Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

40 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, ja do szkoły Zespół Szkół Nr 27 w warszawie, na Rzymowskiego 38 chodziłem ponad 10 lat temu, on też chce zostać fryzjerem i mówi, że szkoła daleko, ja sobie ją chwale mam dobry zawód i nie narzekam na robotę.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-06-26 17:30 przez moderator.

Może w szkole, do której chce iść nauczą go ortografii...

Niestety w tej szkole, przynajmniej 10 lat temu, nie uczyli skutecznie ortografii i interpunkcji :(

No z ortografii nigdy nie byłem dobry, a odpowiedzi nadal nie dostałem.

W szkołach organizowane są dni otwarte - trzeba się wybrać i zobaczyć tę szkołę i szkołę wybraną przez samego zainteresowanego. Zajrzeć do rankingu szkół. Sprawdzić w jaki sposób szkoła uczestniczy w organizowaniu praktyk itp. Poza tym weź pod uwagę, że przez 10 lat mogło się naprawdę wiele zmienić.

To niech wybierze sobie sam gdzie chce się uczyć.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

Dziewczyny, proszę o stosowanie się do regulaminu i udzielanie odpowiedzi na temat wątku.

tja nie ma to jak dorosli wybieraja dzieciom co i gdzie maja sie uczyc. Daj żyć dzieciakowi niech sam wybiera co dla niego dobre.

Cytat
agata74
tja nie ma to jak dorosli wybieraja dzieciom co i gdzie maja sie uczyc. Daj żyć dzieciakowi niech sam wybiera co dla niego dobre.
Jasne. Bo 15 latek najlepiej wie czego chce i co dla niego jest najlepsze.

Cytat
alicja70

tja nie ma to jak dorosli wybieraja dzieciom co i gdzie maja sie uczyc. Daj żyć dzieciakowi niech sam wybiera co dla niego dobre.
Jasne. Bo 15 latek najlepiej wie czego chce i co dla niego jest najlepsze.
a jak ma zdobywac wlasnne doswiadczenia ? Tobie tez rodzice ustawili wszystko ? łacznie z wyborem szkól , zawodu i faceta ?

Cytat
agata74



a jak ma zdobywac wlasnne doswiadczenia ? Tobie tez rodzice ustawili wszystko ? łacznie z wyborem szkól , zawodu i faceta ?
Chyba się troszeczkę zagalopowałaś?
Dzieckiem się kieruje i pokazuje mu różne drogi i możliwości. A nie cieszy się, że ma się je już z głowy. Aby poszło z domu i najlepiej zaczęło już żyć na własny rachunek. A potem: ojoj tak wybrałeś to teraz żryj gruz.

Mój 12 syn już ma konkretne plany do jakiej szkoły chce iść.
Być może zmieni jeszcze zdanie ale będzie to jego i tylko jego decyzja.
Ja również miałam konkretne plany i tego się czymałam.
Nie ma nic gorszego niż narzucanie dziecku swojej woli.

Cytat
alicja70




a jak ma zdobywac wlasnne doswiadczenia ? Tobie tez rodzice ustawili wszystko ? łacznie z wyborem szkól , zawodu i faceta ?
Chyba się troszeczkę zagalopowałaś?
Dzieckiem się kieruje i pokazuje mu różne drogi i możliwości. A nie cieszy się, że ma się je już z głowy. Aby poszło z domu i najlepiej zaczęło już żyć na własny rachunek. A potem: ojoj tak wybrałeś to teraz żryj gruz.
pokazywanie drogi to nie narzucanie szkoły bo ktośtam konczył daną szkołe ponad 10 lat temu i był z niej zadowolony. Dzieci sie wspiera nawet jesli zle wybiora to ja jako rodzic mam obowiazek zapewnic jej bezpieczeństwo i wpierac własne dziecko.I zadam ponownie pytanie bo nie odpowiedziałas czy tobie tez rodzice narzucili wybór szkoły ?

15latek to nie małe dziecko, sam doskonale wie czego chce i powinien sam zdecydować o wyborze szkoły, jak można kogoś namówić do robienia czegoś czego póżniej może żałować:) sam zdecyduje i jeżeli nie będzie to dobry wybór żal może mieć do siebie, namawiać kogoś do czegoś czego nie chce jest bez sensu, co było dobre 10lat temu nie musi być dobre teraz, wszystko się zmienia, rutyna zabija, może teraz jest słabszy poziom, nigdy nic nie wiadomo. Chłopak jak widać ma charakterek skoro nie daje się wmanewrować, plus dla niego;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kursy plastyczne przygotowujące do liceum plastycznego oraz studiów-moja histori