Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 568
Ostrzeżenia: 1/5

Haluksy POMOCY !!

23 kwi 2012 - 16:57:39

29kaka04 mysle ze obcas, poniewaz ciezar ciala jest przeniesiony na te bolesne halluksy a w plaskich butach na piety.

ja tez mam ten problem nie wiem jak z tym radzic...

zweryfikowana
Posty: 575
Ostrzeżenia: 1/5

Haluksy POMOCY !!

23 kwi 2012 - 16:58:26

jest chyba na to jakis zabieg nie ? tak mi sie cos obilo o uszy, kolezanka ma podobny problem i cos o nim wspominala, ale mowila ze jest robiony od ktoregos tam roku zycia i ze musi jeszcze zaczekac.

Haluksy POMOCY !!

23 kwi 2012 - 16:59:32

Dlaczego nie próbujecie sobie pomóc np. tzw. marcinkami. Ja na noc zakładam (nie wiem jak się poprawnie nazywa) taką szynę. Wiem,że nie cofnę tego co już mam, ale przynajmiej ten stan nie pogłebia się. Najlepiej zakładać tuż po umyciu nóg gdy kostka jest jeszcze ciepła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-23 17:01 przez szasa.

Haluksy POMOCY !!

23 kwi 2012 - 16:59:36

Cytat
agattka03
mam ten sam problem :/ tzn. ja mam 18 lat i nie bolą mnie aż tak bardzo, ale jednak bolą... dodatkowo mam obdarte stopy po bokach od większości butów ://

no ja miałam 18 to też nie bolały. u mnie to jest coraz gorzej, a lekarz mówił że jestem za "stara" na leczenie korekcyjne a za "młoda" na operacje i mam wytrzymać do 40-stki:-D

Haluksy POMOCY !!

23 kwi 2012 - 17:04:04

Myślę, że trampki to i tak nie najlepsze buty w przypadku haluksów. Też mam ten problem i puki co nic z nim nie robię, ale wiem, że można to operować. Jest to dość bolesne i znieczulenie jest tylko miejscowe, więc dopiero chyba dwa tygodnie po operacji jednej stopy można operować drugą.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 12:01:38

byłam wczoraj u ortopedy ze skręceniem kostki i zapytałam się przy okazji o halluksy, powiedział, że buty nie mają wpływu na ich rozwój, więc można nosić obcasy :) i spytałam się czy mogę jakoś zapobiec dalszemu rozwojowi to powiedział, że nie za bardzo, bo jest to uwarunkowane genetycznie,a na "nóż" jestem za młoda

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 12:05:26

Ja nigdy nie nosiłam szpilek, obcasy tak ale tylko niskie (3cm, 5cm) i kwadratowe, tak bym nie czuła obcasa. I nie narzekam. Noszę tylko sukienki/spódniczki i buty pasują do nich i nadal można czuć sie kobieco.
Jeśli nie możesz nosić szpilek/obcasów to nie noś na siłe, po co sie męczyć.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 12:07:13

znam ten ból niestety:( czasem zakładam niskie obcasy, ale rzadko bo na następny dzień nieraz nie mogę chodzić;/
Mam taką znajomą która mimo haluksów ciągle chodzi w szpilkach i ma tak powykrzywiane paluchy że wstydzi się odsłaniać stopy w lecie..

Cytat
szasa
Dlaczego nie próbujecie sobie pomóc np. tzw. marcinkami. Ja na noc zakładam (nie wiem jak się poprawnie nazywa) taką szynę. Wiem,że nie cofnę tego co już mam, ale przynajmiej ten stan nie pogłebia się. Najlepiej zakładać tuż po umyciu nóg gdy kostka jest jeszcze ciepła.
zakładam marcinki na noc ale nieraz jest tak że budzę się w środku nocy ze strasznym bólem ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 12:09 przez miniulek.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 12:09:35

W moim przypadku to nie obcas decyduje, tylko profilowanie buta. W niektórych płaskich też nie mogę chodzić, a niektóre buty z obcasem są ok

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 16:54:28

Cytat
agattka03
byłam wczoraj u ortopedy ze skręceniem kostki i zapytałam się przy okazji o halluksy, powiedział, że buty nie mają wpływu na ich rozwój, więc można nosić obcasy :) i spytałam się czy mogę jakoś zapobiec dalszemu rozwojowi to powiedział, że nie za bardzo, bo jest to uwarunkowane genetycznie,a na "nóż" jestem za młoda
Uwarunkowane genetycznie, nie powinien nawet takich rzeczy mówić. To jest tak jak z opinią o wadach postawy czy "byle jakim" chodzeniu. Zwykle rodzice nie zwracają uwagi małym dzieciom, a jeżeli nawet czasem zwrócą uwagę(bo lekarz im to powiedział) to i tak jest nieskuteczna bo sami chodzą przygarbieni, powłóczą nogami, szurają klapkami, mają niechlujny chód itp.,tym samym nie dają dobrego przykładu.Z czasem przyzwyczajają się do tego i potem nawet nie zauważają pogłebiających się wad u swoich pociech. Jeżeli w którymś momencie cała rodzina siada bądź "rozwala się" na tych samych fotelach,lubi siedzieć z podkuloną nogą na krzesłach, ma niewłaściwe tapczany-bo wszyscy lubią spać "na miękkim" i grubych poduchach, to wiadomo,że trzy pokolenia będą miały podobne wady postawy.Podobnie bywa z obuwiem. Nie musi być takie same dla całej rodziny, ale czasem przekazuje się pewne nawyki doboru obuwia które skutkują w przyszłości.
Potem tłumaczy się,że to jest genetyczne.
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich , ale wielu. Kiedyś rozmawiałam o tym z leczącym mnie ortopedą i uważam,że w tym co mi powiedział jest bardzo dużo racji.
Cytat
miniulek

zakładam marcinki na noc ale nieraz jest tak że budzę się w środku nocy ze strasznym bólem ;/
Na początku też mnie bolał(niewielki halluks mam na jednej stopie), nie mogłam spać, na dodatek czuję dyskomfort bo zakładam cienke skarpetki żeby marcinek nie wypadał. Marcinki teraz noszę w dzień, a na noc zakładam coś jeszcze gorszego bo tę szynę, ale już się przyzwyczaiłam i jakoś udaje mi się zasnąć.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 17:12 przez szasa.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 16:59:05

no chyba operacja ci pozostaje

zweryfikowana
Posty: 881
Ostrzeżenia: 1/5

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 17:07:40

żaden lekarz ci nie pomógł?? przeciez to się normalnie operuje :) ostatnio w mojej rodzinie znajoma usuwała te haluksy czy tam co jej to robili :) powinnas udać się do chirurga :) i później dbać o to nosić takie specjalne aparaty korygujące np: http:// allegro. pl/aparat- korygujacy-haluksy-betterware -i2244891269. html lub http:// allegro. pl/para-aparat -korekcyjny-noc-haluks-marcin-haluksy-i2283107113. html usuńcie spację :) Tylko musisz dbać później o to tak jak mówię :) ja wyobrażam sobie jaki to ból musi być także nie ma na co czekać :) chyba że chcesz się męczyć a na to innej rady nie ma :) ponieważ ta wada będzie ci się pogłębia i co raz większy ból sprawiała :) i o szpilkach będziesz mogła zapomnieć :) takze WIZYTA U CHIRURGA!! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 17:08 przez karolcia6921.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 17:11:56

w sklepie ortopedycznym/medycznym nabedziesz separatory do haluksow w roznym rozmiarze do noszenia na codzien-zamieszczasz miedzy palce i wkladasz do buta. Po domu radze nosić klapki japonki, gdzie palec tez jest oddzielony. należałoby też kupić aparat prostujący który zakłada się na noc. przy odp profilaktyce powinno sie to zahamowac. Separatory są najwazniejsze pamiętaj, najlepiej jednak nie wybierać zbyt masywnych tylko zaczynać od najmniejszych bo możesz nadwyrężyć kości palca sąsiedniego. Polecam kupowanie butów na szpilce w Deichmanie gdzie przód buta jest dość szeroki.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 17:23:14

Witam!
Może wyjaśnię kilka kwestii, bo przeżyłam to samo.

Cytat
sakiewka
Cytat
agattka03
mam ten sam problem :/ tzn. ja mam 18 lat i nie bolą mnie aż tak bardzo, ale jednak bolą... dodatkowo mam obdarte stopy po bokach od większości butów ://

no ja miałam 18 to też nie bolały. u mnie to jest coraz gorzej, a lekarz mówił że jestem za "stara" na leczenie korekcyjne a za "młoda" na operacje i mam wytrzymać do 40-stki:-D

MIT

U mnie leczenie korekcyjne nie przyniosło oczekiwanych efektów. Miałam operację na haluksy w wieku 12 lat. Choć w tak młodym wieku zdarza się to rzadko, to jednak się zdarza. I bynajmniej moje haluksy nie powstały od noszenia obcasów...


Cytat
sardynka1414
Myślę, że trampki to i tak nie najlepsze buty w przypadku haluksów. Też mam ten problem i puki co nic z nim nie robię, ale wiem, że można to operować. Jest to dość bolesne i znieczulenie jest tylko miejscowe, więc dopiero chyba dwa tygodnie po operacji jednej stopy można operować drugą.

MIT

Miałam operowane obie nogi od razu. Zresztą co by dało operowanie jednej nogi dwa tygodnie po drugiej? Gips nosi się i tak 6 tygodni, a rekonwalescencja trwa jeszcze około miesiąca. Co do znieczulenia to też się nie zgodzę. Znieczulenie w kręgosłup.
Jeśli chodzi o ból to jest dopiero gdy wyciągają druty z nogi. Ale to tylko chwila i da się wytrzymać.

Co do butów to niestety po operacji trzeba wyrzucić WSZYSTKIE buty w jakich chodziło się do tej pory. To jest dopiero ból, gdy musisz pozbyć się ulubionych butów.
Obcasów teoretycznie nie powinno się nosić. Ale tak czy siak kobiecie wypada je czasem nosić. Ale jeśli sprawia Ci to ból to nie męcz się na siłę.

Buty powinny być wygodne, nie za ciasne, tak żeby można było swobodnie poruszać palcami w bucie (dlatego lekarze odradzają obcasy, bo zwykle są sztywne i brakuje komfortu dla stopy).

Jeszcze jedna ciekawostka dla zainteresowanych - przez około rok po operacji nie powinno się biegać.

pozdrawiam
Cytat
Freshbones
Polecam kupowanie butów na szpilce w Deichmanie gdzie przód buta jest dość szeroki.

Również polecam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 17:26 przez anika007.

Haluksy POMOCY !!

26 kwi 2012 - 17:28:10

Mam podobny problem z tym, ze ja mam haluksy na piętach :P To są takie wystające zgrubienia/narośla. Są trochę widoczne, ale na razie nie mam problemu z obcasami, noszę każdy rodzaj butów. Byłam z tym kiedyś u ortopety - powiedział, ze jak nie boli to lepiej tego nie ruszać. Fakt, ze jest to uciążliwe, bo zawsze muszę kupować dość luźne w pięcie buty, żeby mnie nie obcierały i nie uciskały :(
Nie wiem jak Tobie pomóc, może buty z prawdziwej skóry ? Powinny dopasować się do nogi, rozciągnąć i nie będą aż tak uciskać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fluoksetyna fluoxetin