Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:30:39

ja chcę iść na arch krajobrazu do krakowa w przyszlym roku bo jestem na tym kierunku w technikum ale nie wiem czy się dostanę. Jakby ktoś tam studiował to proszę o jakieś wskazówki:D

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:33:34

hista, ekstra :D nienawidze histy kurde :D a ponoć rozszerzona matura z histy jest tak przewalona,że to paranoja..ciężka, ciężka

znowu nie rysuję tak karygodnie, ale wiadomo,że nie tak jak ty :) raczej lepiej wychodzi mi patrzenie się na np obraz i rysowanie, niż z głowy.. ale będę trzymac kciuki sama za siebie,że uda mi się robić to tak jak ty..
i w ogóle to dziękuję ci bardzo, bo dzięki takim osobą jak ty zaczynam wierzyć,że nie musze być takim znowu orłem,żeby dostać się gdziekolwiek..
a ty w jakiej szkole średniej byłaś ?:)

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:35:26

jak ktos zdaje mature z historii sztuki to mam do sprzedania vademecum, pisac na priv:)

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:42:37

Nie dobijajcie mnie. Jestem w 2 lo, na profilu mat-geo-inf i zamierzam zdawać rozszerzoną matematyke i rozszerzoną fizykę, a następnie składać na architekturę wnętrz!:P A Wy mi tu mówicie o polskim:P. Ja wiem, że na Politechnice Białostockiej i Łódzkiej jest arrchitektura wnętrz.
Interesowałam się kursami wszelkiego rodzaju(rysowałam przez ponad 10 lat, ale nie takie rzeczy) i to kosztuje ok 1200zł za semestr bodajże, spotkania co 2 tyg w soboty po 5h jednorazowo. Albo 89-100zł(za sesję) za 3-5h co dwa tyg.

Rysować tak jak Ty nigdy niepróbowałam, ale wydaje mi się, że to nie byłoby takie trudne. Dla mnie gorsze jest to, iż to trzeba na takim dużym formacie;/

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:46:45

Cytat
nawashi
hista, ekstra :D nienawidze histy kurde :D a ponoć rozszerzona matura z histy jest tak przewalona,że to paranoja..ciężka, ciężka

znowu nie rysuję tak karygodnie, ale wiadomo,że nie tak jak ty :) raczej lepiej wychodzi mi patrzenie się na np obraz i rysowanie, niż z głowy.. ale będę trzymac kciuki sama za siebie,że uda mi się robić to tak jak ty..
i w ogóle to dziękuję ci bardzo, bo dzięki takim osobą jak ty zaczynam wierzyć,że nie musze być takim znowu orłem,żeby dostać się gdziekolwiek..
a ty w jakiej szkole średniej byłaś ?:)

No ale może z historii sztuki nie jest aż taka trudna? (chyba że się już tego nie zdaje na maturze, ja nie jestem już na bieżąco xD)

Właśnie rysowanie z patrzenia jest najważniejsze :) Sprawdzają w ten sposób jak widzisz świat i czy potrafisz go przetwarzać :) Chociaż muszę przyznać że np w Poznaniu miałam na egzaminie jedno zadanie z wyobraźni... kazali nam narysować wnętrze podwórza kamienicy ^^

Nie masz za co mi dziękować, cieszę się że mogę jakoś pomóc. Ja byłam w ogólniaku humanistycznym i zdawałam na maturze matme i geografie ^^ Chciałam iść na Arch, ale za późno się dowiedziałam o egzaminie z rysunku. Poszłam na jeden rok na UWM w Olsztynie na kierunek Gospodarka Przestrzenna i jednocześnie robiłam kurs rysunku. Musiałam też w tym samym roku poprawić mature z matmy (bo oblałam rozszerzenie xD)
Koleżanki w liceum się nawet ze mnie śmiały "ty na architekture? chyba żartujesz. Nie dostaniesz się". Jak widać nie wiedziały co to znaczy upór i wytrwałość.
Nawet jeśli nie uda Ci się od razu, przemyśl wszystko i spróbuj jeszcze raz :) Jeden rok w plecy to niewiele. Tego ja się nauczyłam :)

_______

Cytat
gunsiara
Nie dobijajcie mnie. Jestem w 2 lo, na profilu mat-geo-inf i zamierzam zdawać rozszerzoną matematyke i rozszerzoną fizykę, a następnie składać na architekturę wnętrz!:P A Wy mi tu mówicie o polskim:P. Ja wiem, że na Politechnice Białostockiej i Łódzkiej jest arrchitektura wnętrz.
Interesowałam się kursami wszelkiego rodzaju(rysowałam przez ponad 10 lat, ale nie takie rzeczy) i to kosztuje ok 1200zł za semestr bodajże, spotkania co 2 tyg w soboty po 5h jednorazowo. Albo 89-100zł(za sesję) za 3-5h co dwa tyg.

Rysować tak jak Ty nigdy niepróbowałam, ale wydaje mi się, że to nie byłoby takie trudne. Dla mnie gorsze jest to, iż to trzeba na takim dużym formacie;/

Do Białegostoku nie polecam. Słaby poziom tam mają :/

No, kurs kosztuje, to fakt. Ja chodziłam co niedziele na 5h i płaciłam 200zł za jedno spotkanie! Paranoja... Ale to był jakiś ceniony koleś i dobrze uczył.

A do formatu można się przyzwyczaić, naprawdę :) Potem już sama nie wiesz jakim cudem mogłaś cokolwiek narysować na a4 ^^



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:52 przez hiss.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:49:55

Historie sztuki mozna zdawac na maturze ( sprzedam vademecum )
Jesli chodzi o architekture wnetrz to wydaje mi sie ze te kierunki sa tylko na asp i tam trzeba BARDZO dobrze rysowac i zalezy gdzie ale historia sztuki na maturze tez jest potrzebna lub zamiast tego są egzaminy z HS.

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:56:19

Na ASP jest tak:
http://www.asp.krakow.pl/index.php/pl/dla-kandydatow/zasady-rekrutacji-dlakandydatow-49/architektura-wntrz-dlakandydatow-139
Nie musisz mieć matury, kolka.

Jeszcze na Politechnie Śląskiej jest arch. wnętrz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:58 przez gunsiara.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:57:24

wiesz, już nie chodzi,że nudna.. ja po prostu nie mam głowy do histy, nie potrafię się jej nauczyć,a jak już jakimś cudem coś umiem to na 2 dzień nic nie pamiętam..i tak w koło..

będę musiała po prostu wziąć się za siebie i chodzić na początku na jakieś kółka plastyczne, a jak będę starsza to jakieś kursy..hm dużo pracy przede mną..
a ogólnie to jak wygląda dzień na takich studiach ? zajęcia ?

mate i gere, zwariowałaś :D cholerka, chciałabym być dobra z maty :D
i pomogłaś, bardzo pomogłaś.. bo przez jakieś pare lat myślałam, znaczy w sumie postanowiłam: human
ale teraz jakoś się pozmieniało.. ale widać,że nie tylko ścisłowcy mogą iść na architekturę i wcale nie taki diabeł straszny..i dzięki takim ludziom jak Ty chcę się coś robić..

egzamin rysunku .. i co tam się na nim robi ? tak hop siup ze szkoły średniej od razu kryklać po kartce tak o!? :D

będziesz moją idolką i taką myślą : nie poddawaj się ^^

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:57:27

ale np w Krakowie na asp masz egzamin teoretyczny z wiedzy o sztuce i historii

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:00:38

Cytat
kolka
ale np w Krakowie na asp masz egzamin teoretyczny z wiedzy o sztuce i historii
Przecież to wysłałam:P.
Masz egzamin ale matury zdawać nie musisz, poza tym wszystko jest na punkty, więc jak historia sztuki Ci nie pójdzie wyśmienicie możesz nadrobić rysunkiem.:)

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:11:13

gorzej jak się okaże,że rysować też nie potrafię :D
ale nie nie..kolezanka powiedziała,że da się nauczyć :D i ja w to wierzę..
opuszczam was na jakieś 2 godziny, a potem wpadnę czytać dalej

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:18:31

Cytat
gunsiara
Przecież to wysłałam:P.
Masz egzamin ale matury zdawać nie musisz, poza tym wszystko jest na punkty, więc jak historia sztuki Ci nie pójdzie wyśmienicie możesz nadrobić rysunkiem.:)

Ale na tamtej stronce pisze:
"8 - 10 czerwca 2009 roku składanie świadectw maturalnych:
30 czerwca - 7 lipca 2009 roku w Dziekanacie Architektury Wnętrz"

To może jakieś jednak świadectwa chcą...
_____
Cytat
nawashi
a ogólnie to jak wygląda dzień na takich studiach ? zajęcia ?
(...)egzamin rysunku .. i co tam się na nim robi ? tak hop siup ze szkoły średniej od razu kryklać po kartce tak o!? :D

Dzień wygląda różnie, ale jest inny od szkolnego przede wszystkim dlatego, że masz zajęcia na różne godziny. Raz na 9, raz na 13. Możesz mieć tylko 3 godziny dziennie zajęć, a możesz mieć i 8. Czasami masz przerwę 15 minut, czasami jest tzw 'okienko' i masz np 2h przerwy kiedy możesz zjeść obiad. Poza tym chodzisz na ćwiczenia, które wyglądają mniej więcej jak lekcje w szkole i na wykłady (czasami nieobowiązkowe) czyli siedzisz i słuchasz co profesor gada przez 2h, starasz się notować i nie zasnąć :D

Na taki egzamin trzeba się przygotować, przykro mi mówić, ale mało kto bez kursu się dostaje. W mojej grupie wszyscy mieli kurs.
Egzaminy wyglądają różnie w zależności od uczelni. Ja musiałam np narysować z patrzenia dziewczynę z rowerem, zaprojektować plakat na koncert szopenowski, umeblować mieszkanie w rzucie z góry, podczas gdy na egzaminie w Wawie pojawiło się zadanie sklejenia z makaronu mostu nad przepaścią xD

Nawashi, bez przesady ;)
Najważniejsze to wierzyć w siebie i ciężko pracować.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:23:59

haha dobre:D ale czaj.. ktoś po szkole średniej, bez jakiegoś tam okropnego talentu przychodzi na taki egzamin i mówią mu: machnij mi tu kobite na rowerze... a ten się zastanawia jak to namalować:D po pewnym czasie bach jakieś krykloły i co ?:D

a po tym kursie to jakiś certyfikat jest czy jak ? :)
i ile on trwa ?
bo jak to trzeba tak na styk na studia przynieść,żeby zdać...

zweryfikowana
Posty: 718
Ostrzeżenia: 2/5

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:25:00

hiss, prosze powiedz mi jeszcze... Kiedy warto się zapisać na ten kurs? Ja jestem w 2 kl LO. Teraz lepiej czy od 3 kl?

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 12:36:52

Cytat
nawashi
a po tym kursie to jakiś certyfikat jest czy jak ? :)
i ile on trwa ?
bo jak to trzeba tak na styk na studia przynieść,żeby zdać...

Ja żadnego dyplomiku nie dostałam i na studiach nikt nie patrzy na to jaki kurs ukończyłaś. Liczą się umiejętności :) Kurs trwa od pół roku do dwóch lat, zależy jaki kto organizuje.
___

Cytat
gunsiara
hiss, prosze powiedz mi jeszcze... Kiedy warto się zapisać na ten kurs? Ja jestem w 2 kl LO. Teraz lepiej czy od 3 kl?

Wiesz, mi wystarczył jeden rok. To zależy od tego jak w tej chwili rysujesz, jaki masz potencjał i szybkość uczenia się. Ja robiłam natomiast już na studiach taki kurs, miałam więcej czasu niż w klasie maturalnej. Jednak jeżeli miałabym rozegrać to jeszcze raz, to w 2lo poszłabym na zwykłe kółko plastyczne do jakiegoś domu kultury za free albo niewielkie pieniążki, a w 3lo iść na normalny, prawdziwy kurs. Dzięki temu wcześniej się "rozmalujesz", przywykniesz do narzędzi i formatu, a konkretów nauczysz w 3klasie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PEDAGOGIKA Rewalidacyjna - wczesnoszkolna