Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

26 cze 2018 - 09:50:47

A może zamiast stosować wszystkie masci, płyny które działają na efekt a nie na przyczynę. Swietny artykuł http://akademiaducha.pl/skora-zwierciadlo-zdrowia/

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

10 lip 2018 - 23:41:34

Myślę, że w walce z trądzikiem dobrze jest przede wszystkim dbać o częste mycie twarzy, a w trudniejszych przypadkach udać się do dermatologa.

niezweryfikowana
Posty: 168
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

22 paź 2018 - 22:31:02

U mnie na trądzik to już nic nie skutkowało, w końcu zdecydowałam się na laseroterapię w <moderacja>, która znajduje się w Krakowie. Szczerze nie sądziłam, że efekty będą tak zadowalające. Lasery fotona czynią cuda, a ja czuję się zdecydowanie lepiej. Bardzo długo męczyłam się z trądzikiem i w końcu udało mi się z nim wygrać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-22 22:37 przez moderator.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

23 paź 2018 - 18:12:40

Ja miałam KOSZMARNY trądzik. Nie pomagały żadne maści, toniki, żele i kto wie co jeszcze. Dopiero wizyta u dermatologa i przepisany przez lekarza izotek (silny lek na trądzik) oraz leki hormonale mi pomogły zwalczyć to dziadostwo. Ja miałam farta, że nie miałam skutków ubocznych stosowania leku, ale podobno u niektórych jest tragedia. Moim zdaniem jednak najlepiej udać się do dermatologa, żeby stwierdził rodzaj trądziku i zastosował odpowiednią kurację.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2018 - 01:22:19

Witajcie, drodzy mieszkańcy forum. Mam 20 lat, moja twarz jest pełna trądziku. W skrócie - zwróciła się do wszystkich lekarzy, dermatolog rozkłada ręce, mówiąc, że skóra jest w porządku, inni mówią również, że wszystko jest w porządku. Siedziałam na dietach (i siedzę), nie używam kosmetyków (dokładniej, nie ma tonów, proszków itp. Ja tylko maluję oczy i usta). Alergie nie są. Płuczę dwa lub trzy razy dziennie, staram się regularnie zmieniać pościel. Zastanawiam się nad wypróbowaniem - <moderacja>. Ale cała twarz jest okropna w trądziku, skóra jest sucha i z rozszerzonymi porami. Jestem już zmęczoną, moje ręce spadają, a czasami nawet znajduję psychozę z chęcią przecięcia wszystkich tych guzów nożem. O samoocenie nie ma sensu gadać. Pomoże może ktoś? Ktoś może miał podobny problem ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-04 08:14 przez moderator.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 lis 2018 - 22:53:38

Hejka! Ja używałam tylko Benzacne i Clindacne - to też są <moderacja>. Akurat żadnych z tych leków, które podałaś nie stosowałam. Powiem Wam, że próbowałam już chyba wszystkiego, czasami jest lepiej, ale ta choroba ciągle nawraca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-04 08:14 przez moderator.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

11 sty 2019 - 10:56:18

Cytat
kamilakimadlo
Dziewczyny, a co z kosmetykami mineralnymi?
no chyba lepiej używac mineralnych niż tych zwykłych z drogerii, bo mniejsza szansa że nas zapcha. tylko że one też są trudne w stosowaniu i mi np. niezbyt pasują. albo zły krem albo po prostu mam zbyt tłustą skóre, podkład się ważył a różu nie umiałam dobrze rozetrzeć.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

18 sty 2019 - 11:44:44

Sam miałem problem z trądzikiem i znalazłem bardzo fajną recenzję produktu nonacne i po przeczytaniu kupiłem go i po kilku miesiącach jestem bardzo zadowolony z efektów jakie przyniósł. Podsyłam link do recenzji może komuś się też przyda nonacne - recenzja

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

24 sie 2020 - 13:56:55

Kosmetyki mineralne do makijazu są ok, poleca sie je przy trądziku z uwagi na to, ze nie mają takiego zapychającego działania. U mnie dają dobre rezultaty, chociaż nie są tak trwałe jak kosmetyki kremowe (kosmetyki mineralne trzymaja sie max kilka godzin, potem trzeba makijaż poprawiać).

Nie jest to jednak coś co wyleczy Wam trądzik. Leczenie trądziku powinno być wieloetapowe, czyli
zdrowa dieta
suplementacja witamin
picie dużej ilości wody
naturalne kosmetyki
no i przebadanie hormonalne

Z tabletek na twarz polecam Normatabs. Z wszystkich suplementów na trądzik jakie stosowałam te okazały się najlepszą alternatywą. Biorę już kilka miesięcy i widze u siebie znaczną poprawę stanu skóry. Mam mniej wyprysków,a jeśli coś sie pojawi to potem szybciej ginie oraz nie zostawia blizny. Co ciekawe podziałały pozytywnie równiez na moje włosy.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

14 lis 2023 - 18:33:36

Z moich doświadczeń niestety najlepsze są retinoidy. Nie są obojętne dla zdrowia, ale efekty miałam po nich najlepsze. Jakiś czas się wahałam przed ich zastosowaniem, ale w końcu posłuchałam dermatologa :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Braster_Wasze odczucia.