Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

25 paź 2014 - 20:07:35

Hej, czy ktoś z Was był takim słuchaczem w jakiejś szkole policealnej? Na czym to polega?
Akurat tutaj mam na myśli bezpłatną szkołę- Żak.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

26 paź 2014 - 19:28:01

Ogólnie szkoły tzw sieciowkami typu żak to dno, chodzisz bo chodzisz, coś tam może się i nauczysz, ale na wiele nie licz. Sama przerobilam żaka i teba, w tebie po pierwszym roku rozpadła mi się grupa bo ludzie po rezygnowali (uczylam się na kierunku tech. usług kosmetycznych) po czym chciałam się przenieść do innej szkoły na drugi rok (tudzież szkoła państwowa) to mnie wysmiali i powiedzieli że co ja po takiej szkole umiem, nie było opcji abym poleciała od razu na drugi rok, ewentualnie od początku no i zaczęłam ten sam kierunek od początku czego nie żałuję i bardzo się z tego powodu cieszę, bo w trakcie nauki w szkole państwowej faktycznie okazało się, ze ja prawie nic nie umiałam. Jak dla mnie nie ma porównania między sieciowką, a szkołą państwową dlatego jeśli masz możliwość to idź do szkoły państwowej chyba że zależy Ci jedynie na papierku no to wtedy żak. W szkole policealnej chodzisz na zajęcia, aby być klasyfikowaną musisz mieć 50% obecności, na koniec semestru masz egzamin z każdego przedmiotu (coś takiego jak sesja). Ja będąc w żaku też miałam być na kierunku bezpłatnym a jak później okazało się płaciłam 100 zł za sesje i po pierwszym semestrze doszło jednak 99 zł miesięcznie czesnego, bo zmalała nam liczba osób w grupie. To jest tylko moje zdanie, ale sądząc po opiniach o szkołach policealnych sieciowych zapewne sporo osób mogłoby potwierdzic to co napisałam :-)

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

26 paź 2014 - 19:33:13

Ja byłam na rocznej florystyce w Progresie. Nie płaciłam nic, Unia dawała na to kasę. Jakość kwiatów pozostawiała wiele do życzenia,ale były. Mam tytuł florysty, nauczyłam sie wiele,ale to kwestia super Pani od praktycznych zajęc i praktyk w kwiaciarni. Egzaminy na koniec semestru były tak proste,że śmiać się chciało. Puszczali chyba wszystkich, którzy cokolwiek umieli. Co im zależy :)

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

26 paź 2014 - 19:33:29

Jestem słuchaczką szkoły żak. I gówno prawda że nic nie uczą... tempo nauki jest zawrotne jak w domu nie nadgonisz masz spore zaległości. Egzamin zdajesz państwo taki jak WSZYSCY! zdasz czyli masz wiedze jak wszyscy!. Kropka.

Polega na tym że uczysz się weekendowo a egzamin zdajesz państwowy.
A tak naprawdę jak ci zależy to się nauczysz dużo jak nie to może się prześlizgniesz..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-26 19:34 przez Miss-rock.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

26 paź 2014 - 19:49:58

Potweirdzam Żak to dno. Wiele moich znajomych tam uczęszczało i nie powiedzą o tej szkole słowa dobrego. Chodzi mi o oddział w Lesznie. W Poznaniu jeszcze niby daje rade.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-26 19:50 przez kruszynkowo19.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

26 paź 2014 - 19:54:49

Kilka lat temu uczęszczałam do takiej szkoły, ale zrezygnowałam po roku.
Szczerze mówiąc nie wyniosłam stamtąd żadnej wiedzy.
Cieszę się jedynie, że traktowałam to jako uzupełnienie czasu w nudne weekendy.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

31 paź 2014 - 12:35:23

Zawsze szkoła to dobre wyjście. Nawet jak wykłady trochę będą kuleć to można się doszkalać w domu na jakiś platformach edukacyjnych jak pledu.pl gdzie wykładów nie brakuje. Człowiek który się nie uczy jest chyba jakby niepełny.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

20 lut 2015 - 21:34:49

witam czy ktos byl w Zaku w Tarnowie na Opiekunie pomocy spolecznej lub opiekunie medycznym czy kto ma jakies notatki i jak bylo na tych kierunkach to moj email



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-20 21:36 przez Radina8.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

04 mar 2015 - 19:07:52

Byłam w Żaku na dwóch kierunkach i nie mogę się zgodzić że ta szkoła to dno. To wszystko zależy od samozaparcia, wiadomo że może kadra nie zawsze jest jakaś super, to zależy. Ale zrozumcie, że jak się nie uczysz lub nie chodzisz na zajęcia to wiadomo, że nie zdasz egzaminu zawodowego! Ja do mojego pierwszego bardzo dużo się uczyłam i zdałam - jako jedyna w klasie. Egzamin jest taki sam, czy Ty jesteś w technikum, czy w żaku czy w jeszcze innej szkole. Jak się nie uczysz, to nie zdasz, proste. Nawet nauczyciel nie pomoże jeśli nie masz chęci do nauki. Ja na lekcjach się nie uczę, często nauczyciele puszczali nas wcześniej z lekcji, ale najważniejsza jest nauka w domu, chęci, motywacja. Uczysz się dla siebie, nie dla nauczycieli.

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

24 mar 2015 - 11:09:21

A ja dla odmiany polecę Omegę, chodziłam do TEB-u, ale czesne 120zł/m-c zaczęło mi dokuczać, a Omega całkiem darmowa, za egzaminy nie ma żadnych dopłat, nigdy nie brakło nam kosmetyków na zajęciach, nauczyciele próbują nas nauczyć jak najwięcej, ale wiadomo, jeśli sama się nie przyłożysz to niewiele zyskasz ;)

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

24 mar 2015 - 11:27:11

a ja dla odmiany bardzo polecam Żak-a , jestem na kierunku instruktor fitness, aż chce sie uczyc , doszkalam sie w domu bo to przecież szkola zaoczna... egzamin jest państwowy , więc zda ten kto się uczy, zobaczymy...

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

14 kwi 2015 - 15:34:53

Moim zdaniem godna uwagi jest szkoła BLUE Education.
Mają wyspecjalizowaną kadrę nauczycieli, odpowiednio wyposażone sale i bardzo wiele kierunków w tym również darmowych.
Każdy znajdzie idealny kierunek dla siebie :)
Polecam :)

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

31 lip 2015 - 13:52:33

ja moge polecić szkołę Plus Edukacja we wroclawiu. przyjazni i fachowi nauczyciele. super pracownie z pełnym wyposażeniem i bardzo szeroka oferta bezpłatnych kierunków. Myślę że warto się tam zapisać :)

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

22 gru 2015 - 12:00:11

Dużo jest darmowych szkół :) Ja znam Delta Edukacja i jeszcze kilka innych, ale ta chyba tak najbardziej tkwi w mojej pamięci :) Ma dużo ciekawych, na czasie kierunków. Chyba w ostatnim czasie takie najbardziej popularne kierunki to technik weterynarii, technik usług kosmetycznych, florysta, administracji, informatyk itp. :)

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Bycie słuchaczem- szkoły policealne

29 gru 2015 - 21:39:01

Ja jestem w Żaku i to na płatnym kierunku. Nie powiedziałabym, że to dno. Pewnie są takie opinie dlatego, że ludzie chcieliby wszystko od razu, np ja jestem na terapeucie ds uzależnień i niektórzy ludzie sądzili, że po rocznej szkole zaocznej, będa mogli otworzyć własny gabinet. Haha, serio?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pedagogika- praca