Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

tanie przepisy na obiad

15.02 o 15:34

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 203
Ostrzeżenia: 2/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

26 cze 2016 - 10:37:31

zrób to co Ci serducho podpowiada:) to Twoje życie i Twoje decyzje:)

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

26 cze 2016 - 11:10:16

Szczerze powiedziawszy, to dobra kosmetyczka czy fryzjerka ma teraz najlepiej. Stowka za paznokcie czy makijaz.. Ja jestem po filologii ang i za godz gadania i tlumaczenia tyle nie dostane, takze ten.. :D

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

26 cze 2016 - 11:46:47

Informatyk zarabia o wiele wiecej niż filolog, nie każdy ma umysł ścisły i informatycy są cenieni.

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 7/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

28 cze 2016 - 10:16:40

Z tymi informatykami to różnie bywa, wszystko zależy co konkretnie potrafi. Ukończenie samych studiów nic nie daje, przynajmniej w tym konkretnym przypadku. Ktoś kto uczy się sam z podręczników może potrafić więcej niż mgr informatyki.

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

28 cze 2016 - 18:44:50

nie warto się poddawać, wiem po sobie bo chciałam syudia rzucić dwa razy :)ale gdyby nie papier nie miałabym teraz takiej fajnej pracy :) jak masz problemu to poducz się np sama tu <moderacja-spam> albo weź jakieś korepetycje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-19 13:17 przez moderator.

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

28 cze 2016 - 19:35:50

Cytat
kitka1001
ja bym się przemęczyła jeszcze te półtora roku - zawsze możesz być kosmetyczką czy fryzjerką i w razie potrzeby dorabiać sobie realizując jakieś małe projekty
Popieram. Poświeciłaś juz 2 lata swojego zycia na naukę + pieniadze na studia. Przemecz sie 1.5roku i cos przynajmniej bedziesz z tego miala :)

niezweryfikowana
Posty: 42
Ostrzeżenia: 6/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

12 lip 2016 - 12:04:43

Cytat
TajemniczyAssassyn
Witam. Jestem na 2 roku informatyki . Studiuję zaocznie w Bydgoszczy. . Już zanim zaczęłam studiować zastanawiałam się czy to jest dobry wybór bo nigdy nie widziałam siebie pracującej gdzieś w biurze dla jakiejś korporacji, takie coś to na prawdę nie dla mnie. Ale z drugiej strony interesuję się tą dziedziną, chciałam się nauczyć nowych rzeczy i pomyślałam że po takich studiach znajdę dobrze płatną pracę. Ale cały czas gdzieś w głowie miałam myśl że nie nadaję się do tego. Nie jestem najgorsza, idzie mi średnio ale cała ta nauka kosztuje mnie wiele stresów a co dopiero gdybym miała gdzieś pracować, robić jakieś trudne projekty itd. Zginęła bym w tym korporacyjnym świecie. Poza tym w moim mieście są marne szanse na znalezienie dobrej pracy jako informatyk więc musiałabym się wynieść i żyć z dala od rodziny i znajomych. Nie chcę aby moje przyszłe życie zawodowe było pełne stresu i męki. Ostatnio byłam z moją przyjaciółką w salonie fryzjersko - kosmetycznym i przez dłuższy czas miałam okazję przyglądać się jak tam ludzie pracują i wtedy mnie tak to uderzyło. Stwierdziłam że taką pracę bym mogła mieć, kontakt z ludźmi, miła atmosfera. O wiele bardziej bym tu pasowała niż gdzieś do biura(zwłaszcza że kiedyś się zastanawiałam nad zawodem fryzjerki i kosmetyczki). Lepiej chyba mieć spokojniejszą pracę i mniej zarabiać niż mieć dużo pieniędzy ale za to być nieszczęśliwym? Przede mną jeszcze półtora roku nauki i sama już nie wiem :( Może powinnam się zastanowić nad inną szkołą lub pracą bardziej odpowiadającą moim predyspozycjom?

Skoro piszesz, że interesujesz się samą dziedziną - ze studiów na pewno nie rezygnuj, tylko rozwijaj się w branży. Dodatkowo inwestuj w szkolenia takie jak te i ucz się rozwijać własny biznes :) Powodzenia!

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 6/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

22 sie 2016 - 07:16:42

Jeśli masz pomysł na siebie w konkretnym kierunku to lepiej zrobić kilka szkoleń, rozwijać się, pracować i tak na pewno dojdziesz do zawodu. Bo jednak pójście na studia po to, żeby mieć papier totalnie mija się z celem. Stracisz lata, a korzyści z tego nie będzie.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 5/5

Nie wiem czy zrezygnować ze studiów

30 sie 2016 - 09:49:34

Według mnie nie powinnaś rezygnować ze studiów skoro interesujesz się tą dziedziną. A informatyka to przecież różnorodny kierunek i wcale nie musisz pracować w "korpo" albo w jakiejś dużej firmie. Wiem, co mówię, bo sama jestem absolwentką tego kierunku na <moderacja-spam> i pracuje jako freelancer;) Biorę po prostu zlecenia, które mnie interesują i za które stawka mi odpowiada. Więc to, że po informatyce czeka cię stresująca praca w jakiejś korporacji to mit;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-30 13:21 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UP poznan matematyka