Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 592
Ostrzeżenia: 2/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

15 paź 2012 - 13:09:47

Hej
Mam problem z trądzikiem... i dermatolog przepisala mi właśnie Normaclin żel, Epiduo maść i Tetralysal (tabletki).. czy któraś z Was stosowała któryś z tych leków? Jeśli tak to czy pomogło?

Proszę o opinie

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 paź 2012 - 20:40:48

ja dostałam taką samą receptę: Epiduo, Normaclin i antybiotyki i stosuje je 2 tydzień. Póki co jest to za krótki czas, żeby powiedzić czy pomogły, bo sama pani doktor powiedziała, że takie leczenie jest długotrwałe. U mnie niestety (tak jak pewnie u większości) nie obyło sę od podrażnień, miałam czerwoną twarz, teraz stała się strasznie sucha - okropność, to samo mam z dekoltem, ale podono to normalne, ponieważ te maści są dosyć silne. Ważne, żeby nakładać cienką wartwę, a jeśli będziesz miała jakieś podrażnienia to zrób jednodniową przerwę. No i oczywiście najważniejsze chyba jest nawilżanie, mi pani doktor zaproponowała Vichy normadern, no ale po wykupieniu tych wszystkich leków już szkoda mi było kasy i wróciłam do swojego starego kremu. powodzenia ;)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 paź 2012 - 20:43:18

ja uzywalam tych i wielu innych podobnych, mi nie pomogly niestety, teraz odstawilam wszystkie i juz od jakiegos czasu poprawia mi sie skora;)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

26 sie 2011 - 18:10:45

Hej dziewczyny może któras mi pomoze bo jestem juz załamana stanem mojej cery nigdy tak nie miałam.. Kilka lat temu miałam idealna cere oj jakiegos czasu cała w zaskónikach zamknietych grudkach, głównie na jedym policzku czole i brodze, od czasu do czasu pryszcze a przed okresem ogromny wysyp;/ cere miałąm juz strasznie zniszczoną od tych specyfików od dermatologa, od jakis kilku miesiecy moja cera zrobiła sie strasznie tłusta, zaczełam swiecic sie jak latarnia jakies 2 miesiące temu na jednym, policzku mnóstwo pryszczy teraz ogromne slady po pryszczach;/ a jakis czas temu te najwieksze zaskóniki zamkniete na policzku powyłaziły na wierzch i mam pełno przebarwien i krost ,, eh odwiedziałm wiele dermatologó zapisywali mi duac zel, skinoren i wiele innych, sama stosowałam brevoxyl punktowo, acne derm , ostatnio dermatolog zapisał mi differin ale niestety ponoc po tym jest ogromny wysyp co jest wykluoczone bo mam taką prace ze nie moge na to pozwolić;/ oczywiscie nawilzam buzke kremem cetaphil , mimo to cera zniszczona a od niedawna to mam koszmar na buzki na tym jendym policzku i jzu niewiem co robic, nie odysłajc e mnie do dermatologów boo byłam u wielu i nic.. Mozecie polecic jakies tabletki doustne które wam pomogły ,słyszłam o takich typu face oke ale wiem ze to sciema pytałm dermatologa.. ale moz ektóras jakies stosowała lub antybiotyki? spytam o nie dermatologaa.. niechce juz niszczyc buzki tymi mascami wysuszającymi, nie chodz mi o tabletki typu cynk czy wit B bo tom biore od dawna, ograniczyłam słodycze ostre rzeczy , pije duzo wody zielonej herbaty a od miesiąca jest tragedia;( dodam ze jak narazie mam ograniczony fundusz ehh



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-26 18:12 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:40:54

Sama męcze sie z tym problemem a głównie kaszką na policzkach:(( i czole.. teraz coraz częsciej pryszcze sie pojawiają, a blizn po krostach tez mam sporo, i tez chetnie sie dowiem czy sa jakies atbletki antybiotyki od srodka

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:44:11

A może ten trądzik jest hormonalny i wypadałoby zrobić badania pod tym kątem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 08:44 przez matra.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:46:31

podobno pomaga belissa cera,
musisz brać tabletki, które mają kilka naraz witamin w sobie b12,a...itp.
też mam ten problem.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:47:30

Cytat
matra
A może ten trądzik jest hormonalny i wypadałoby zrobić badania pod tym kątem?

A czym objawia się trądzik hormonalny? tym ze cera przed okresem jest o wiele gorsza? I jeżeli to trądzik hormonlany to jedynym lekarstwem sa tabletki anty??
Cytat
ouuu
podobno pomaga belissa cera,
musisz brać tabletki, które mają kilka naraz witamin w sobie b12,a...itp.
też mam ten problem.
Belissa to tylko suplementy diety, biore witaminy które dobrze wpływają na cere, ja potrzebuje czegos mocniejszego od srodka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 08:49 przez daria1553.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:49:32

hej :) a wiesz co spróbuj smarowac twarz mascia cynkowa:) mi pomogło zawsze przed okresem jak mi wysyfiło to smarowałam mascia i ona wysusza te krosty spróbuj...ona duzo nie kosztuje koło 2 zeta ale mi pomaga...bo mozna tez kupic paste cynkowa albo masc w tej samej cenie to jest:) Ja to znowu mam problem bo na policzkach mam dziurki i tez nie wiem jak to usunac chyba tylko laserowo:(

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:50:00

to juz sprawa hormonow...
idz do endokrynologa albo ginekologa
Cere poprawia Diane 35, sama stosowalam i cera jak pupa niemowlaka, zero łojotoku i świecenia sie.....no ale to sa hormony i ostatnio gin mi je z oporem przepisal ale powiedzialam ze nie bede chodzic z twarza jak krater wulkaniczny:-/

zweryfikowana
Posty: 603
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:50:02

też mam to samo, na jednym policzku masakra... drugi czyściutki ... czoło i broda...:(

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:51:33

nie chcesz zebysmy Cie odsylaly do dermatologa, a po antybiotyki byś do niego poszła? czegoś chyba tutaj nie rozumiem. Twoja praca nie pozwala Ci na to żebyś miała wysyp na twarzy? to co to za praca, że naturalne zjawiska które zachodzą na skórze człowieka są dla nich wrogiem? K I N O poprostu kino.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:52:23

Cytat
gosiaczek538
hej :) a wiesz co spróbuj smarowac twarz mascia cynkowa:) mi pomogło zawsze przed okresem jak mi wysyfiło to smarowałam mascia i ona wysusza te krosty spróbuj...ona duzo nie kosztuje koło 2 zeta ale mi pomaga...bo mozna tez kupic paste cynkowa albo masc w tej samej cenie to jest:) Ja to znowu mam problem bo na policzkach mam dziurki i tez nie wiem jak to usunac chyba tylko laserowo:(
maśc cynkowa? Co ty ja miaąłm wrazenie ze ona natłuszcza jeszce, nic mi nie daje, wypróbowałm mase preparatów, kiedys nawet tych drogeryjnych , jednak teraz wiem ze te drogeryjne to syf i pogarsza stan cery , wypróbowałm wiele specyfików od dermatologaa//

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:54:53

Cytat
blanta
nie chcesz zebysmy Cie odsylaly do dermatologa, a po antybiotyki byś do niego poszła? czegoś chyba tutaj nie rozumiem. Twoja praca nie pozwala Ci na to żebyś miała wysyp na twarzy? to co to za praca, że naturalne zjawiska które zachodzą na skórze człowieka są dla nich wrogiem? K I N O poprostu kino.
Bo jestem kelnerka w bardzo eleganckiej restauracji, i wiem jak moje szefostwo patrzy na wygląd zewnetrzny;/
a co do antybiotyków to chce sie dowiedziec i spytac dermatologa o niego i czy mi wypisze pprostu.. Bo mam dosc stosowania na zewnatrz tych wsyztskich masc i tak mam strasznie zniszczona cere juz pewłno zmarszczek od tego mimo 19 lat;/ wole sie faszerowac czyms od srodka, a co do tabletek anty boje sie ze przytyje i skutków ubocznych i głównie cellulitu w ciagu dwóch lat schudłam 11 kilo i pozbyłam sie celulitu całkowicie:) jestem bardzo zadowolona ze swojej sylwetki niechce jej stracic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 08:58 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 08:59:00

no a czy to cholera Twoja wina że wyszły Ci pryszcze? no chyba nie :/ w każdym razie polecam Tormentiol - wysusza syfki, działa bakteriobójczo i jest przeciwzapalny. Ma (a może miał, bo używałam go jakiś czas temu) brązową barwę, średnio przypadający do gustu zapach i lepiej się nim nie smarować do spania, bo pościel już cała brudna ;)
to fajnie ze wolisz sobie niszczyc teraz narządy wewnętrzne... - chyba jednak nie warto robic wszystkiego za wszelka cene :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 08:59 przez blanta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co do niej założyć ? ;]