Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 7/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

25 lis 2016 - 23:31:06

Wypróbuj mydło siarkowe, mnie pomogło.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

12 gru 2016 - 13:41:33

No własnie średnie jest to mydło siarkowe. Bardzo rani skórę oraz piecze. Poza tym efekt był jedynie tymczasowy. Z czasem mialam po nim taki wysyp pryszczy, że myślałam,ze się zapłaczę. Lepiej jest łągodzić zmiany niż je zaogniać i wysuszać. <moderacja> reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-18 13:19 przez moderator.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

14 gru 2016 - 19:57:55

Trądzik należy zwalczać na 2 płaszczyznach.

Największy nacisk należy kłaść na pięlęgnacje układu pokarmowego i nerwowego. Dopiero później skóry.

Smarowanie się od zewnątrz nic nie da jeśli problem mamy w środku np. zaburzone hormony przez problemy z nietolerancjami i pracą jelit o których nawet nie mamy pojęcia. Dlatego np. lek złagodzi jeden wysyp ale co z tego jak w drodze jest już drugi?

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

10 lut 2017 - 11:23:49

U mnie to ogólnie z tym jest dramat. Nie dość,że mam łupież pstry o którym pisałam na innym temacie to jeszcze ryjek pryszczaty :P
Kosmetyki średnio pomagają. A retinoidów się boję. Swoją drogą to orinetujecie się na jakie składniki aktywne w kosmetykach warto jest się patrzeć?

niezweryfikowana
Posty: 28
Ostrzeżenia: 4/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

01 mar 2017 - 14:38:33

W kosmetykach na pryszczcze? Na pewno
ekstrakt z kory
ekstrakt z kory i liści
collodal gold
ekstrakt z nagietka
Ogólnie polecam kupić sobie serum Sevolium Jest naturalne w składzie i dobre na pryszcze.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

13 kwi 2017 - 11:21:36

Dziewczyny, a co z kosmetykami mineralnymi?

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

13 kwi 2017 - 11:28:04

Ja próbowałam wszystkiego a w ostateczności nic nie pomogło tak jak tabletki antykoncepcyjne :)

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 cze 2017 - 07:36:39

NO niby pomagają chociaż sama nie wiem czy bym się na to zdecydowała. W końcu jest to jednak antykoncepcja i hormony. A nie jest to takie dobre. Nie polecam również nadmiernego opalania sie jeśli macie trądzik Pamiętam jak kiedyś kilka osób mi wmawiało,że opalanie jest dobre.Nie jest.
Kilka osob wspomniało wcześniej o serum Sevolium. Również mogę polecić. Mi pomogło.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 sie 2017 - 19:37:55

ja z takich naturalnych środków używam olejku herbacianego

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

03 sie 2017 - 20:51:44

Ja mam problemy z trądzikiem od 12 roku życia (mam 23 lata) i dopiero jak zaczęłam łysieć to mi kazali zrobić badania (i to oczywiście nie dermatolog). Okazało się, że winny jest testosteron i androstendion, którego jak na kobietę mam za dużo. Więc jak macie problem z trądzikiem dość spory czas (a jak dochodzi już trądzik na plecach) to polecam konsultacje z endokrynologiem, a najlepiej endokrynologiem-ginekologiem (lub ogarniętym ginem).

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 4/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

28 lis 2017 - 14:01:15

Jak dla mnie najlepsze jest Epiduo, tylko jest to lek wypisywany na receptę ( albo przynajmniej było tak gdy ja leczyłam trądzik). Szybko działa i jest bardzo mocny, dlatego wymaga konsultacji z lekarzem:) Tylko to już jest wyjście właśnie przy leczeniu dermatologicznym. Wszystko zależy tez od rozmiaru problemu jaki masz. Brevoxyl też był dobry jeśli chodzi o leki dostępne bez recepty.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

23 lut 2018 - 07:47:06

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

02 mar 2018 - 14:16:49

Najskuteczniejsze środki to Izotec lub Axotret. Poczytaj sobie o nich. Mnie nie pomagały żadne inne środki, bo zawsze problem wracał. Axotret załatwił sprawę na dobre.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 4/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

14 kwi 2018 - 18:26:56

W sumie to wszystko i tak trzeba wypróbować samej. U jednej osoby coś przyniesie rezultaty a u drugiej może pogorszyć sprawę. Ja wyleczyłam się zmianą kosmetyków i diety. Chociaż są przypadki, które muszą być już leczone antybiotykami.

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

10 maj 2018 - 15:07:42

Pamiętam, że na swój trądzik stosował tylko jedną metodę. Były to regularne maseczki z szarego mydła. Dzięki nim miałam idealnie zregenerowaną skórę, z dnia na dzień coraz mniejszy trądzik, aż w końcu pozbyłam się go na dobre. Teraz polecam każdemu mój sposób.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zaradzić pękającym piętom?