Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

godzinę temu

motywacja na diecie

godzinę temu

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

Witajcie. Mam do Was takie pytanie, otóż: Napisałam i obroniłam pracę licencjacką, pisałam ją sama. Teraz zabieram się za pisanie magisterki. Jak uważacie czy mogę skopiować metodologię którą opracowałam w licencjacie do magisterki? chodzi o wyjaśnienie pojęć przedmiotu i celu badań, problemu i hipotezy badawczej itd? Proszę o Waszą opinię. pozdrawiam.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skopiować to nie, ale rozwinąć jak najbardziej można. Zapytaj promotora.

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

czyli musiałabym to pozmieniać, ewentualnie rozbudować? Myślałam że skoro praca jest napisana przeze mnie to mogę robić z nią co chce:) chciałam ułatwić sobie pracę :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

musiałabyś rozbudować, dokładniej, a nie pozmieniać

zapytaj promotora, bo może się nie zgodzić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-25 11:07 przez roksolana83.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Wydaje mi się, że kontynuacja pracy licencjackiej poprzez rozwinięcie na magisterce to jest dobry pomysł, ale absolutnie nie może to być kopia, trzeba coś dołożyć, wykazać postęp, dodać nowe hipotezy itp. No jednym słowem to ma być, że zgłębiasz temat :)

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

rozumiem ale nie chodzi mi o badania tylko o pojęcia. Zapytam promotora. dzięki:)

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Kontynuacja pracy licencjackiej jest oczywiście możliwa ale mało kto się tego podejmuje, bo NIE możesz kopiować nic z tej pracy oprócz głównego wątku, co jest niestety bardzo trudne, radziłabym raczej napisać pracę na kompletnie inny temat, będzie Ci dużo łatwiej.

Skopiować właśnie nie można, bo wtedy jest autoplagiat ;) Pytałam się o to no i niestety :( Ale można sparafrazować : )

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

w dalszym ciągu nierozumiecie chyba. ja pisze na inny temat ale zarówno w tamtej pracy jak i w tej musze napisac co to są hipotezy, co to są metody badań itd. pisząc ze hipoteza to jest - to, to i to i popierając to cytatami wyjasniam tylko. badania beda inne.

o właśnie o to mi chodzilo. autoplagiat, rzeczywiście, dzięki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-25 11:33 przez Monissia21.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Ale nie możesz skopiować tego co miałaś w poprzedniej pracy, tak jak pisała dziewczyna wyżej jest to autoplagiat, możesz opisać te pojęcia ale innymi słowami.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

:D trzeba to napisać innymi zdaniami, no w końcu przyszły magister powinien sobie z tym poradzić :d

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

hhhaaahahhahahaha no tak, jakoś sobie poradzę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nauka angielskiego z native speakerem - opinie