Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 586
Ostrzeżenia: 2/5

Hej dziewczyny. Mam do was parę pytań, bo mam zamiar umówić się na wizytę do ortodonty i będę nosić aparat. Przez jaki czas trzeba go nosić? Mocno boli? Przez ile gdzieś was bolało? Bardzo aparat przeszkadza? Dzięki za odpowiedzi ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-16 12:13 przez moderator.

ja nosiłam stały aparat przez ponad rok , czyli wcale nie tak długo :) Nie boli przy zakładaniu, jedynie najbardziej kiedy jest on nastawiany, w moim wypadku po każdej wizycie u ortodonty miałam małą"dietę" gdyż tak bardzo bolały mnie zęby i nie dawałam rady nic pogryźć:p ale najważniejsze , że potem jest świetny efekt , warto się czasami pomęczyć :)

zweryfikowana
Posty: 224
Ostrzeżenia: 1/5

rowniez poczytam mam podobny zamiar
a i czy miala ktoras ten silikonowy czy jakos tak taki przezroczysty bo slyszalam ze sie przebarwia czy to prawda?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 15:52 przez xewcia.

nie boli mocno, przynajmniej nie bolało tak jak wszyscy narzekają :) Ile bedziesz go nosić to sprawa indywidualna, zależy od rodzaju wady, ale średnio 2 lata. niektórzy rok, a niektórzy 3 :) Przeszkadza ci przez około tydzień czasu, a później się przyzwyczajasz :)

Cytat
xewcia
rowniez poczytam mam podobny zamiar
a i czy miala ktoras ten silikonowy czy jakos tak taki przezroczysty bo slyszalam ze sie przebarwia czy to prawda?
ja noisłam. Trezba cała noc i cnajmniej godzine albo 2 godziny dziennie :) Nie pamiętam już. Ale trzeba być systematycznym w zakładaniu, bo naprawde dużo daje :) Ja niesttey nie byłam, nie miałam czasu nosić w dzień, jedynie w nocy, a teraz mam stały (dla leniwych:P). I nie przebarwił mi zębów. A ma wadę: Po jakimś czasie robi żółty i lekko śmierdzi (od śliny) i nic nie pomaga, szorowałam go szczoteczka, płukałam w różnych płynach, ale zapach został. Nie aż taki straszny,a le ja jestem wrażliwa i wywaliłam go do śmieci ;) Czyli jakbym wywaliła 300zł, ehh...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 15:59 przez frrugo.

Ja nosiłam stały 2 lata,ale wcześniej i później jeszcze ruchome,jakieś maski,opaski,smoczki i nie wiadomo co jeszcze-w sumie męczyłam się 7 lat a i tak nie jest idealnie :/ Miałam krzywą 3 i zgryz otwarty-3 owszem,wyprostowała się ale zgryz został-jeśli wiedziałabym,że taki będzie efekt to bym się nie zgodziła.. Chociaż jak zaczynałam przygodę z ortodoncją miałam 7 lat i chyba nikt mnie o zdanie nie pytał.

ja nosiłam 2 lata, samo zakładnie nie boli, ale na początku jest Ci się cięzko przyzwyczaić że masz coś naklejone na zębach :)
najbardziej boli bo przekręcaniu zamków co miesiąc, wtedy przez 2-3 kolejne dni strasznie bolała mnie szczęka i ograniczałam się do badziej miękkich potraw :)

trzeba dbac o higiene, bo wiadomo że na zamkach może zbierac się żarcie.. ja zawsze nosiłam lusterko żeby sprawdzic po jedzeniu czy mam czysty aparat, bo się uśmieche a tu kawał sałaty wystaje.. :D

nieprawdą jest że zostają plamy na zębach po zdjęciu aparatu, i trzeba pamiętac potem żeby nosić retencje bo zęby się zwyczajnie pokrzywią ;/
niektórzy też seplenią w aparacie, albo tak syczą jak coś mowią, ale mnie się na szcescie to nie zdarzyło :)

generlanie długosc leczenia i ból podczas jego trwania jest zależy od wady jaką masz i od wszystkich dodatkowych zabiegów jaki Ci dołożą do prostowania ( ja nosiłam takie gumki ściągające dolną szczękę żeby wyrównać do poziomu górnej)

życzę powodzenia i cierpliwości :]

Cytat
xewcia
rowniez poczytam mam podobny zamiar
a i czy miala ktoras ten silikonowy czy jakos tak taki przezroczysty bo slyszalam ze sie przebarwia czy to prawda?

te przezroczyste żółkną i wyglądają potem jak szlam na zębach. moim zdaniem metalowy jest ok, i jak się dba o higiene to i w takim zęby będą ładnie wyglądac :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 16:01 przez pshb.

zweryfikowana
Posty: 586
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
ecri16
Ja nosiłam stały 2 lata,ale wcześniej i później jeszcze ruchome,jakieś maski,opaski,smoczki i nie wiadomo co jeszcze-w sumie męczyłam się 7 lat a i tak nie jest idealnie :/ Miałam krzywą 3 i zgryz otwarty-3 owszem,wyprostowała się ale zgryz został-jeśli wiedziałabym,że taki będzie efekt to bym się nie zgodziła.. Chociaż jak zaczynałam przygodę z ortodoncją miałam 7 lat i chyba nikt mnie o zdanie nie pytał.

Zgryz otwarty to znaczy, że między przednimi zębami jest przerwa tak? Nie dotykają się? Bo jeśli tak to ja tego nie mam.

ja mam od ponad miesiaca aparat, zakladanie nie boli jedynie potem troche zeby ale da sie wytrzymac, mialam 2 strasznie wywalona do gory, juz teraz brakuje kilku milimetrow do tego zeby byly proste, serio. nie spodziewalam sie ze tak szybkko to nastapi. noszenie aparatu samo w sobie nie przeszkadza w niczym nie czuje sie go w ogole, jednak ja mam jeszcze aparat na podniebienie tzw plytke zeby zrobilo mi sie miejsce na zeby bo mam strasznie wasko i to troche przeszkadza ale ty nie musisz go miec to zalezy, induwidualna sprawa

Moglybyscie opisac bol przy przekrecaniu co miesiac?! Bo ja jestem straszna panikara i nic nie dam sobie zrobic z wielkim bolem

Ja nosiłam aparat przez 2,5 roku ale tylko dlatego ,że miałam krzywy zgryz , samo założenie aparatu nie boli , ale po każdej wizycie niestety tak :( Ja gdy zakładałam aparat bo na górze miałam metodą Damona i tam sie było gumek więc nic nie bolało ale na dół miałam ten zwykły i tu oczywiście bolało.. ale do przeżycia , nie ma to jak piękne proste ząbki :)

zweryfikowana
Posty: 586
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
pshb
ja nosiłam 2 lata, samo zakładnie nie boli, ale na początku jest Ci się cięzko przyzwyczaić że masz coś naklejone na zębach :)
najbardziej boli bo przekręcaniu zamków co miesiąc, wtedy przez 2-3 kolejne dni strasznie bolała mnie szczęka i ograniczałam się do badziej miękkich potraw :)

trzeba dbac o higiene, bo wiadomo że na zamkach może zbierac się żarcie.. ja zawsze nosiłam lusterko żeby sprawdzic po jedzeniu czy mam czysty aparat, bo się uśmieche a tu kawał sałaty wystaje.. :D

nieprawdą jest że zostają plamy na zębach po zdjęciu aparatu, i trzeba pamiętac potem żeby nosić retencje bo zęby się zwyczajnie pokrzywią ;/
niektórzy też seplenią w aparacie, albo tak syczą jak coś mowią, ale mnie się na szcescie to nie zdarzyło :)

generlanie długosc leczenia i ból podczas jego trwania jest zależy od wady jaką masz i od wszystkich dodatkowych zabiegów jaki Ci dołożą do prostowania ( ja nosiłam takie gumki ściągające dolną szczękę żeby wyrównać do poziomu górnej)

życzę powodzenia i cierpliwości :]

Przez ile nosi się te retencje i co to jest? Sorki, że tak pytam, ale nie znam się na tym a chciałabym dużo wiedzieć ;)
Cytat
xewcia
rowniez poczytam mam podobny zamiar
a i czy miala ktoras ten silikonowy czy jakos tak taki przezroczysty bo slyszalam ze sie przebarwia czy to prawda?

te przezroczyste żółkną i wyglądają potem jak szlam na zębach. moim zdaniem metalowy jest ok, i jak się dba o higiene to i w takim zęby będą ładnie wyglądac :)

A jaka jest cena takiego aparatu? Bo słyszałam wiele różnych, bardzo różnych kwot

ból to takie ściskanie :) jakbyś caaaaaały dzień żuła np gumę, a potem bolały by Cię i zęby i żuchwa ze zmęczenia :) mniej więcej coś takiego
retencja to taki plastikowy aparat z odciskiem Twoich zębów, który nosi się po zdjęciu aparatu, lub tytanowy drucik który przyklejają na stałe pod spodem zębów.
ja miałam najpierw drucik, było ok, zdjęli mi go i dali plastik i się pokrzywiły bo zapomniałam nosic ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 16:07 przez pshb.

wszystko zalezy od stanu zebow, czy trzeba poszerzyć szczękę.ja nosilam staly aparat 3 lata, moj narzeczony 9 lat. to naprawde zalezy od indywidualnej budowy, ale ja mialam bardzo bardzo bardzo krzywe zeby. 4 kly musialam wyrwac, poszerzyc szczeke, dlatego to byly 3 lata. mozesz nosic aparat krocej.
boli po zalozeniu i po kazdej zmianie luku i naciaganiu. ale idzie sie przyzwyzcaic, nie pzrestrasz sie tylko jak beda ci sie mocno ruszaly zeby, ma sie wrazenie ze wypadna,ale nie wypadna;)

Cytat
Gabulek
A jaka jest cena takiego aparatu? Bo słyszałam wiele różnych, bardzo różnych kwot

od 900-1500, zalezy kto robi i jaki aparat, ceramiczny jest drozszy bo zamki sa niewidoczne. poza tym kazda wizyta ze 100zł do tego luki do wymiany kazdy od 70-100zł, wizyta raz na 2 miesiace



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-25 16:09 przez nurhia.

Cytat
marta0225
Hej dziewczyny. Mam do was parę pytań, bo mam zamiar umówić się na wizytę do ortodonty i będę nosić aparat. Przez jaki czas trzeba go nosić? Mocno boli? Przez ile gdzieś was bolało? Bardzo aparat przeszkadza? Dzięki za odpowiedzi ;)
Czas takiego leczenia jest różny, to zależy od wady jaką masz. Ja nosiłam jakieś 3-4 lata. Bolało mnie zawsze jakieś 3-5 dni po wizycie, a później już okej. Nie przeszkadza to aż tak bardzo, można sie przyzwyczaić. Zawsze miałam manię mycia zębów centralnie po każdym posiłku, bo czesto w aparacie zostawały jakieś resztki jedzenia a to miłe nie było.
Sumując: idź jak najprędzej! Przebolejesz ten czas a później będziesz podziwiać swój uśmiech. Naprawdę warto!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Apteczka na wakacje!