, maseczek domowych, pije wapno i nic..Od niedawna biore tabletki anty w celu poprawienia mojej cery.

Doradzcie co moge jeszcze zrobic..:( Dodaje zdjęcia żebyście zobaczyły same jak to wygląda



niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 19:55:33

Należało zacząć od alergologa jeżeli dermatolog tobie nie odpowiadał.
Kuzynka "fortunę" wydała na medykamenty przepisywane przez dermatologów, a w końcu trafiła do por. alergologicznej. Okazało się,że jest uczulona na bardzo wiele pokarmów.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 19:56:38

jej faktycznie nie ciekawie ;/ co prawda nie wiem jak bylo przed wybraniem lekow ale buzie masz podrazniona .. w pierwszej chwili myslalam ze to taki czerwony podklad ;/

ale jak zle dobrala leki to chyba mozesz to z nia jakos zalatwic mam na mysli cos w ramach odszkodowania ..

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:01:08

Miałam dokładnie to samo... To jest po prostu uczulenie, na któryś z leków.

Polecam Ci krem nawilżający cetaphil, jest rewelacyjny. Świetnie natłuszcza skórę, nawilża, i łagodzi podrażnienia :)

Jeżeli ten krem Ci nie pomoże, to udaj się do alergologa, bo fakycznie nieciekawie to wygląda.

POWODZENIA!

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:02:21

Cytat
PaniGami
Należało zacząć od alergologa jeżeli dermatolog tobie nie odpowiadał.
Kuzynka "fortunę" wydała na medykamenty przepisywane przez dermatologów, a w końcu trafiła do por. alergologicznej. Okazało się,że jest uczulona na bardzo wiele pokarmów.


Wczesniej jadłam normalnie i nigdy nie dostałam żadnego podrażnienia jak teraz..

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:03:13

Przestałabym uzywac tych lekow-gdyz wyraznie widac, ze masz na nie uczulenie. To nawet nie podraznienie tylko reakcja zapalna. Idz do alergologa. i nie zrazaj sie do dermatologow, widocznie akurat ta babka była nieudana:/

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:04:32

Sama po wielu latach problemów z cerą wybrałam się do dermatologa. Pani dermatolog ledwo co na mnie spojrzała, a już zdążyła wypisać receptę na kwotę 200 złotych. Śmiechu warte. Kupiłam zamienniki, bo zwyczajnie było mi szkoda pieniążków. Cera jakby troszkę lepsza, ale szału nie ma. Dodatkowo zażywam skrzypovitę i syndi-35.

Ciężko właśnie znaleźć złoty środek, a u Ciebie o tyle gorzej, że ten specyfik tak podrażnił Twoją skórę. Może zapisz się do alergologa?

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:04:47

jejku ;/ sytuacja faktycznie nie wygląda za ciekawie. też miałam ta maść co używałaś ale po kilku dniach ją odstawiłam bo bardzo podrażniła mi skórę. Widać ze dość mocno Ci wysuszyło twarz. Bardzo dobre na podrażnienie jest EFFACLAR H tylko nie wiem czy w Twoim przypadku będzie on dobry. Skontaktuj się z jakiś innym dermatologiem.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:07:43

Mnie zrobiło się tak na wiosnę na powiekach ale to od używania kremu i pianki Iwostin, co najśmieszniejsze HIPOALERGICZNYCH. Smarowałam po prostu kremem Nivea bo nie mogłam pójśc do lekarza i przeszło.

Epi Duo na mnie podziałało super i ja nie miałam nigdy żadnych podrażnień chociaż dermatolog mnie ostrzegała.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:09:40

Masz tak tylko na twarzy, czy moze jeszcze gdzies? Ewidentnie widac,ze tam zaszla jakas reakcja, a uzywasz kremow,kosmetykow?

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2012 - 20:28:33

Jeśli nie przejdzie faktycznie pójdę do alergologa lub innego dermatologa. Jeszcze spróbuję posamrować żelem do poparzeń.

CzerwoneUsta: Mam tylko na twarzy. Używałam kremów nawilżających i zeli do cery tradzikowej jednak szybko odstawiłam bo cera mnie zaczeła piec i swędzieć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z ZATOKAMI