Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana szkoły, 2 klasa liceum

04 sty 2017 - 18:50:52

Witam, kiedy zaczynałam naukę w moim liceum (profil biol-chem) od początku nie potrafiłam zaaklimatyzować się w klasie. Pierwszy rok to była męczarnia, miałam trudności z odezwaniem się do kogokolwiek nie potrafiłam nawiązać nowych znajomości. Bardzo dziwna sytuacja bo nigdy nie miałam z tym problemu, coś się we mnie zamknęło. Pierwsza klasa przeleciała w drugiej znajomości przestały mnie obchodzić, ignorowałam to, obecnie jestem w momencie gdy trzymam się z boku klasy, czasami z kimś pogadam i tyle. Zdarzają się jednak dni gdzie jest naprawdę trudno, po prostu nie mam znajomych. Nie jestem dłużej w stanie tak funkcjonować. Próbowałam to zmienić, ale myślę, że najlepszym wyjściem będzie po prostu restart w nowej szkole, właściwie w nowej klasie będę w podobnej sytuacji co teraz. Dwa - zastanawiam się nad zmianą profilu ale na razie zakładam, że będzie taki sam. Zaraz kończy się semestr więc jak coś robić to teraz. Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji? Jak wyglądała u was zmiana szkoły? Dałyście sobie radę? Czy może nie warto tego robić i przetrzymać 1,5 roku bo może być jeszcze gorzej? Bardzo proszę o pomoc

Zmiana szkoły, 2 klasa liceum

04 sty 2017 - 19:45:52

A mozna tak zmienic.Pamietam,ze jak u nas dziewczyny przychodzily do naszej klasy to byly o rok do tylu

A nie boisz sie,ze trafisz z deszczu po rynne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-04 19:46 przez marchewka33.

Zmiana szkoły, 2 klasa liceum

04 sty 2017 - 20:55:07

zmieniałams zkołę 2 razy w ciągu 3 lat, z powodów zdrowotnych i zmiany miejsca zamieszkania. Zawsze jest szansa że będzie gorzej ale też że będzie dużo lepiej. Ja bym zaryzykowała na Twoim miejscu, pójdziesz tam z innym nastawieniem i myślę że będzie dobrze

Zmiana szkoły, 2 klasa liceum

04 sty 2017 - 22:11:07

Cytat
czaskomety
zmieniałams zkołę 2 razy w ciągu 3 lat, z powodów zdrowotnych i zmiany miejsca zamieszkania. Zawsze jest szansa że będzie gorzej ale też że będzie dużo lepiej. Ja bym zaryzykowała na Twoim miejscu, pójdziesz tam z innym nastawieniem i myślę że będzie dobrze

Też tak myślę, teraz wiem co muszę w sobie zmienić. A jak Ty sobie poradziłaś ze zmianą klasy i nadrabianiem materiału?

Zmiana szkoły, 2 klasa liceum

09 sty 2017 - 16:51:02

nie pamietam jak było z materiałem ale skoro tego nie pamiętam to widocznie tragedii nie było. Nie byłam jedyna osobą która zmieniła szkołę w trakcie- w liceach to się po prostu zdarza i tyle. Myślę, że nastawienie jest bardzo ważne. Zawsze możesz wrócić do tej klasy jakby tam było gorzej- w końcu lepsze znajome zło niż obce;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poratujcie mnie ;)