Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Antyplagiat

05 mar 2017 - 14:36:26

Hej :) Właśnie piszę pracę dyplomową. Można powiedzieć, że już kończę i właśnie zastanawiam się nad sprawdzeniem jej w jakimś programie antyplagiatowym.
Pracę pisałam sama, ale wolę sprawdzić dla świętego spokoju. Czy któraś z Szafowiczek, może mi polecić w miarę wiarygodny program, z którego korzystała. I czy to prawda, że jeśli sprawdzę pracę np. na stronie plagiat.pl, to zostanie ona w bazie i mogę mieć potem problemy? Z góry dzięki za pomoc.

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Antyplagiat

05 mar 2017 - 15:37:20

z tego co się orientuję to lepiej nie wrzucać własnej pracy do takich programów bo się zapisuje i później jak już na uczelni będziesz musiała wysłać na antyplagiat to wyskoczy 100%. Można to odkręcić, ale jest dużo zamieszania. Jak pisałaś sama to się nie bój. Grunt aby cytaty umieszczać w cudzysłowie - to się wtedy nie liczy.

Antyplagiat

05 mar 2017 - 15:45:12

Własnie też słyszałam, o tym zapisaniu w bazie dlatego pytam.

Antyplagiat

05 mar 2017 - 17:40:55

Też uważam, że jeśli naprawdę pisałaś sama, to lepiej nie wrzucać. Ważne żeby była podana bibliografia, że taki i taki fragment pochodzi z takiej i takiej książki takiego i takiego autora, a wtedy nie będzie problemu z zaliczeniem pracy. Gdy ja pisałam swoją, to promotor wręcz wymuszał na mnie, żeby były jakieś cytaty, chociaż ja osobiście wolałabym napisać całość całkiem swoimi słowami, bez takich rzeczy :)

Antyplagiat

06 mar 2017 - 10:58:33

używałam ie raz i nie było problemu

Antyplagiat

07 kwi 2017 - 12:19:06

Ja bym wrzuciła:) odkręcić zawsze można w razie czego, choć w sumie nie było u mnie na uczelni takiego przypadku że jego praca zapisana w jakimś programie została potraktowana jako plagiat a wiem na przykładzie koleżanki że wiele zależy od tematu. T eprogramy nie są dokładne i inteligentne i np pisząc pracę dotyczącą kwestii prawnych często posługujemy się ustawami a tych treści zmienić nie można więc często traktuje to jako plagiat choć nie powinno

Antyplagiat

07 kwi 2017 - 13:13:32

U mnie na uczelni przepuszczano wszystkie prace przez system antyplagiatowy, który sprawdzał nie tylko dzieła pisarzy ale także prace studentów z przed 5 lat i internet. Przynajmniej tak nam mówił dziekan. Każda praca miała być dostarczona również na płycie.
Ja z koleżanką zainwestowałam w program online, był on płatny. Na stronie producenta kupowało się licencję a potem pobierało program.
Ne pamiętam jaki to był program bo to było ładnych parę lat temu.
Wadą tego programu było to, że sprawdzał tylko strony internetowe, ale i tak bardzo mi pomógł przy sprawdzeniu pracy.
Mi mój promotor tłumaczył, że aby system nie wykrył plagiatu wystarczy tylko np. w zdaniu z książki użyć kilku własnych słów. Szukałam zamienników i było dobrze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca magisterska ankieta