Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej. Studiuje Filologię polską o specjalności dziennikarskiej, jestem na drugim roku. Wiem, że będzie trudno z pracą po takim kierunku, poza tym chce po licencjacie wyjechac za granicę. Pomyślałam o szkole policealnej w weekendy, już się nawet zapisałam, mam donieść papiery. Wybrałam kierunek technik usług kosmetycznych, chce mieć jakiś określony fach i też intersuję się tym tematem, prowadzę bloga. Może jak wyjadę będzie szansa znalezienia pracy w tym zawodzie. Co o tym myślicie? Nie chce znów popełnić błędu.. Proszę o radę, to dobry pomysł czy nie? Trochę czuję, że marnuje czas, chce zrobić coś dodatkowo, bo studia mi nie pochłaniają aż tak wiele czasu i pracy.

niezweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Witaj w klubie. Mam bardzo podobne plany do Twoich. Różnimy się jedynie tym, że ja studiuję dziennikarstwo :)
Z jakiego miasta jesteś?
Moja opinia na pewno nie będzie obiektywna w tym momencie, ale uważam, że jeżeli tylko chcesz się uczyć, to się ucz :)

Dzięki, jestem z Rzeszowa :)

niezweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Myślałam, że może z Krk i mogłabyś polecić jakąś szkołę ;)

Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać za Ciebie kciuki!
Choć z własnego doświadczenia powiem Ci, że znaleźć pracę jako dziennikarz wcale nie jest tak trudno. A to wszystko dzięki internetowi :)

Pozdrawiam!

Kurczę, też studiuję w Rzeszowie filologię angielską i też interesuje się kosmetyką i myślałam żeby właśnie zapisać się gdzieś dodatkowo. Powiedz czy za tego typu szkołę się płaci? Jest w każdy weekend? Jak to wygląda?

Nie płaci się, ja zapisałam się do szkoły policealnej Żak, zajęcia są w weekendy :) Można się zapisać przez internet na ich stronie, potem oddzwaniają i mówią co i jak :)

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Pewnie,że warto, szczególnie,że w większości szkół policealnych można uczyć się weekendami.
Obecnie taką możliwość przynajmniej daje to studium:
http://www.sukcesedukacja.pl/ ( siostra uczy się tam właśnie na technika usług kosmetycznych w Katowicach ).
Na pewno jest na to zapotrzebowanie. Widzę to we własnym mieście kiedy często na wizytę u kosmetyczki trzeba bardzo długo czekać.
Oczywiście trzeba mieć też powołanie jeśli jednak dobrze się w tym czujesz to na pewno będziesz się do tego nadawała ;)
Pozdrawiam.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny, jestem po filologii angielskiej i również szukałam alternatywy. W małych ośrodkach trudno jest o dobrą kadrę. W Warszawie znalazłam Szkołę Select . Oprócz pakietu szkoleń można u nich zakupić najpotrzebniejsze produkty i od razu śmigać po klientkach. Polecam select.edu.pl

Hm...U mnie to było tak że od razu zdecydowałam się na pójście do liceum z profilem kosmetycznym....zawsze chciałam to robić, a słyszałam od wielu osób że tak naprawdę w tym zawodzie nie liczy się papierek a to co umiesz. No ale jednak to mnie to nie przemawiało. JA akurat uczyłam się w szkołach Piłsudskiego w Łodzi, i z mojego punktu widzenia było super. Dużo się nauczyłam, no ale nie oszukujmy się, jak sama bym nie miała tej 'zajawki' to pewnie wyniosłabym od nich mniej. Ach no i pamiętajcie dziewczyny żeby malować już od początku...w sensie zbierajcie fotki do portfolio to jest mega ważne.

Szkoły policealne są bardzo fajne ja się uczę na masażyście w cosinusie i mamy bardzo dużo praktyki. Konkretne przygotowanie do zawodu.

Cytat
agamiszczynska
Szkoły policealne są bardzo fajne ja się uczę na masażyście w cosinusie i mamy bardzo dużo praktyki. Konkretne przygotowanie do zawodu.


Tak! i są bezpłatni, nie ma u nich żadnych umów, która w przypadku rezygnacji zobowiązują was do opłat, kar itp. :)

jako osoba, która zaraz kończy ten kierunek i będzie pisała egzaminy w czerwcu, tak polecam :)
jestem w cosinusie jak coś, bardzo mi się podobało

Super pomysł :) Ja robiłam kosmetykę w Cosinusie w Toruniu i szczerze polecam. Super wyposażone sale dydaktyczne, świetny kontakt z nauczycielami. Miłe i pomocne Panie w sekretariacie. Do tego zajęcia zawsze się odbywały. Szkoła zapewniała kosmetyki do zajęć praktycznych. Co jakiś czas były organizowane kursy z wizażu, zagęszczania i przedłużania rzęs itd a dla słuchaczy były duże zniżki. Ja polecam :) A zawsze dobrze jest mieć jakiś dodatkowy zawód.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WROCŁAWIANKI!!!!!!