Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 8
Ostrzeżenia: 1/5

Wybieram się na studia prawnicze i nie wiem jaką uczelnie wybrać? czy ktoś obecnie studiuje lub studiował prawo na tych uczelniach i może podzielić się swoim doświadczeniem?

Na UW ciężko się dostać, ale jak zdasz dobrze maturę to chyba nie będzie problemów... teraz trudno z praca dla prawników wiec dobrze się zastanów

Ja studiowałam prawo na Jagiellońskim w Krakowie i byłam bardzo zadowolona. UJ na pewno mogę polecić :) a jeśli chodzi o uczelnie w warszawie to tu możesz poczytać opinie o UKSW - http://www.uczelnie.pl/opinie/uniwersytet-kardynala-stefana-wyszynskiego-uksw-w-warszawie/42

Wszyscy pchają się na UW a ja osobiście poleciłabym UKSW. Polacało mi sporo osób. Dwa fajne kampusy, organizacja całkiem dobra, ceny za studia zaoczne tteż przystępne :-) Wiadomo trochę religii, no ale w końcu to była uczelnia katolicka. Nie jest ciężko się dostać, na pewno łatwiej niż na UW. Utrzymać się to już inna bajka;-) Ale patrząc po innych rocznikach to mało odpada.

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna. Każda uczelnia ma swoje plusy i minusy. Mam jedną koleżankę, która studiuje prawo na UW i drugą, która studiuje na UKSW. Obie są bardzo zadowolone ze swoich studiów. Oczywiście jeśli nie przepadasz za katolickimi poglądami to odpowiedź masz jasną - wybierz UW. Bo UKSW to trochę jak lubelski KUL. Miałam okazję tam studiować przez rok i wiem, że nigdy tam nie wrócę :D

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 6/5

Sama studiowałam prawo i mam mnóstwo znajomych z całej Polski, którzy też studiowali prawo. Tak naprawdę nikt z nich nie jest zadowolony ze swoich studiów. Wszędzie brakuje praktyki, a za dużo jest teorii, do tego niepotrzebne przedmioty i konieczność uczenia się przepisów na pamięć, kiedy prawo regularnie się zmienia (a przy obecnej władzy jeszcze szybciej niż nam się wydaje). Dlatego w sumie gdziekolwiek nie pójdziesz, Twoje odczucia będą mniej więcej takie same. Wybierz uczelnię na której masz więcej znajomych - to zawsze się przydaje, jest raźniej, no a w razie nieobecności masz od kogo wziąć notatki :) Przejrzyj też takie kwestie jak Erasmus czy praktyki - która uczelnia daje lepsze możliwości, ta powinna zostać Twoim wyborem. No i lokalizacja - gdzie masz bliżej, codzienne dalekie dojazdy też potrafią dać w kość.

Jak mówi przysłowie "ile osób tyle opinii" dlatego naprawdę ciężko na tej podstawie wybrać uczelnie, gdzie jednak trochę czasu na nauce spędzimy. Masz jeszcze trochę czasu, dlatego musisz dokładniej poznać ofertę każdej uczelni pod względem nauczania, rozwoju i też dopasowania do potrzeb rynku. Są specjalnie przygotowywane rankingi które również ten aspekt uwzględniają :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ankietka do mgr - siłownia