Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 17:33:23

ojj mam ten sam problem , bol nie do opisania ... chodze na maly obcasiku od czasu do czasu gora 1,5 godz

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 22:17:28

Autorko wątku a próbowałaś ćwiczeń? To naprawdę dużo daje :) Jak potrzebujesz jakiegoś zestawu ćwiczeń zapraszam na priv :)

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 22:29:02

ja też je mam, a oprócz tego mam 150 cm wzrostu :D
i coś Ci powiem - tak jak nigdy nie chodzę w szpilkach chociaż pokupowałam ich trochę i chciałabym (ale ból...) i tak jak się darłam najgłośniej przed studniówką że to ja pierwsza zmienię szpilki na baleriny - tak ZAPOMNIAŁAM butów na zmianę, a tak czy siak nakleiłam, skuszona reklamami plastrów COMPEED - nakleiłam po jednym na halluxach i po jednym tam gdzie się odcisk robi - całą noc przetańczyłam w moich szpilkach, to było niewiarygodne... bez bólu, z ogromnym komfortem... także polecam :) jutro idę je kupić bo będę w nich na maturki teraz śmigać :)
Dodam, że w ogóle ich nie widać bo się idealnie zlewają ze skórą! A już pod cielistymi rajstopami to w ogóle!

Cytat
Freshbones
Po domu radze nosić klapki japonki, gdzie palec tez jest oddzielony.

szczerze - rozwala mnie ta rada - co ma piernik do wiatraka?
Kość halluxa powoduje złączenie się dużego palucha z tym obok, ale szparka ta w której jest ten japonkowy separator jest taka sama i w tym samym miejscu co w zdrowej nodze - więc nie wiem co ma owy "piernik do wiatraka"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 22:32 przez 6MoNi9.

Haluksy POMOCY !!

27 kwi 2012 - 01:35:02

oh no tak przecież są rózne japonki, gdzie ten pasek bywa szeroki niektóre kobiety wolą chodzić po domu w pantoflach. Japonki zawsze rozdzielają oba palce, ale lepiej się czepiać czyż nie? :)

Haluksy POMOCY !!

29 kwi 2012 - 20:48:26

nie wiem co masz na myśli mówiąc że się czepiam, nadal uważam że to bez sensu bo taki rozdzielacz japonkowy nic nie zmienia w położeniu dużego palca...

Ciekawi mnie na jaki kolor robicie pedicure na paznokcie, żeby jakoś się ten hallux nie rzucał w oczy ?

Haluksy POMOCY !!

16 maj 2012 - 09:13:57

Mam ten sam problem, u mnie to chyba rodzinne bo mama tez ma. Zakładam na noc aparat Marcina z nadzieja ze troche pomoze. Z tego co wiem mozliwy jest zabieg ale nikt nie daje 100% pewnosci ze po nim bedziesz chodzic ;/
Moja mama chodzi cały czas na obcasach i koturnach, tak na prawde nie mają one nic do halluksów. Waże zeby nie byly na paskach i ta kość nie wychodzila spomiedzy nich bo wtedy sie poglebia.

Haluksy POMOCY !!

16 maj 2012 - 09:23:54

Pracuję w Klinice ortopedycznej, gdzie robimy takie zabiegi na haluksy. Niestety nie pocieszę - one takze mogą nie pomóc, pomogą na wygląd stopy ale często się zdarza że ból powraca. Taki zabieg jest bardzo bolesny. Najczęściej robi się osteotomię paluchów koślawych. Po takim zabiegu baaaardzo boli haluks... bardzo! Jedzie się na Ketonalu ostrej dawce. Potem chodzi się w bucie haluksowym, na pięcie i bardzo mało się chodzi.. Zwolnienie lekarksie trwa długo. Znam dużo przypadków ze taka operacja pomogła. Jesli chodzi o leczenie zachowawcze — u części pacjentów z niewielkimi zmianami odpowiednia zmiana trybu życia, obniżenie masy ciała, wysiłek fizyczny, zmiana obuwia oraz rehabilitacja może dać dobre rezultaty leczenia. Niestety, gdy zmiany w obrębie stopy będą zaawansowane, jedynie zabieg chirurgiczny może przynieść wyleczenie lub poprawę! A taki zabieg jest kosztowny niestety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 09:25 przez Kontrastowaa.

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:45:52

Witam! Dziewczyny mam problem z halluksami, narazie mi az tak nie przeszkadzaja moze jedynie nie moge zamawiac butow z allegro bo nie wiem czy nie beda za waskie. Ma moze ktoras z Was taki problem? Moze ktoras sobie juz z tym poradzila? Prosze o rady i pomoc.

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:49:34

też mam powiększające się haluksy. Narazie nie są duże więc nic nie robie, nie przeszkadzają mi jeszcze:)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:50:10


Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 16:51 przez PaniGami.

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:52:47

dzieki:)

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:56:41

mi ortopeda kazał kupić takie silikonowe separatory i póki co noszę je od sierpnia i jakoś palce się prostują, a miałam dopiero niewielkie haluksy :)

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 16:59:30

Cytat
devilgirl69
mi ortopeda kazał kupić takie silikonowe separatory i póki co noszę je od sierpnia i jakoś palce się prostują, a miałam dopiero niewielkie haluksy :)

a gdzie mozna je kupic? bo ja tez mam niewielkie ale juz zaczynaja dokuczac;/

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 17:03:43

ja kupiłam w takim sklepie medycznym (ortopedycznym):) m.in mają mają tam wkładki ortopedyczne i takie podobne rzeczy. Może poszukaj u siebei takich sklepów gdzie mają sprzęt do rehabilitacji, albo podobne :) koszt chyba ok 12-15zl :) Najważniejsze, że wogóle ich nie czuć przy noszeniu :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 17:04 przez devilgirl69.

Haluksy POMOCY !!

13 lis 2012 - 17:04:37

w sklepie z artykułami medycznymi. ja mam takie do spania, też mam niewielkie haluksy i śpię w tym zapobiegawczo ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fluoksetyna fluoxetin