Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia.

18 maj 2016 - 09:57:51

Witam wszystkie użytkowniczki tego portalu. :)
Jestem tegoroczną maturzystką i niestety nie wiem do końca jak odbywa się rejestracja na studia. Chodzi mi dokładnie już o sam proces wyboru upragnionego kierunku.
Mamy zamieszczoną na stronie taką informację: "Podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu do wyboru spośród następujących: matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia - poziom podstawowy lub rozszerzony."
I czy tutaj (w zamieszczonym ss'ie) wybieram matematykę i geografię? Czy tylko ten przedmiot, z którego poszło mi lepiej?
Liczę na pomoc i zero uwag, każdy z nas może czegoś nie wiedzieć.
Dziękuję!



Studia.

18 maj 2016 - 11:03:19

Wydaje mi się ,że jeżeli pisze "z jednego przedmiotu" to musisz wybrać jeden z tych których zdawałaś i najlepiej ten z którego miałaś najwięcej %. Robiłam to 3 lata temu i sama już nie pamiętam :D ,a gdy rozwiniesz link "pokaz zasady kwalifikacji" ? Nie ma tam żadnej pomocy, wskazówek?

Studia.

18 maj 2016 - 11:42:27

Jest to samo, co na stronie danego kierunku, czyli tylko podane przedmioty i tamta informacja o podstawie kwalifikacji. I niestety nie wiem, co mam teraz zrobić. Czekać aż ktoś już się zarejestruje czy może próbować sama? Nie orientuję się nawet czy będzie można później to zmienić. :/

Studia.

18 maj 2016 - 12:29:09

a "Warunek 1 szczegóły: pokaż" ?? co tam jest napisane, jak w to klikniesz?

Studia.

18 maj 2016 - 12:34:35

A może po prostu zadzwoń do wydziału tego uniwersytetu albo kogoś kto zajmuje sie rekrutacją i zapytaj. Na pewno gdzieś jest nr kontaktowy. Zaoszczędzisz sobie stresów czy zrobiłaś dobrze czy nie a Oni na pewno dadzą Ci odpowiednią informacje.

Studia.

18 maj 2016 - 13:10:40

W warunku są tylko wszystkie przedmioty, które są punktowane na ten kierunek.

Próbowałam się dodzwonić, ale nic z tego. Spróbuję może później. :<

Studia.

20 maj 2016 - 10:54:09

ja bym zadzwoniła i dopytała, chociaż będziesz miała sprawdzone informacje z pewnego źródła i nie będziesz na darmo się stresować tym

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 5/5

Studia.

20 maj 2016 - 12:08:14

Pewnie opcja jeszcze nie działa, bo nie masz jeszcze wpisanych wyników z matur przecież ;) To naturalne! Pani w dziekanacie powie Ci to samo ;) Ja miałam niezłą zagwostkę w zeszłym roku, bo musiałam ogarniać i zapisy na uczelnie państwowe (w systemie punktowym) i prywatne, np. http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/, gdzie interfejs wyglada zupenie inaczej i co innego się liczy. Ale najważniejsze że się dostałam tam gdzie chciałam ;) Także nie przejmuj się i czekaj an wyniki matur ;)

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 7/5

Studia.

28 cze 2016 - 10:20:19

Je st kilka wyszukiwarek i portali w sieci gdzie jest sporo informacji na temat szkół i podręczników.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ankieta podróżnicza o atrakcyjności Katalonii