Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

praca magisterska

12 paź 2015 - 18:47:14

Dziewczyny które pisaly prace magisterska na kierunku pedagogika lub pokrewnym, czy mogłybyscie powiedziec czy temat "zjawisko narkomani wsrod mlodziezy w szkolach ponadgimnazjalnych" jest tematem ktory latwo bedzie sie pisalo na magisterce?
Pierwszy raz pisze prace magisterska, wiem tylko ze w swojej pracy bede musiala zawrzec jakies cele, hipotezy, badania itp.

praca magisterska

12 paź 2015 - 19:07:25

Trochę taki oklepany ten temat. Ale będzie się pisało łatwo.

praca magisterska

12 paź 2015 - 19:18:15

wiem wlasnie ze oklepany temat, ale moj temat do pracy licencjackiej byl strasznie "twórczy" brzmiał ciekawie a ciezko bylo o nim pisac, z uwagi na np. brak literatury, wiec patrzac na to teraz chce na mgr pisac o czyms latwym, by nie sprawilo mi to trudnosci:)

praca magisterska

12 paź 2015 - 19:27:00

No Twój wybór. Ten temat z pewnością będzie się pisało łatwo + dużoooo literatury. Tylko patrz też pd kątem badań a nie tylko teorii

praca magisterska

12 paź 2015 - 19:34:57

ale badania to chyba wystarczy ankieta dla np. jakiegos liceum ? potem wnioski z tejze ankiety?

praca magisterska

12 paź 2015 - 19:55:22

Według mnie z badaniami bedzie ciężko. W polsce narkotyki są nielegalne, ale za to przemysł środków syntetycznych kwitnie i jest ogólno dostępny w sklepach. Jest o tyle wygodny, że zanim policja wciągnie dany srodek na listę zakazanych substancji mają już 10 nowych na jego miejsce. No i dopalacze są o wiele tańsze. Do tego dochodzą leki dostepne w aptece które też mogą działać jak narkotyki. Według mnie w dzisiejszych czasach młodzież korzysta częściej z takich rozwiązań.

praca magisterska

13 paź 2015 - 12:44:58

@prepsik moim zdaniem sama ankieta w szkole nie wystarczy- badasz zjawisko więc powinnaś też nakreślić sytuację, jaka panuje w danym środowisku, jaki jest szacowany odsetek osób w tego typu szkołach, które miały kontakt z narkotykami.
Teoria będzie z pewnością prosta do napisania bo jest sporo literatury, artykułów itd, gorzej może być z częścią badawczą o ile w ogóle promotor przyjmie Ci tak oklepany temat ;)

praca magisterska

02 lis 2015 - 14:14:04

Na ten temat jest mnóstwo i książek i filmów, więc z pewnością bibliografia będzie bardzo urozmaicona. Ale musiałabyś zawrzeć jakieś ciekawe i nie oklepane wnioski albo tezy, żeby też potem na egzaminie nie powiedzieli ci, ze Twoja praca to nic nowego i na ten temat juz powstało wiele innych magisterek czy doktoratów

praca magisterska

29 lis 2015 - 23:55:29

Temat fajny jeśli dobrze przygotujesz badania własne i zawęzisz go do np. jakiegoś regionu, tak abyś sama zdołała zebrać próbę albo przez internet do jakieś grupy którą można złapać online :-) Wtedy zrób to z darmowymi ankietami internetowymi i będzie tanie zbieranie materiału. Pozostanie Ci tylko wykonanie obliczeń statystycznych :-)

praca magisterska

30 lis 2015 - 00:28:19

Temat jest dobry, ale mozesz miec problem z badaniami - zeby przeprowadzic badania, musisz zglosic sie do wybranej szkoly, zanim otrzymasz zgode na badania nsa pewno władze szkolne beda chcialy kwestionariusz zobaczyc. Zaden dyrektor nie pozwoli Ci na przeprowadzenie badan u siebie bo "w ich placowce nie ma narkotykow" ;) Ogolnie temat wymaga zawężenia i doprecyzowania, ale w tym promotor Ci pomoze (powinien przynajmniej, moja pani promotor wolała utrudniac i pomagac, ale wierze ze tak fatalnych pedagogow jest niewiele). Generalnie zrob rozeznanie bo mozesz uzyc gotowego kwestionariusza i tak bedzie najlepiej (mam książkę "przygotowanie pracy dyplomowej z pedagogiki" Korczyński, tam są gotowe kwestionariusze, jakbys chciala ją kupic to zachęcam :D), bo przynajmniej na obronie nie zarzucą Ci ze mialas kiepskie narzedzia badawcze. A to ze tematyka oklepana to nie jest istotne, naprawe. Po pierwsze dlatego, ze mozna go jakos ciekawie "ugryźć", a po drugie i najwazniejsze - praca magisterska z pedagogiki to praca odtworcza a nie tworcza. I na tym poziomie nie wymaga sie cudownych odkryc.

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 2/5

praca magisterska

13 gru 2015 - 19:33:08

Moim zdaniem praca będzie miała sens o ile będzie czysto teoretyczna, ponieważ prowadzenie badań na ten temat może być dosyć trudne. Młodzież niechętnie wypowiada się na takie tematy - toteż wyniki badań mogą nie odzwierciedlać rzeczywistości. Jeżeli masz jakieś problemy z strukturą pracy oraz określeniem hipotez itp. to poczytaj jak się do tego zabrać na stronie: <moderacja>link Ja pracę magisterską mam już za sobą i bardzo miło wspominam jej redagowanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-14 22:40 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 614
Ostrzeżenia: 1/5

praca magisterska

13 gru 2015 - 20:15:25

Temat bardzo popularny, dużo literatury z tego zakresu. Radziłabym Ci jednak wybrać coś mniej oklepanego :)

praca magisterska

13 gru 2015 - 20:24:57

Oklepany/nie oklepany, praca mgr czy lic jest tak czy tak guzik warta i nie odgrywa żadnego znaczenia tak naprawdę. Wg mnie im prostszy temat tym lepiej, i materiałów dużo i nauki na obronę mało, albo wcale. A badania jak najbardziej wystarczy ankieta potem jakieś wykresy i wnioski, bo moja siostra miała podobny temat i to było właśnie jej wkładem własnym.

praca magisterska

13 gru 2015 - 20:53:55

Temat oklepany ale cieżko będzie o rzetelne wyniki badań. Na predagogice masz mnóstwo świetnych tematów i wcale nie jakichś mega trudnych.. Poszperaj trochę, poszukaj inspiracji. Naprawdę jest w czym wybierać. Ja jestem po ZEWiWP, jesli masz podobna specjalizacje to masz duże pole do popisu. I zawsze myśl jak będzie sie badało dany temat bo teoria to nie wszystko

praca magisterska

22 sty 2016 - 10:25:20

TO ja dorzucę jeszcze przydatne źródło, jeśli nie zebrałaś jeszcze wyników, nie musisz udawać się do żadnej szkoły, możesz przeprowadzić ankietę przez internet, młodzież chętniej ją wypełnia w taki sposób. Zobacz możliwości portalu <moderacja>link Mają opcję darmowego przeprowadzenia ankiet, do tego zobacz co oferują w zakresie analizy statystycznej do zebranych odpowiedzi, może coś się tobie przyda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-14 22:39 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak to rozumiecie???