Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 44 45 --> ->|

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:20:10

na trądzik najważniejsza jest zrównoważona dieta. zero cukru, czekolady, słodkich napojów, chipsów, tłuszczy. na prawdę to pomaga od razu.
później delikatne i mądrze dobrane kosmetyki i wizyty u kosmetyczki
a jeśli to nie skutkuje dermatolog.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:22:42

Powiem tak,też mam problem z trądzikiem stosowałam wiele leków/maseczek ale to gó** daje.Najlepiej odwiedź DOBREGO dermatologa,ja poszłam po długo letniej walce i nie żałuje co prawda za wizytę zapłaciłam 200 zł i za leki 250 ale opłacało się bo po tygodniu widać już znaczną poprawę
A tak ogólnie to ogranicz mleko i kakao ;)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:23:06

IZOTEK od roku czasu po skonczonej kuracji nie wyskoczyl mi zaden pryszcz :)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:23:24

Regularne wizyt u kosmetyczki + tonik z kwasami + kremy z kwasami + peelingi

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:25:33

ja mam zestaw z avonu: pianka do mycia twarzy, krem i maseczka z glinka i wg mnie efekty sa ;)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:25:40

Cytat
ewelinka1804
Regularne wizyt u kosmetyczki + tonik z kwasami + kremy z kwasami + peelingi

to przegięcie jest. chcesz jej wyhodować trądzik różowaty?

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:27:46

Cytat
Percepcjaa
Moja znajoma odkryła dość niemiły sposób na walkę z trądzikiem... Może większość z was słyszała o tym mimo że to jej pomogło ja jednak nie mam odwagi , wcierała sobie przez dwa tygodnie płyn z samej siebie a dokładniej mocz ;]

Kiedys kolezanka powiedziała mi o tym samym sposobie.Wiecie,ze pomaga?Troche nieprzyjemne,ale mi bardzo pomogło.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:27:54

Cytat
kiciek1985
Cytat
ewelinka1804
Regularne wizyt u kosmetyczki + tonik z kwasami + kremy z kwasami + peelingi

to przegięcie jest. chcesz jej wyhodować trądzik różowaty?

Ja podaje swoją metodę - na mnie działa rewelacyjnie

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

16 lis 2011 - 19:29:14

Polecam preparat z garniera . To jest żel peeling i maseczka w jednym . Po ok. tygodniu stosowania widać efekty :)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

17 lis 2011 - 14:20:42

...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 22:14 przez agatelek1.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

17 lip 2012 - 19:09:52

Witam !
Z góry chciałam napisać, że jeśli źle oznaczyłam wątek prosze o przeniesienie, a nie usunięcie go :) (jestem nowa na szafie :P )
Od dłuższego czasu mam problem z trądzikiem, pomijając to ze używam żeli i pilingów, używałam również maść przepisaną przez lekarza lecz to powróciło.
Może macie jakieś domowe sposoby aby go zwalczyć, każda rada będzie dla mnie bardzo przydatna :)
Nie chodzi mi o drogie kosmetyki, w przystępnej cenie lub wasze RADY :)
Pozdrawiam :-)


<moderacja - po pierwsze tytuł wątku powinien odzwierciedlać jego treść, po drugie przed założeniem wątku należy skorzystać z wyszukiwarki i sprawdzić czy takiego wątku już nie było, po trzecie każdy użytkownik powinien zapoznać się z regulaminem bez względu na staż na szafie>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-17 19:13 przez moderator.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

17 lip 2012 - 19:15:11

maść cynkowa + żel do mycia twarzy Iwostin Puritin-do kupienia w aptece za ok.26 zł .
Ja to stosuje i pozbywam się pryszczy :)

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

17 lip 2012 - 19:19:47

Dzięki :-) Spróbuję

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

17 lip 2012 - 19:52:15

W zasadzie ja nigdy nie miałam wielkiego problemu z trądzikiem, od czasu do czasu coś mi wyskakiwało i to zazwyczaj na jednym policzku co przez ciągłe wyciskanie sobie rozniosłam i zakaziłam bardziej tą strefe - co jedno się wyleczyło wyskakiwało kolejne. Teraz juz dawno mi nic nie wyskoczyło (odpukać:p) ale dużo zmieniłam w pielegnacji i żywieniu.
Jeśli chodzi o pielegnacje to wydaje mi się, że nie ma co używać serii przeciwtrądzikowych. One pomagają na krótko, bardzo wysuszają a potem dostaje się jeszcze większego wysypu gdyż skóra produkuje więcej łoju itd. Najlepsze będą kosmetyki do cery wrażliwej, jakieś płyny micelarne jak bioderma czy vichy (których sama używam) oprócz tego do mycia twarzy używam zelu z Vichy Normaderm i akurat on jest jak narazie ok. Co do kremów to w sumie nigdy nie używałam jakichś przeciwtrądzikowych czy antybakteryjnych bo mam tłusta cere i jednak zawsze używałam matujących. Jedyną maścią apteczną którą właśnie stosuje i moge juz polecić jest ACNE-DERM - bez recepty, kosztuje koło 25 zł. Stosuje go bardziej na przebarwienia po trądziku niz na sam trądzik bo tak jak mówiłam ostatnio rzadko cos mi wyskakuje. Ładnie rozjaśnia i podobno sprawdza się też własnie przy samym trądziku. Używałam tez Avene - Triacneal (czy jakoś tak). Tez polecam ale on bardzo złuszcza skórę więc trzeba smarowac twarz wysokimi filtrami i nie wystawiać się na słońce. Oprócz tego nakładam maseczki i pilingi oczyszczające raz w tygodniu.
A co do żywienia to wiecej owoców i warzyw, soki oczyszczające, nie jedzenie chipsów i ostrych przypraw, mniej fast foodów i czekolady bo ona nasila problemy z cerą :<, dużo wody. To tez dużo daje. Organizm oczyszcza się z toksyn i w efekcie mniej niespodzianek wyskakuje.
Hmmm to chyba bedzie na tyle, jak cos sobie przypomne to dopisze. Mam nadzieje, że choć trochę pomogłam.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

24 lip 2012 - 19:30:46

Ja uzywalam roznych masci typu brevoxyl differin skinoren masc ichtiolowa no doslownie wszystko a teraz myje twarz zelem Vivhy normaderm uzywam toniku z Eucerin pozniej nakladam krem vichy normaderm a na pryszcz olejek z drzewa herbacianego lub przecieram go wacikiem nasaczonym sokiem z cytryny ( nie trzymam zbyt dlugo bo wypala i robi sie duzy strup) przecieram chwilke:)
Co dwa dni robie parowke ziolowa (lawenda, rozmaryn, nagietek, tymianek i melisa mieta zalewam woda) a potem aplikuje maseczke z glinki z dermaglin a raz w tygodniu maseczke z alg zielonych z jadwigi. Oczyszczam tez twarz za pomoca pasty migdalowej z przepisu z bloga:http://www.alinarose.pl/2012/07/naturalna-pielegnacja-diy-migdaowa.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciągłe oslabienie