Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

47 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:13:42

Na początek powiem,że szukałam wątku o podobnym temacie lecz nie znalazłam ..
Mój problem polega na Haluskach .. -koślawe paluchy , wystające kostki u dużych palców u stóp.. Wszystko byłoby wporządku gdyby nie to,że okropnie to wygląda i dlatego w tak upalne dni musze smażyć sie w zakrytych butach. Po prostu wstydze się ich !!.. Nie dość, że gdy wracam do domu po tak ciężkim dniu z popuchniętymi stopami , to w nocy dostaję skurczu . Czytałam o różnych drogich zabiegach po których i tak później ten sam problem wraca , o różnych sztucznych butach , opaskach cudach i wynalazkach lecz nie wiem czy warto spróbować.. Dodam,że kiedyś stosowałam taki " korek" pomiedzy paluchy , ale nic to nie dało..
Może któraś z Was ma podobny problem ? może kiedyś miała i pozbyła się tego problemu ? proszę o radę ;)

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:17:09

Słyszałam o takich wkładkach między palce. Konkretnie paluch i palec obok. Można dostać w aptece. Pomagają na początku. A jeśli stan jest zaawansowany niestety to już operacja :(

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:17:42

podobno właśnie ten korek włożony pomiędzy palce zapobiega dalszej koslawości ale skoro nie pomaga, a objawy są dokuczliwe powinnaś się jak najszybciej zgłosić do ortopedy! on powinien zdecydować o dalszym postępowaniu, wtedy taki zabieg (operacja) powinna być na fundusz...na jak długo taka operacja pomaga,nie wiem ale może warto spróbować!

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:20:15

właśnie o tym korku mówię ;) stosowałam go przez jakies 3 lata , niestety nic nie pomogl . własnie gdy zglosilam sie do ortopedy kazała mi stosowac te "korki" ;/

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:22:50

Niestety tez chciałabym znaleźć jakiś magiczny sposób. Jeszcze nie mam tego problemu, ale mama ma więc wcześniej czy później mnie też dopadnie. Z tego co wiem wszystkie wkładki czy aparaty nie pomagają jedynie nie znacznie opóźniają powstanie koślawości. Można jeszcze stosować gimnastykę stóp no i oczywiście odpowiednie obuwie :)) A potem to już operacja :(((

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:25:27

to zależy ;) nie zawsze dostaje się to w genach ;) moi rodzice nie mają tego kłopotu , ofiarowała mi je babcia w wieku bodajże 6 lat , także Ciebie to akurat nie musi spotkać no chyba,że dostrzegasz już jakieś zmiany ;)

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:27:16

chyba faktycznie nie pozostaje nic innego jak tylko operacja....

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:30:21

Cytat
naska92
to zależy ;) nie zawsze dostaje się to w genach ;) moi rodzice nie mają tego kłopotu , ofiarowała mi je babcia w wieku bodajże 6 lat , także Ciebie to akurat nie musi spotkać no chyba,że dostrzegasz już jakieś zmiany ;)

Mam wrażenie :) że kość już zaczyna "wychodzić" :)

Jakie korki konkretnie stosowałaś i co z efektami???

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:36:21

nie pamiętam już dokladnie bo dosyć dawno to bylo ale z tego co wiem to w aptece mozna kupic , nie duzo kosztuje , wyglada jak gumowa kulka z wycieciami na palce , wklada sie go pomiedzy duzy a ten nastepny. Można wkladać z nim nogę do buta i spokojnie chodzić. Tylko problem w tym,że nie pomaga :(

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:39:29

Ja mam haluksy, płaskostopie i krzywe kolana. Próbowałam już wkładek ortopedycznych, chodziłam w specjalnych ortopedycznych butach, ale nic mi nie pomaga. Na leczenie już za późno.

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:42:37

zobacz sobie taki aparat hallufix Z tego co wiem tj najlepsze co jest teraz dostępne na rynku Bo można w tym i chodzić i spać ( ma ruchomą szynę) Niestety całkiem to napewno Ci nie pomoże ale trochę napewno i przede wszystkim zapobiegnie pogłebianiu tej wady Minusem jest jednak jego cena:(

 

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:48:10

też mam podobny problem:/ co do skurczy to zacznij brać magnez bo jego niedobór jest tu głównym problemem. Oprócz takich korków w aptece można dostać taki "przyrząd" bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Składa się to z plastiku, skóry i chyba wełnianego wyścielenia. Zakłada się to na noc.

A co do butów to jeżeli będziesz nosiła cały czas zakryte to będzie jeszcze gorzej bo halluksy mają to do siebie, że lubią swobodę i w pełych butach poprostu bolą!!!

A te korki można kupić i w aptece i w sieci rossmann a produkuje je Scholl. Nazywa się to chyba separator



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-11 19:51 przez dagusia0201.

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 19:51:00

Cytat
kamilasg
zobacz sobie taki aparat hallufix Z tego co wiem tj najlepsze co jest teraz dostępne na rynku Bo można w tym i chodzić i spać ( ma ruchomą szynę) Niestety całkiem to napewno Ci nie pomoże ale trochę napewno i przede wszystkim zapobiegnie pogłebianiu tej wady Minusem jest jednak jego cena:(
 
widziałam już ;) ale też widziałam wypowiedzi ludzi którzy to nosili, nie ma ratunku już chyba na to :(
Cytat
dagusia0201
też mam podobny problem:/ co do skurczy to zacznij brać magnez bo jego niedobór jest tu głównym problemem. Oprócz takich korków w aptece można dostać taki "przyrząd" bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Składa się to z plastiku, skóry i chyba wełnianego wyścielenia. Zakłada się to na noc.

A co do butów to jeżeli będziesz nosiła cały czas zakryte to będzie jeszcze gorzej bo halluksy mają to do siebie, że lubią swobodę i w pełych butach poprostu bolą!!!

A te korki można kupić i w aptece i w sieci rossmann a produkuje je Scholl. Nazywa się to chyba separator
A nosiłaś może taki przyrząd? nie ściskam ich tak bardzo ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-11 19:55 przez naska92.

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 20:01:31

myślę, że nie masz się czego wstydzić, niestety coraz częściej spotyka to młode dziewczyny, moim zdaniem, a jestem pielęgniarka i pracuję na ortopedii, powinnaś iść do lekarza ortopedy i on doradzi Ci jakie wkładki powinnaś kupić i czy są dla Ciebie odpowiednie, a może zdecydujesz się na zabieg, któy możesz zrobić za darmo w szpitalu, jeśli masz jakieś jeszcze pytania możesz do mnie napisać, chętnie pomogę

Haluksy POMOCY !!

11 maj 2011 - 20:23:05

Cytat
asienkaa1987
myślę, że nie masz się czego wstydzić, niestety coraz częściej spotyka to młode dziewczyny, moim zdaniem, a jestem pielęgniarka i pracuję na ortopedii, powinnaś iść do lekarza ortopedy i on doradzi Ci jakie wkładki powinnaś kupić i czy są dla Ciebie odpowiednie, a może zdecydujesz się na zabieg, któy możesz zrobić za darmo w szpitalu, jeśli masz jakieś jeszcze pytania możesz do mnie napisać, chętnie pomogę
dzięki wielkie ;) niewiesz czy w każdym szpitalu można zrobić taki zabieg?
bo zastanawialam się kiedys nad tym ... bo wydaje mi się,że takim haluskom po 13 latach nie pomoże żadna wkładka :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Aparat ortodontyczny - wątek zbiorczy