Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 1/5

Też miałabym w sumie dwa zęby do wyprostowania. Ich krzywość polega na tym, że nie są w jednym rzędzie z pozostałymi zębami. Mieszkam, uczę się i pracuję na co dzień w Warszawie. Możecie polecić jakiegoś ortodontę z doświadczeniem w tym mieście?

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Dopytaj się kiedy maja wolne terminy w klinice SupraDent na ulicy Biały Kamień. Wprawdzie jest to prywatna klinika stomatologiczna ale czasami trzeba poczekać kilka dni bo to popularne miejsce tak wiec mają komplet pacjentów.
Zakładałam tam swój aparat ortodontyczny i jestem bardzo zadowolona. Nie bolało mnie czego się trochę obawiałam. Co miesiąć ząbki się powoli prostowały. OBecnie jestem już po zdjęciu i nie potrafię przestać się uśmiechać ;)

Było to warte wszystkich pieniędzy.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Ja będę teraz zakładać aparat w przyszłym tygodniu w klinice Impladent w Warszawie. Przyznam, że troszkę się boję bólu - tzn nie tego przy zakładaniu, bo tutaj mam akurat zaufanie do swojej ortodontki. Boję się tego przy przesuwaniu zębów. Pamietam jak przyjaciółka miała problemy z tego powodu :/ Choć teraz już chyba całkowicie zapomniała o tym i cały czas mi powtarza, że dla ładnych zębów warto. Jak to jest?

Ja będę teraz zakładać aparat w przyszłym tygodniu w klinice Impladent w Warszawie. Przyznam, że troszkę się boję bólu - tzn nie tego przy zakładaniu, bo tutaj mam akurat zaufanie do swojej ortodontki. Boję się tego przy przesuwaniu zębów. Pamietam jak przyjaciółka miała problemy z tego powodu :/ Choć teraz już chyba całkowicie zapomniała o tym i cały czas mi powtarza, że dla ładnych zębów warto. Jak to jest?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-25 16:17 przez Fruihi.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

samo zakładanie nie boli, ale późniejszy etap już tak, rozciąganie najbardziej :/ a jesli jestes z okolic Krakowa to polecam ortodontę Oftaldent

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 6/5

Aparat ortodontyczny - wątek zbiorczy

25 paź 2016 - 18:33:00

Hej, ja leczyłam wadę zgryzu tutaj http://www.cmpdent.pl/ , w półtora roku udało mi się wyleczyć solidną wadę :)

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

dokładnie! nie ma co się bać samego zakładania aparatu, bo samo zakładanie nie boli. Raczej późniejszy etap to uczucie rozciągania i trochę czuć jeśli jesteś z okolic Łodzi to polecam ortodontę Joannę Ślusiewicz z gabinetu Ortoprotex.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-03 17:28 przez lady_blu.

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 5/5

Półtora roku? To długo, mi ortodonta przepowiedział rok i to maks maksów ;)

Ja nosiłam 2 lata, ale było warto :-)

trzeba pamiętać, że aparat niszczy szkliwo

Nosiłam 2 lata, samo zakładanie nie boli ale naciąganie kolejnych drucików powoduje ból na drugi dzień i przez kilka dni przy jedzeniu. Efekt bardzo dobry warto pocierpieć. Jeżeli powstaną krosty na dziąsłach albo wargach polecam listerine szczególnie ten zielony wypali wszystko :-)

Ja polecam Ci przejść się po kilku gabinetach, pójść na konsultację (w dobrym gabinecie pierwsza konsultacja będzie darmowa). Porozmawiaj, wypytaj, zobacz, który gabinet najlepiej Ci się spodoba. W Warszawie nie znam dobrych gabinetów, bo jestem ze Szczecina i tutaj mogę polecić gabinet http://www.orto-magic.eu/ Co do obaw przed założeniem aparatu to tak jak już ktoś pisał, samo zakładanie nie boli, za to po wizytach kontrolnych rzeczywiście zęby mogą boleć :(

Nie przypominam sobie (bo dawno i niewprawda), żeby cokolwiek mnie bolało, poza jedna rzeczą - te końcówki mnie trochę raniły po bokach, jakby to opisać, tak od wewnętrznej strony policzków. Ale dało się jakoś z tym żyć.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Haha, rzeczywiście, czasami końcówki potrafią wbić się w policzek jak się ma tradycyjny aparat zakładany z przodu. Ja nosiłam aparat lingwalny i ten problem nie występował. Leczenie było dość krótkie (chyba aparat noszony po wewnętrznej stronie zębów ma to do siebie, że skraca czas leczenia) i też leczyłam się w gabinecie http://www.orto-magic.eu/ u dr Durki. Myślę, że gdybym jeszcze raz miała wybierać sposób leczenia, zdecydowałabym się zacząć dużo wcześniej, może wtedy wystarczył by zdejmowany aligner?

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Mnie też nie bolało nic, tylko trzeba było się przyzwyczaić do dyskomfortu, miałam aparat od wewnętrznej strony więc tylko ciągle językiem jeździłam po aparacie i trochę mi zaczęło przyzwyczajenie się, ale warto. Długo się nie mogłam zdecydować bo to jednak trochę czasu trwa, u mnie trochę ponad rok, ale efekty były widoczne już po pół roku wiec miałam motywację i wytrzymałam. Jakby ktoś potrzebował polecenia to w krakowie jest ortolingua http://www.orto.info.pl/ bardzo profesjonalnie, nowocześnie wszystko jest robione dokładnie więc nie ma co się obawiać ;)

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 4/5

Wszystko zależy od tego jak bardzo pokrzywione zęby masz, czy masz ubytki w uzębieniu więc ciężko jednoznacznie określić ile zajmie noszenie aparatu. Powinno to trwać ok. 2 lat. Potem masz jeszcze aparat wyjmowany, który ma stabilizować te zmiany, które zaszły w Twoim uśmiechu. Ogólnie to przez pierwszy okres bardzo boli i jesz głównie płynne rzeczy. No gryźć zbytnio się nie da, spać z resztą też nie;P
Potem przy zakładaniu gumek na aparat bolą zęby, no bo dalej te zęby są zaciskane. Do tego da się przyzwyczaić bo to uczucie trwa może góra dwa dni. Ogólnie to dość droga sprawa ale jeżeli zależy Ci na pięknym uśmiechu to warto:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy! Złamałam nogę w kostce. Proszę o jakieś doświadczenia, porady.